„La Eva“ a Rosacea v roce 2021

V lednu 2021 tomu bylo 5 let, co jsem se začala řešit Rosaceu / Růžovku / Akné Rosacea přes tradiční čínskou medicínu (byliny, akupunkturu a následně stravu). Jak jsem na tom nyní, v den psaní příspěvku (viz foto z dnešního rána 10/3/2021 jako úvodní fotka – bez makeupu a filtrů. Mám jen pudr Dr.Hauschka a na lícních kostech rozjasňovač v malém množství).

S přístupem: „Dejte mi byliny, řekněte, co mám a nemám teda jíst, krém, kterým se mám mazat“… a ono to samo odejde… Pokud budete bylinné produkty brát jako „prášky“, že ho do sebe hodíte a zapijete, pak si v rychlosti něco sníte… s takovým přístupem to neodejde NIKDY!

Rosacea je z pohledu západní medicíny (ZM) autoimunitní onemocnění a velmi málo kdy se ji podaří s pomocí mastí a dermokosmetiky odstranit, maximálně tak zmírnit její stadium a průběh.

Za těch 5 a něco let čím dál víc zjišťuji, že bez uvědomění si sebe sama (obzvlášť u žen), co děláme vlastně špatně, jak moc velké nároky jsou na nás kladeny atd. JE TO ALE O NÁS SAMOTNÝCH, CO MY SAMI DOVOLÍME.  Často slýchávám či čtu z Vašich zpráv, jak Vy nemáte čas, nic nestíháte, jste neustále ve spěchu atd…  Jóóóó té se to mluví, co? Jojo mluví, protože já sama jsem si tímhle prošla a moc dobře vím, že kdybych nezačala u sebe, žádná TČM a byliny by mi nezabraly. Změnila jsem svoje chování, svoje priority, přestala vytvářet problémy, které byly většinou vytvořeny akorát tak v hlavě, přestala se stýkat s lidmi, kteří mi odebírali energii a vysávali mě. Přestala řešit minulost a věci, co změnit nejdou. Naučila jsem se to přijímat a vnímat víc ty maličkosti kolem sebe. Někdo to dokáže sám a uvědomí si to, někdo potřebuje pomoc. Od toho jsou tu odborníci a terapeuti, kteří Vám pomohou s emocemi a psychickými pochody, nad kterými občas už člověk ztrácí kontrolu. Nebojte se o ně požádat,obzvlášť v této nelehké době.

Růžovka (Rosacea) nám VŽDY ukazuje, že ve svém životě děláme „něco“ špatně. Pokud mi nevěříte brát Vám to nebudu, třeba to jednou pochopíte.

Po asi stopadesáté to píšu, že na Růžovku neexistuje stejný „lék“. I když u 80% postižených (většinou žen) jde o nerovnováhu krve, její nedostatečnost a výživu. Podle TČM (tradiční čínské medicíny) je krev ovlivňována, transformována, uchovávána, skladována atd. ve všech tzv. ZANG orgánech, pod které patří Srdce, Plíce, Slezina, Játra, Ledviny. My ŽENY bez vyživené krve, její dostatečnosti , s ní související i hormonální rovnováze atd. nedokážeme vlastně existovat. Pokud ženě chybí JIN (kam patří i krev) dochází k poruchám: nejdříve se projevuje únavou, vyčerpaností, bledou pokožkou, lámavými vlasy a nehty, bez lesku, trpělivosti, pocitem suchého oka, rozmazaným viděním, pak dochází k dalším a hlubším problémům, které vznikají na dráze daného orgánu či orgánu jako takovém. Projevuje se to na PMS, menstruaci či dokonce vynechání menstruace, neschopnost otěhotnět, s těhotenstvím, kojením…V poslední řadě pak na kůži (to už náš organismus volá o pomoc).

Právě proto Rosaceu „řeším“ individuálně, u každého jedince je vždy přítomnost dalších škodlivin, průběhu života, emocí, práce, stresu atd. Záleží, který orgán a dráha s tím související je „poškozena“ a oslabena. Jak ze svého pohledu řeším Rosaceu s klienty se dočtete v článku: KONZULTACE.

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA NEMOCI NELÉČÍ, ALE DÁVÁ ORGANISMUS DO ROVNOVÁHY A POMÁHÁ BYLINAMI, STRAVOU A CVIČENÍM : „CO JE OSLABENÉ = POSÍLÍ, CO JE V NADBYTKU = ZKLIDNÍ“.

SEM PATŘÍ I ANTROPOSOFIE (zakladatelem je Rudolf Steiner – spoluzakladatel  bio kosmetiky Dr.Hauschka) a další antroposofická bio kosmetika, se kterou pracuji, jako je Dr.Hauschka, Argital a Inlight. Všechna tato antroposofická biokosmetika navrací pleti rovnováhu a zharmonizovává ji, pokud se správně používá (je zde důležitý postup, ale i přístup).

Takže ti, kdo sledují můj FCB a IG účet vědí, že občas přidávám recepty a takové rychlé snídaně či tipy na stravu, která se týká Rosacea a výživy krve.

Podotýkám, že ne v každém případě se může jednat o „poruchu“ výživy krve a proto je důležité toto onemocnění řešit individuálně, často klientky zlobí i trávení, žaludek, alergie atd., což s tím úzce souvisí. Jednotná strava – dieta  – zde neexistuje! Podle TČM na 1 nemoc je potřeba více léků a zase naopak, jeden lék pomůže na víc nemocí…

A co cvičení? O tom jsem psala nedávno, jak je důležité, obzvlášť s příchodem biologického jara. Myslím, že za vše mluví fotka pod tímto příspěvkem. Je to z knihy: Žijte dobře, žijte dlouho.

❗❗Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.❗❗

Děkuji ❤

S láskou Vaše Kosmetika La Eva – Bioamálka ❤

Lymfa – lymfologie

O lymfě, lymfatickém systému, významu lymfy pro náš život a o lymfatických drenážích jsem napsala víc článků a ty Vám souhrnně vypíšu v obsahu níž. Proč se k danému tématu vracím a co Vám chci sdělit? To se dozvíte v dalších řádcích. 🙂

V sobotu 19.9.2020 jsem se zúčastnila semináře o lymfologii u lékaře a předního uznávaného českého lymfologa MUDr. Vlasáka. Nějak jsem i doufala, že se dozvím nové věci v této oblasti a hlavně mi šlo o to, abych se ujistila, že vše, co dělám je správné a účinné. Občas si říkám: „Ty jo, to jsem nikde neviděla a dělám to tak“. Nějak mi ty informace chodí samy tam seshora a začnu je praktikovat dle mého uvážení. (Jak říká můj muž – tebe brzo upálí za čarodějnictví 😆).

V tomto článku se budu věnovat převážně tématu pro ženy, které trpí blokádou lymfy a spadají pod typ gynoidní ( typ postavy Venuše) a trpí blokádou lymfy, tzv. „LIPEDÉM“. Zde nejde o problém celkové obezity, většinou je zde silná genetika (dědičná dispozice) a špatná životospráva a nesprávný pohyb a strava to celé jen zhoršují! 80 let se tomuto problému nikdo v lékařství nevěnoval, až profesor a lékař Oldřich Eliška, který napsal učebnici Lymfologie a začal šířit informace o tomto typu poruchy lymfy pomocí seminářů, institucí a klinik, které se tímto problémem zabývají a chtějí zabývat a začaly se přednášet i na fakultách pro budoucí lékaře.

U tohoto gynoidního typu je důležité se zaměřit na celoživotní změnu a typ terapie, tzv. WBT (Water Balance Therapy) = léčba lipedému:

 1. důležitá skladba potravy, ve které má „převahu“ a dostatečné zařazení bílkovin (jídelníček se pevně nesestavuje z důvodu, aby si každý klient naučil hlídat sám příjem kalorií a vyváženost ). Jídlo se doporučuje při osobním vyšetření a konzultaci u každého jedince zvlášť a vysvětlí se, jak a co jíst.
 2. pohyb a hlavně jaký! Nedoporučují se sportovní aktivity, které vyvolávají vysokou TF (spining,rychlý běh, aerobik), nedoporučuje se ani saunování a horké koupele. Nejúčinnější pohyb je chůze a plavání a jóga, qigong a taichi.
 3. dýchání – hluboké zaměřené na břicho a střed (vysvětlím těm, které ke mně chodí na lymfodrenáže osobně jak a proč).
 4. lymfatická masáž a drenáž v pravidelných intervalech (jak často záleží na každém individuálně a dle typu problému. Někomu stačí kůry 2-krát ročně, pro někoho je naopak vhodné chodit v pravidelných intervalech, např. 1-2x měsícně apod.)
 5. vhodné přípravky na kůži (kosmetika s Matrix. O „Matrix“ Inlight zde), které se dostanou do kůže a podkoží při domácí péči a při ošetření v salonu či klinice. Takovým účinným přípravkem je např. Zpevňující olej od Inlight.
 6. komprese – legíny a punčochy do pasu, které jsou speciálně upravené na lymfu a ne na žilní systém! Ze začátku léčby postačí 1 hodina nošení bezprostředně po lymfatické masáži (drenáži) a je nutné mít tyto legíny či punčochy při pohybu! Nefungují v klidu. Pokud se pak lymfa rozproudí je vhodné tyto komprese nosit v mezidobí mezi kůrami či masážemi.
 7. tejpování může nahradit lymfatickou masáž či kompresi. Jen je velmi důležité mít tejp správně aplikovaný.
 8. vnitřní podpora = správná strava a vhodné adaptogeny, které nejsou návykové. Dále flavonoidy, antioxidanty a vitamin C nejlépe v lipozomální formě.

Lymfa má pro náš život tři základní funkce:

 1. transportní
 2. drenážní
 3. obrannou.

Pokud v mezibuněčném prostoru zůstává „tekutina – voda“ = nefunguje lymfa = dochází k tzv.záplavám a vznikají otoky, pocit těžkých nohou a ukládání toxických látek a tuků v těchto mezibuněčných prostorách. Při vážném onemocnění a nesprávné životosprávě, nedostatku pohybu může dojít až k tzv.sloním nohám a poruše lymfy a celkového zdraví jedince.

Bohužel lipedém a gynoidní typ žen se bez stálé ( pravidelné) lymfatické drenáže a dodržování stravy a pohybu neobejde celoživotně.

Obsah mých článků o lymfě:

 1. Význam lymfy
 2. Lymfatická masáž „La Eva“ postup
 3. Lymfatická masáž – doporučení před a po
 4. Doporučené potraviny při očistě 1.
 5. Očistné potraviny 2.
 6. Lymfatická masáž z pohledu antroposofie
 7. Význam lymfatického systému – početí, těhotenství…
 8. Lymfatická a zpevňující masáž nohou s olejem od Inlight
 9. Co jíst při očistné dietě a lymfatických kůrách (zaměřených na očistu)
 10. Celulitida
 11. Terapie Inlight wellness (zaměřená také na lymfatický systém)
 12. Lymfatická a kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu (s metodou Dr.Hauschka)
 13. Úplně první článek o lymfě (všeobecný) a stále platný
 14. Varianty kosmetických ošetření, při kterých se pracuje s lymfou
 15. Rituál La Eva s lymfatickou masáží (včetně dolních končetin)

Ke každému klientovi přistupuji individuálně a jednotlivě a sestavuji doporučení jemu na míru.

„Lymfatická, rytmická a meridiánová masáž je mostem mezi astrálním a fyzickým tělem.“ (Rudolf Steiner- lékař, antroposof, učitel)

O tom to spojení jsem se nedávno přesvědčila s mojí klientkou, která osobně řekla, že lymfatická a zpevňující masáž s olejem od Inlight jí přináší lehkost, svobodu a tento most a „astrálno“ jsme pocítily obě dvě. 🦋

————-

❗❗Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.❗❗

Děkuji. ❤

S láskou a zdravou lymfou Vaše Kosmetika La Eva – Bioamálka ❤

Články o ROSACEA : obsah

20200308_171924
 
 
13.6.16
 
 
 
Jsou tomu, na den přesně (2/2020), 4 roky, co jsem se začala léčit tzv. na vlastní triko s Rosaceou a jak vidíte na fotkách, jsem zdravá a s pletí čistou už skoro 3 roky.
Tento článek je pro Vás spíše takovým obsahem, abyste se lépe orientovali v článcích, které jsem v průběhu 4 let sepsala, tak, jak šel se mnou čas a s Růžovkou.
 
Zklamu Vás, NEEXISTUJE lék, návod pro VŠECHNY, jediná věc, výjimečná kosmetika, dieta, stejná strava… která je pro všechny, které trpí autoimunním onemocněním Rosacea.
Jak se dočtete v článcích, je třeba přistupovat ke každému individuálně, osobně, „prozkoumat“ Váš životní styl, staré křivdy X let zpět, co tomu předcházelo… nemoci, nevhodná strava, velká zátěž, stres, trauma atd. Patří k tomu u některých vyčerpání z četných porodů, kojení v průběhu několika let , nedostatek spánku, odpočinku, nedostatečná – nevyvážená strava atd. To vše probírám při konzultacích – viz článek ze srpna 2019: Konzultace při kožních problémech
 
Stále dávám dohromady poznatky, příčiny, proč….. i tak bych Vám ráda tímto pomohla, přiblížila průběh a to, že se s Rosaceou dá ruku v ruce žít a převzít nad ní vládu a zvítězit, uzdravit se. JDE TO!
Trvá to několik měsíců, až let, ale jde to. Na první místo kladu psychiku a neřekla bych, že na druhé místo, ono to je vlastně také první místo, strava. Pro Váš organismus, Vaše tělo, životní styl, pro Vaši osobitost je to vždy velmi individuální. Psychika, strava a k tomu byliny tradiční čínské medicíny, které se předepisují na míru, nad Rosaceou zvítězily.
 
Rosacea je VNITŘNÍ ONEMOCNĚNÍ ORGANISMU a je třeba ji řešit hlavně vnitřně. Věřte mi, že žádné krémy, žádná zázračná kosmetika, laser, léky Vám od ní nepomůžou. Správně zvolené kosmetické přípravky jsou důležité, aby Vám pleť nedráždily, udržovaly ji klidnou, hydratovanou, opečovávanou. Vyhněte se chemické kosmetice! Určitě zvolte přírodní, nejlépe čistou BIO nebo organic. Nezapomínejte na to, že kůže je naším největším orgánem a přes kůži jde do těla velmi mnoho. O kůži je třeba kvalitně pečovat. Vhodné přípravky jsem některé uvedla v článcích, od té doby uteklo hodně vody a mám pro Vás ještě další typy na kvalitní bio a organickou kosmetiku. To vše ale doporučím, až osobně při a po konzultaci. Jak jsem uvedla, každý jsme jiný
a potřebujeme individuální přístup a péči.
20200815_093000
Všechny tyto články vznikly proto, že já sama jsem několik měsíců marně pátrala, abych se co nejvíc dozvěděla o Rosacea a jak ji vyléčit. Nikde jsem nic nenašla, teda vlastně našla, bludy, že se Rosacea nedá vyléčit, že je to kožní onemocnění a výrok mé obvodní lékařky (ke které už dávno nechodím), že se Rosacea nedá vyléčit, že se s tím mám smířit a prý je to chronické, to mě dovedlo na cestu, kterou chci přiblížit Vám VŠEM, kteří touto nemocí trpíte. Dokonce mi jedna MUDr. řekla, že je to infekční (směju se doteď !!!) a že nesmím mezi lidi, tím pádem nesmím vykonávat práci kosmetičky, kosmetologa a lymfomasérky…. Co dodat: směju se a klepu si přitom na čelo.
 
 
20191109_153429
 
 
OBSAH NA MÉ ČLÁNKY O ROSACEA (uveden měsíc a rok, ve kterém máte hledat):
 1. 12/2015 – první článek o mně a Rosacea
 2. 3/2016 – jsou zde 2 články, včetně fotek, jak jsem vypadala. První příspěvek a druhý.
 3. 8/2016 – je vidět zlom po půl roce braní bylin TČM a úpravy stravy
 4. 3/2017 – rok léčby a postupné uzdravení se zde
 5. 5/2017  článek zde 
 6. 6 /2017 článek s aktuální fotkou v roce 2017 a „jen tak povídání“
 7. 8/2017 – fotky rozdílu 2 let od léčby s TČM: zde 
 8. 11/2018článek o kožních problémech a jejich příčinách všeobecně
 9. 5/2019 – rozdíl po 3 letech zde
 10. 8/2019konzultace při kožních problémech. Jak s klientkami řeším Rosaceu a jiné kožní problémy.
 11. pleť s Rosaceou ošetřuji při kosmetickém ošetření takto: Hypoalergenní ošetření
 12. všeobecné doporučení úpravy stravy při kožním problému: zde
 13. Aktuální článek v roce 2021 a asi odpověď na Vaše otázky všeobecně: „La Eva“ a  ROSACEA v roce 2021 
Přeji Vám VŠEM hodně štěstí při uzdravování se. Máte to VY SAMI ve svých rukou!
 
S láskou Vaše La Eva ❤

KONZULTACE při kožních problémech

IMG_20200401_113557_890
 
 
Jak konzultace při kožních problémech u mě probíhá?
(aktualizováno leden/ 2022)
 
Ve většině případů Vám bez kosmetického ošetření (pokud máte kožní problém na obličeji) anebo lymfatické masáži těla (pokud máte kožní problém na těle) nedokážu správně, úplně a svědomitě poradit ! Je třeba udělat diagnostiku z kožního problému…
Při kosmetickém ošetření vidím, jak pleť reaguje, jak se chová ve styku s vodou a kosmetickými přípravky, zda postrádá hydrataci, zda jsou póry hlubší či mělké, v kterých částech obličeje máte problém (jedná se o meridiány a orgány s tím spojené). „Vyzpovídám“ Vás ohledně Vašeho životního stylu, hormonálních pochodů, jaké přípravky užíváte a používáte, jak se o pleť a celé tělo staráte a hlavně, co a kdy jíte, jak se po určitých typech jídel cítíte, zda jste unavení a kdy a jak často, co máte rádi, na čem si potrpíte, jak jste na tom s emocemi atd….prostě celý Váš každodenní režim. Všechny tyto drobnosti ovlivňují stav Vašeho problému.
 
Dále dělám „diagnostiku“ z jazyka a pulzu podle postupů z tradiční čínské medicíny. Zjistím při nich, zda je v těle vlhko (shi), horko (re), hlen (tan), horký toxin (re du)  ale i horkost či prázdnota krve aj. syndromy podle tradiční čínské medicíny. Ty určují následující postup.
 
Na základě těchto všech informací Vám pak doporučím, co je pro Vás vhodné či nikoliv a představím Vám další postup (úprava stravy, bylinné směsi, bio kosmetické přípravky vhodné pro Váš typ pleti atd.)
Při problémech s metabolismem tuků, usazováním „odpadních látek“, tzv. celulitidě, otocích, problémech s pokožkou na těle, častém onemocnění (oslabené imunitě) atd. je třeba provést lymfatickou „masáž“ těla, při které Vás taktéž „vyzpovídám“, jako u kosmetického ošetření a zjistím lymfatickou „masáží“, jak Vám funguje a nefunguje lymfatické a krevní řečiště atd.
Některé typy ekzémů se vyskytují na určitých částech v oblasti meridiánů a s tím souvisí i problém od daného orgánu. Dále následuje jako u kosmetického ošetření: „diagnostika“ z jazyka a pulzu.
Po dohodě a osobní konzultaci s Vámi opět doporučím vhodný postup pro řešení problému.
 
Celkový čas, který Vám budu věnovat v salonu je cca 2,5 hodiny (90 minut ošetření + 45 -60 minut konzultace). Ceník naleznete na mých web stránkách Kosmetika La Eva.
 
KONZULTACE ON-LINE NEPOSKYTUJI !
 
Pokud se rozhodnete svůj kožní nebo „lymfatický“ problém řešit dále, postup je následující:
 
– sestavení doporučené stravy z výsledku diagnostiky dle TČM a Vámi vyplněného dotazníku
– doporučení evropských bylin na pití odvarů (čajů)
– doporučení směsí TČM z výsledku diagnostiky (fytoterapie)
– sestavení podrobné domácí kosmetické péče.
 Podrobnou zprávu s doporučením zasílám na email.
 
Za tento úkon se platí zvlášť. Cena se odvíjí od „problematiky“ a režimu u každého individuálně (sdělím při osobní konzultaci).
Do této ceny je i zahrnuta další (běžná) komunikace v prvopočátcích úpravy režimu, většinou první dny až 2 týdny („doladění“ určitých věcí atd. v začátcích ozdravného procesu)
 

 
Je na Vás, zda chcete dosáhnout trvalých a pozitivních výsledků a změn ve Vašem životě. Pokud Vy sami nezměníte životní návyky, které Vám onemocnění způsobují, nepřizpůsobíte dle doporučení a rad Váš osobní život a rytmus života, bohužel se pozitivních výsledků nedočkáte.
Možná jste očekávali něco jiné, ale bez Vás samotných to nejde. Odpovědnost za svůj život a své zdraví máte Vy sami ve svých rukou.
Jsem pouhým „prostředníkem“ mezi Vámi a Vaší nemocí. Pomáhám Vám nalézt cestu, najít příčinu a “ cestu k rovnováze“. Většinou od Vás vyžaduji také pravidelnost, píli, vůli a čas, který je třeba „nemoci“ věnovat, ale po mnohých zkušenostech a letech s klienty, pro některé z Vás jsou tyto věci velkou překážkou a pro některé z Vás bohužel k nepřekročení… 😦
 
Dále od Vás také vyžaduji a moc prosím o zpětnou vazbu, po ošetření či masáži a za několik dní, týdnů prosím o email, jak Vám je, jak se cítíte, co pleť, kůže atd.
Děkuji.
 
 
Veškerá péče a informace pro Vás jsou z oblastí a poznatků tradiční čínské medicíny a celostní medicíny, holistického přístupu dle teorie dr.Rudolfa Steinera a antroposofické biokosmetiky, kterou používám ( Dr.Hauschka a Argital) již řadu let a nově od 11/2019 Inlight.
 
 
Pozn.:
Veškeré moje rady a doporučení vycházejí z mých 25 let a více, nasbíraných zkušeností z oblasti kosmetička a kosmetolog, lymfologie s praxí 12let + . Posledních 6 let studuji individuálně celostní a čínskou medicínu. Od 1/ 2021 jsem nastoupila na studium Tradiční čínské medicíny v Praze. (více info se dočtete v menu: „O mně“). Veškeré moje rady a doporučení jsou pouze z těchto oblastí a směrované na obor kosmetolog-kosmetička. Používám a pracuji jen s biokosmetickými přípravky, které se řadí mezi „homeopatika“ a antroposofické přípravky, tzn. jsou čistě přírodní ( 100% bio a organické) a svými účinky při pravidelném a správném používání dostávají pleť a kůži do rovnováhy. Preferuji také non toxic domácnost a ekologické prostředky. 
 
Všechny mnou doporučené přípravky (včetně bylin) jsou čistě přírodní a organické, které jsou bezpečné pro lidi a Planetu. Nejsou zde při výrobě použity žádná syntetika a toxické látky, které nejsou přirozené pro naše tělo a zdraví.

 

ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ  DOPORUČENÝCH  RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ SÁM!

JAKÉKOLI  ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ.

OZDRAVNÁ TERAPIE S OBLIČEJOVOU GUA SHA MASÁŽÍ A LYMFATICKOU MASÁŽÍ TĚLA

Na základě praxe a dlouholetých zkušeností v oblasti lymfatických masáží a lymfologie a kosmetologie (vlastní praxe od roku 2010) jsem spojila a vytvořila ozdravnou terapii, při které se dají řešit a dát do rovnováhy mírné zdravotní problémy z oblastí uvedených a viz níže rozepsaných (pro koho je terapie vhodná). Před touto terapií určitě doporučuji diagnostika z pulzu, jazyka, dotazníku, pohmatu kůže a osobní konzultace před první masáží a hlavně několik dní – týdnů před začátkem kúry. Pokud chcete řešit konkrétní problém z uvedených oblastí, na základě diagnostiky, pak určuji a doporučuji vhodnou stravu, byliny a popř. vhodné přípravky na kůži, které je důležité dodržovat po celou dobu terapie – ozdravné kúry.

Kolik ošetření je potřeba ?

Většinou postačí třítýdenní kůra (jednou týdně) terapií Gua Sha + lymfatické masáže proloženou jednou týdně se samotnou Gua Shou nebo lymfatickou masáží těla či dolních končetin anebo samostatná terapie. (Určím a doporučím vždy po první návštěvě.) Kúra je kapacitně omezena a je vhodné se na ní objednat nejméně 4 – 6 týdnů předem !

Kdy je vhodné období pro intenzivní kúru ?

Intenzivní kůru je vhodné podstoupit na začátku biologického jara, tj. od poloviny února a ukončit nejpozději na konci května. Anebo na podzim, se začátkem biologického podzimu, tj. od konce srpna a ukončit kúru nejpozději v polovině listopadu. V aktivním letním období a taktéž během zimy intenzivní kúru nedoporučuji. Je vhodné pak pro udržení či aktivaci cesty lymfy docházet na terapii po 4 – 8 týdnech po ukončení kúry v průběhu celého roku.

Při obličejové Gua Sha masáži pracuji pouze s destičkami z Nefritu (viz foto). Jsou zelené barvy, udržují stálou teplotu, jsou dobře vodivé a udržují teplo po celou dobu masáže. Mají svůj specifický a pro mě důležitý tvar, s jinými tvary nepracuji. Tzv. srdíčko mi nevyhovuje a je často nevhodně tvarované, většinou jsou tyto destičky ve tvaru srdce vyrobeny pouze k marketingovým účelům. Nefrit zklidňuje psychické pochody a emoce, tlumí žal, úzkost, emoce, nálady při PMS či emoční výkyvy jater a jejich duši Hun. Podporuje klid a dává organismus do rovnováhy. Odvádí z těla negativní myšlenky, snižuje napětí, má také příznivý vliv na lymfatické cesty a cesty vody (močový měchýř a ledviny) a také zklidňuje srdce a ducha Shen. O duších a emocech a co znamenají jsem psala v článku ZDE.

Varianta č.1

OZDRAVNÁ OBLIČEJOVÁ GUA SHA S LYMFATICKOU MASÁŽÍ TĚLA

 • lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu nasucho a za pomocí štětečků Dr.Hauschka (kompletní popis lymfat. masáže ZDE )
 • terapeutická obličejová ozdravná Gua Sha masáž (celý popis služby ZDE) s 100% bio olejem od Argital (Levandule a Kadidlo anebo olej z Růže Stolisté)
 • stimulace a aktivace bodů na hlavě ve vlasové části pomocí Gua Sha hřebene z buvolího rohu
 • závěrečná kosmetická péče (bylinné tonikum a denní krém)
 • lymfatická masáž horních končetin s Rozmarýnovým tonikem nebo Citron-Lemongrass olejem od Dr.Hauschka
 • lymfatická masáž dolních končetin se směsí EO od Argital v jedno-druhovém bio oleji (mandlový nebo kokosový)

Délka terapie: 150 minut / 2300 Kč


Varianta č. 2:

OZDRAVNÁ OBLIČEJOVÁ GUA SHA S LYMFATICKOU MASÁŽÍ TĚLA S PŘÍPRAVKY INLIGHT

 • lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu nasucho a za pomocí štětečků (kompletní popis lymfat. masáže s Inlight ZDE )
 • terapeutická obličejová ozdravná Gua Sha masáž (celý popis služby ZDE) s 100% bio olejem od Argital (Levandule a Kadidlo anebo olej z Růže Stolisté)
 • stimulace a aktivace bodů na hlavě ve vlasové části pomocí Gua Sha hřebene z buvolího rohu
 • závěrečná kosmetická péče (bylinné tonikum a denní krém)
 • lymfatická masáž horních končetin s terapeutickým balzámem S.O.S. Trauma nebo olejem s Arnikou od Inlight
 • lymfatická masáž dolních končetin se Zpevňujícím olejem od Inlight

Délka terapie: 150 minut / 2500 Kč

Uvedené ceny jsou platné do 30.9.2022. 


Pro koho je terapie vhodná?

 • osoby trpící otoky v oblasti obličeje nebo celého těla či končetin
 • osoby trpící na bolesti hlavy a migrény
 • pocit těžkých nohou
 • bolesti zad
 • ženy s PMS, nepravidelnou menstruací, bolestivou menstruací
 • ženy s problémy s otěhotněním
 • osoby se sníženou imunitou = trpící na časté nachlazení, virózy…
 • osoby s křečovými žílami či varixy
 • osoby s celulitidou
 • se suchou kůží
 • rekonvalescence po nemoci či chemoterapii a ozařování
 • pro posílení organismu na zimu či na jaře
 • ženy trpící na změny nálad během menstruačního cyklu
 • mírná forma akné
 • mírná forma Rosacea
 • pro všechny, kdo si chtějí odpočinout, zrelaxovat a nastartovat regeneraci těla

KONTRAINDIKACE:

 • zánětlivé onemocnění kůže a opary (herpes) v akutním stadiu
 • střední a těžký stupeň akné s vřídky
 • zánětlivé onemocnění v těle v akutní fázi
 • při nádorových onemocněních
 • osoby s tzv. papírovou kůží
 • střední a těžší forma dermatitidy
 • při Rosacea (červená pleť s pustuly a papuly)
 • podrážděná pleť po opalování
 • vysoký krevní tlak spojený se srdečním onemocněním
 • čerstvé poranění a tržné rány v obličeji
 • nemoc a horečka
 • osoby s výplněmi v obličeji, kdy by mohlo dojít k „posunutí“ výplně či implantátu (Botox apod.)
 • v těhotenství a při kojení
 • intoxikace alkoholem či jiných drog.

Po masáži je nutné dodržovat klid, odpočinek 2 – 3 hodiny a dostatečný příjem (teplých) tekutin. Dále doporučuji moje doporučení viz článek: Co je vhodné PŘED a PO masáži: ZDE.


Pozn.: Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby !!

JAK SPRÁVNĚ ČISTIT PLEŤ ?

ČISTĚNÍ  je základem v péči o pleť a jedno z nejdůležitějších kroků. Zde nedoporučuji šetřit na levnějších produktech. Pokud správně a důkladně pleť nevyčistíte vhodně zvolenými přípravky, pleť nebude připravena v noci regenerovat a čistit se a přes den zase vstřebávat výživu. Teď trošku odbočím od čištění, protože právě při večerní péči je tato informace důležitá. Věděli jste, že některé přípravy fungují z 90% jen s mimikou? Je to obzvlášť u očních krémů a krémů s tzv. anti-age účinkem a liftingem. Bez mimiky lifting nefunguje, takže tímto zdravím marketingové tahy firem, které vyrábí a marketingově a reklamně tlačí na prodej nočních výživných liftingových krémů. Vyhazujete tímto jen peníze do koše. Lifting pouze a zásadně s mimikou = během dne a samozřejmě, když nespíte. To samé doporučuji i u očních krémů, pokud neobsahují složením bylinky, které podporují mikrocirkulaci a vymizení otoků během noční fáze. Příkladem je balzám na oči od Inlight, který se používá právě na noc.

A nyní zpět k čištění. Pokud zvolíte vhodný přípravek pro Vaši pleť, který ji současně vyživí, zvláční, vyčistí, tu citlivou zklidní a pomáhá i regenerovat či aktivovat čistící funkce, Vaše pleť je pak připravena na nanesení hydratační fáze (pomocí bylinných tonik či květových vod). Proč je HYDRATACE a krok č.2 důležitý pro pleť jsem vysvětlila v článku ZDE . Důkladným čištěním pleti zabráníte ucpávání pórů, tvorbě tzv. černých teček a nemusí pak docházet ani k hloubkovému čištění pleti. Další použité přípravky (hydratace, výživa, denní péče, masky….) lépe pronikají do hlubších vrstev pokožky a fungují.

Níže Vám představím čistící produkty značek Dr.Hauschka, Argital a Inlight, se kterými pracuji ve svém salonu několik let profesionálně a jsou vhodné jak pro profesionální použití v salonech tak pro domácí péči. Jiné přípravky nepoužívám.

Pleť doporučuji VEČER VŽDY čistit tzv. dvoufázově. Obzvlášť, pokud se líčíte anebo používáte SPF krémy. Dvoufázové čištění je vhodné obzvlášť pro noční regeneraci a čistotu pleti během noční fáze. Při používání SPF krémů je čištění obzvlášť důležité, některé krémy jsou tzv. komedonní (ucpávají a zanášejí póry) a proto nezapomínejte na důkladné čištění !

MOJE TIPY PRO DOMÁCÍ ČISTÍCÍ PÉČI RÁNO A VEČER:

 • 1. Pleť každý večer nejdříve umýt  mycím gelem  – doporučuji od Argital viz foto níže (vydrží velmi dlouho, stačí ho maličko). Nevysušuje ani nedráždí pleť. Někomu může pleť z počátku stahovat a mít pocit pnutí, ale je to tím, že ji máte dehydrovanou a suchou, což by se mělo správnou péči zlepšit a dát pleť do rovnováhy.  Postup: mírně teplou vodou navlhčit obličej, malé množství mycího gelu dát do dlaní, s teplou vodou lehce promasírovat mezi prsty a v dlaních a tím vytvoříte lehkou pěnu. S tou si lehce masírovat a omýt obličej. Pak omýt teplou vodou a na závěr vlažnou až studenou. Používejte při mytí také mycí houbičky nebo žínky z biobavlny či mikrovlákna.
 • 2. Následně doporučuji použít u normální, citlivé, suché, dehydrované, smíšené pleti, ale i u pleti s Rosacea a bolestivým akné, dermatitidou aj. velmi jemné a přitom výživné a zklidňující Čistící pleťové mléko od Dr.Hauschka.  Je i pro sensitiv pleť, pleť s alergiemi, ekzémem, pleť vyživuje, hydratuje a pečuje o pleť už během čištění. Používat večer nebo i ráno podle typu pleti. Postup: PRSTY (NE na vatovém tamponku) nanést na obličej, promnout a mírně promasírovat a minutku nechat působit. Pak doporučuji buď houbičkou nebo bavlněnou žínkou v teplé vodě namočenou, lehce stáhnout z pleti a opláchnout vlažnou až studenou vodou a osušit ručníkem. Ráno použijte VÝŽDY NĚJAKÝ ČISTÍCÍ PŘÍPRAVEK (viz níže další možnosti), protože pouze čistou a studenou vodou noční výpotek z pleti nesmyjete! Pleť v noci hlavně čistí a regeneruje a napovrch „vyplaví“ to, co nepotřebuje. Ráno si můžete všimnout mírných mastných kapiček či mokrých teček v pórech anebo mastnější místa a mapy na pleti. Je to tzv. výpotek, který pouze čistou vodou nesmyjete! Takže ráno určitě použít buď Čistící mléko nebo …
 • 3. druhá fáze PO mycím gelu nebo Čistícím mléku je buď: Čistící krém od Dr.Hauschka. Používá se na čistou a odlíčenou pleť (buď mycím gelem nebo Čistícím mlékem) anebo ráno na smytí nočního výpotku. Viz foto pod textem na obrázku Čistící mléko – v lahvičce a vedle v tubě Čistící krém. Aplikuje se prsty na navlhčenou pleť a pomocí tzv. ťupkání a jemné masáže a tlaků vtiskávat do mokré pleti, aby se odstranily zbytky nečistot z pórů. Poté opláchnout vlažnou až mírně teplou vodou a následně studenou vodou, osušit do ručníku. Zanechává na pleti lehký hedvábný film a vrací pleti rovnováhu a reguluje správnou tvorbu kožního mazu (u mastnější potlačí, u suché podpoří).

4. další možnost dvoufázového čištění (PO použití mycího gelu nebo čistícího mléka) je použití Aktivujícího Zeleného jílu kvality „Ventilated“ od Argital (viz foto pod textem). Můžete ho používat denně, ráno nebo večer podle typu pleti a potřeby. Má funkci tzv. jin a jang = čistí, ale i doplňuje minerály, stopové prvky…to, co pleť potřebuje. Setkávám se od klientek tvrzení, že jim Zelený jíl pleť vysušuje, stahuje, mají ji po něm červenou a citlivou. Není to zeleným jílem, ale tím, že nemáte pleť v rovnováze! Pokud pleť reaguje okamžitým stáhnutím a zaschnutím jílu po pár vteřinách, je to tím, že ji nemáte dostatečně hydratovanou. Pleť může u někoho reagovat červenáním, protože mají v těle tzv. horkost a jíl ji vytahuje napovrch. Použití: kávovou lžičku jílu smíchejte s pár kapkami vlažné vody a naneste prsty na čistou a odlíčenou pleť. Nechte působit pár minut a poté smyjte teplou až vlažnou vodou.

Jemnější variantou dvoufázového čištění pro velmi citlivou pleť, pro pleť s Rosacea, alergiemi atd. je vhodná jemná varianta masky od Argital s Violkou z hypoalergenní řady, kterou můžete používat obden. Používá se PO mycím gelu anebo čistícím mléku. Nanese se v tenké vrstvě na mírně vlhkou pleť a nechá se 3 – 5 minut působit. Poté smýt houbičkou nebo žínkou a teplou vodou. Osušit ručníkem.

V salonu pracuji s pletí trojfázově a to tak, že po dvoufázovém čištění, při kterém používám mycí gel od Argital, dále pak čistící mléko Dr.Hauschka + Scrub od Argital (viz foto pod textem), kterým pleť lehce masíruji a provádím jemný peeling pro odstranění odumřelých buněk. Následně pleť nahřívám teplými kompresemi namočenými v Šalvějové nebo Levandulové lázni (bylinné koupele od Dr.Hauschka) dle typu a potřeby pleti, aby se pokožka aktivovala a došlo k otevření a uvolnění pórů. Následuje buď jemné hloubkové čištění (mačkání, které provádím pouze při černých tečkách nebo ucpaných pórech bez známky zánětu či vlhkosti nebo horkosti !! Vysvětlovala jsem vše v článku o kožních lézích – útvarech a proč je důležité dodržovat určité zásady při postupu ošetření = článek ZDE). A ano, pokud správně čistíte pleť, není třeba pak žádného mačkání a hloubkového čištění ! Jako třetí fázi při čištění používám v salonu masku ze Zeleného jílu „Ventilated“ od Argital anebo u aknózní pleti Čistící masku od Dr.Hauschka s obsahem Lichořeřišnice, Vilínu a léčivého jílu Loess – jeho ozdravné účinky využívali už ve starém Egyptě. Je vhodný při kožních problémech, akné či horkosti, obsahuje stopové prvky a minerály a má silné čistící účinky. Obzvlášť po tomto trojfázovém čištění provádím diagnostiku pleti a následně pak pleť v dalších fázích ošetření vyživuji, hydratuji, regeneruji…SVOJÍ JEDINEČNOST A SPECIFICKOST MAJÍ PŘÍPRAVKY INLIGHT a to ODLIČOVACÍ OLEJ a ČISTÍCÍ BALZÁM INLIGHT

ODLIČOVACÍ OLEJ INLIGHT – jemný a přitom silný odličovač na bázi olejů, který si poradí i s vodě-odolnou řasenkou aj. líčidly. Jeho složení plné olejů a extraktů z bylin čistí a zároveň pečuje o pleť i oční okolí.

Použití: na pleť nahřátou teplou žínkou (pleť nesmí být mokrá !)  naneseme pár kapek oleje a jemnými krouživými pohyby prstů emulgujeme a rozpouštíme nečistoty a líčidla. Poté odstraníme olej navlhčenou teplou žínkou nebo vatovým tamponem. Doporučuji následně použít Čistící balzám (Cleanser balm) od Inlight pro důkladné dočištění pleti, obzvlášť na noc a poté použít hydrolát. Odličovací přípravky na bázi olejů by se měly nanášet na suchou pleť, protože se odličovací olej při kontaktu s pletí a jejím kožním mazem a nečistotami krouživými pohyby spojí a čistí tím takto póry. Pokud pleť namočíte dochází k chemickému rozkladu díky vodě a pak se čistící schopnost olejů snižuje ba někdy i nedojde vůbec k čistícímu účinku. PROTO SE NEOPLACHUJTE PŘED ODLIČOVÁNÍM OLEJI VODOU !

ČISTÍCÍ BALZÁM (face cleanser) od INLIGHT – díky vyváženému složení z výtažků bylin a olejů odstraňuje z pleti nečistoty, reguluje tvorbu kožního mazu, hloubkově čistí, zklidňuje projevy problematické kůže a současně regeneruje. Je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy pleti. Díky pravidelnému používání navrací pleť do rovnováhy. Je vhodný i pro pleť s akné.

Můj tip pro použití: doporučuji pleť nejdříve odlíčit ODLIČOVACÍM OLEJEM od make-upu a líčidel a až poté použít Clenaser.

Použití č.1 pokud jste použili nejdříve k odlíčení Odličovací olej:  do mírně navlhčené pleti teplou vodou vetřeme prsty malé množství Cleanseru a krouživými pohyby čistíme a vmasírujeme do pleti. Můžeme nechat působit ještě 3-5 minut a poté smyjeme žínkou navlhčenou v teplé vodě, osušíme pleť. Následně použijeme květové tonikum.

Použití č. 2 – k odstranění líčidel a nečistot jako první čistící krok: do SUCHÉ pleti BEZ POUŽITÍ VODY vmasírujeme a krouživými pohyby emulgujeme nečistoty, které na sebe tzv. nabaluje Cleanser. Až poté smyjeme žínkou či houbičkou navlhčenou v teplé vodě a poté pak pleť osušíme a dočistíme květovým tonikem. Použití jako u odličovacího oleje Inlight.


PŘEHLED INFORMACÍ O KVALITĚ v přípravcích a biokosmetice:

 1. Argital = info ZDE
 2. Dr. Hauschka = info ZDE
 3. Inlight = info ZDE

Poznámka pod čarou:

Všechny mnou doporučené přípravky (včetně bylin) jsou čistě přírodní a organické, které jsou bezpečné pro lidi a Planetu. Nejsou zde při výrobě použity žádná syntetika a toxické látky, které nejsou přirozené pro naše tělo a zdraví.

 ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ  DOPORUČENÝCH  RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ SÁM!

JAKÉKOLI  ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ.Pozn.: Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby !!

OZDRAVNÁ KOSMETICKÁ TERAPIE S GUASHA

Od června letošního roku (2022) jsem začala praktikovat balíček terapií s obličejovou Gua Sha masáží. Důvodem byl také impulz od mých pravidelných a dlouhodobě chodících klientek, které si chtějí užít delší dobu strávenou u mě v salonu (v našem Království La Eva 👑) a tak jsem skloubila ozdravnou masáž obličeje Gua Sha s kosmetickou a lymfatickou masáží obličeje a hrudníku anebo variantou č.2 je ozdravná kosmetická masáž obličeje skloubenou s kosmetickým ošetřením pleti s přípravky Dr.Hauschka nebo Argital. Třetí variantou je obličejová ozdravná masáž Gua Sha s Regeneračním ošetřením pleti s přípravky Dr.Hauschka pro regeneraci (řada s hnědým pruhem na obalu výrobků Dr.Hauschka) a věkovou kategorii 40+

 1. KOSMETICKÁ OZDRAVNÁ GUA SHA S LYMFATICKOU A KOSMETICKOU MASÁŽÍ PLETI A HRUDNÍKU

 • lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu nasucho 
 • terapeutická obličejová Gua Sha masáž s 100% bio olejem od Argital (Levandule a Kadidlo anebo olej z Růže Stolisté)
 • kosmetická masáž obličeje se 100% bio olejem od Argital anebo olejem od Dr.Hauschka z Damašské Růže.
 • mikromasáž očního okolí
 • zpevňující masáž dekoltu a krku a oblasti ramen s 100% bio Růžovým zpevňujícím olejem od Argital anebo 100% bio zpevňujícím olejem Trnka od Dr.Hauschka
 • stimulace a aktivace bodů na hlavě ve vlasové části pomocí Gua Sha hřebene z buvolího rohu
 • závěrečná kosmetická péče (bylinné tonikum a denní krém)

Délka terapie: 120 minut / 2200 Kč


2. OZDRAVNÁ KOSMETICKÁ TERAPIE S GUA SHA OBLIČEJOVOU MASÁŽÍ A KOSMETICKÝM OŠETŘENÍM PLETI S PŘÍPRAVKY Dr.Hauschka nebo Argital

 • Gua Sha terapeutická obličejová masáž s 100% bio olejem od Argital (Levandule a Kadidlo anebo olej z Muškátové Růže)
 • stimulace a aktivace bodů na hlavě ve vlasové části pomocí Gua Sha hřebene z buvolího rohu nasucho
 • kosmetické ošetření pleti s přípravky Dr.Hauschka nebo Argital s uvolňující masáží rukou

Délka terapie: 150 minut / 2500 Kč


3. OZDRAVNÁ KOSMETICKÁ TERAPIE S GUA SHA OBLIČEJOVOU MASÁŽÍ A REGENERAČNÍM OŠETŘENÍM PLETI S PŘÍPRAVKY Dr.Hauschka

 • Gua Sha terapeutická obličejová masáž s 100% bio olejem od Argital (Levandule a Kadidlo anebo olej z Růže Stolisté)
 • stimulace a aktivace bodů na hlavě ve vlasové části pomocí Gua Sha hřebene z buvolího rohu nasucho
 • kosmetické ošetření pleti s přípravky Dr.Hauschka z Regenerační řady (celý popis služby ZDE)
 • lymfatická a kosmetická masáž hlavy, krku a dekoltu
 • masáž rukou
 • zpevňující masáž dekoltu zpevňujícím olejem Trnka od Dr.Hauschka
 • závěrečná péče

Délka terapie: 180 minut / 2900 Kč

Uvedené ceny jsou platné do 30.9.2022 .


DOPORUČENÍ:

 • ošetření je vhodné i jako pečující a povzbuzující kůra (po zimě, na konci léta) v rytmu 3 – 4 týdnů po sobě jdoucích třech terapiích
 • před významnou událostí pro povzbuzení, revitalizaci a anti-age efekt jednorázově
 • jako ozdravná terapie při problémech s otoky pleti, tmavé kruhy či tzv.pytle pod očima, zjemnění vrásek a „zvednutí“ kontur obličeje
 • rozproudění lymfy v oblasti hlavy a obličeje atd.
 • rozjasnění pleti a sjednocení tónu pleti
 • víc info o účincích Gua Sha masáži ZDE

KONTRAINDIKACE:

 • zánětlivé onemocnění kůže a opary (herpes)
 • střední a těžký stupeň akné s vřídky
 • zánětlivé onemocnění v těle v akutní fázi
 • při nádorových onemocněních
 • osoby s tzv. papírovou kůží
 • střední a těžší forma dermatitidy
 • při Rosacea (červená pleť s pustuly a papuly)
 • podrážděná pleť po opalování
 • vysoký krevní tlak spojený se srdečním onemocněním
 • čerstvé poranění a tržné rány v obličeji
 • nemoc a horečka
 • osoby s výplněmi v obličeji, kdy by mohlo dojít k „posunutí“ výplně či implantátu (Botox apod.)
 • v těhotenství a při kojení
 • intoxikace alkoholem či jiných drog.

Po masáži je nutné dodržovat klid, odpočinek 2 – 3 hodiny a dostatečný příjem (teplých) tekutin. Dále doporučuji moje doporučení viz článek: Co je vhodné PŘED a PO masáži: ZDE.

Při obličejové Gua Sha masáži pracuji pouze s destičkami z Nefritu (viz foto). Jsou zelené barvy, udržují stálou teplotu, jsou dobře vodivé a udržují teplo po celou dobu masáže. Mají svůj specifický a pro mě důležitý tvar, s jinými tvary nepracuji. Tzv. srdíčko mi nevyhovuje a je často nevhodně tvarované, většinou jsou tyto destičky ve tvaru srdce vyrobeny pouze k marketingovým účelům. Nefrit zklidňuje psychické pochody a emoce, tlumí žal, úzkost, emoce, nálady při PMS či emoční výkyvy jater a jejich duši Hun. Podporuje klid a dává organismus do rovnováhy. Odvádí z těla negativní myšlenky, snižuje napětí, má také příznivý vliv na lymfatické cesty a cesty vody (močový měchýř a ledviny) a také zklidňuje srdce a ducha Shen. O duších a emocech a co znamenají jsem psala v článku ZDE.


Pozn.: Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby !!

PROČ UŽ NEMÁM ZÁJEM, ABY MŮJ SALON MĚL „NÁLEPKU“ NON TOXIC

VYSVĚTLENÍ, PROČ UŽ NEMÁM ZÁJEM, ABY BYL MŮJ SALON „SCHVÁLEN“ JAKO NON TOXIC

Můj projekt a schválení netoxického salonu v Praze na podzim loňského roku nevyšel. Důvodem bylo uzavření provozoven a peněz nazbyt také nebylo kvůli lockdownu.
Dlouho mi tohle mrzelo, že můj projekt se Svět Non Toxic nevyšel, ale vše má svoje důvody, příčiny a následky…💫

Rok se s rokem sešel a já konečně po 5 letech individuálního studia nastoupila ofiko na studium do školy TČM☯️ – 1.školy tradiční čínské medicíny v Praze. Tady to vše začalo a začaly se mi odkrývat věci, o kterých jsem nevěděla, neměla tušení a vlastně pro můj obor kosmetolog, kosmetička, lymfolog a masér pro regenerační masáže těla a poradenství v oblasti antroposofické kosmetiky a nově od roku 2020 terapeut Inlight, tento projekt nebyl vhodný. ❌

Proč?❓

Uvádím pár příkladů, kvůli kterým nesouhlasím s určitým tvrzením, že např. make-up od značky Zuii „není doporučený“ a tím pádem se řadí k toxické kosmetice, z důvodu obsahu rostliny Zimolez v kosmetickém bio produktu.

🌸Zimolez je rostlina a je jí víc druhů. Některé druhy jsou jedovaté, ale je VELMI DŮLEŽITÉ napsat které druhy. To je jako bych napsala, že jsou všechny houby jedovaté čili toxické. Jsou jedlé a jedovaté, ale určité druhy. Tak je to i se Zimolezem.❗
Konkrétně v bio kosmetice Zuii je obsažen Zimolez kozí, který toxický (jedovatý NENÍ).

☯️V TČM se používá ve směsích pro léčbu zánětlivých onemocnění kůže, při Rosacea, ekzémech, ale i akutních infekcích, akné, kožních zánětech s hnisáním, seborrhoické dermatitidě, ale i při léčbě horečnatých stavů, ale i kloubních zánětech a dně.
V TČM se používá druh Zimolez japonský.

Dále se mi nelíbí tvrzení a doposud mi nebylo nikým vysvětleno ani doloženo, že údajně Čistící pleťové mléko od Dr. Hauschka se řadí na stupnici 1-8 , má číslo 5, tzv. nedoporučované. Proč? Nevím…❓
Naopak, já ze svého pohledu a znalostí z mého oboru kosmetolog, kosmetička toto Čistící pleťové mléko doporučuji i pro tu nejcitlivější pleť. Je velmi jemné a účinné. #drhauschka

❌Další neopodstatněné tvrzení, že pokud obsahuje přípravek mastek nebo oxid titaničitý (obsahují ho některé kompaktní pudry Dr.Hauschka), je toxický. Pardon, ale WTF !
U těchto tvrzení je VELMI DŮLEŽITÉ napsat který druh, která značka atd. ❗Odnáší to pak vysoce kvalitní přípravky, kterých si já vážím a cením kvůli kvalitě.
Na veškeré jíly, minerální pigmenty atd., které se vyskytují v biokosmetice Dr.Hauschka a Argital jsou s každou šarží vydány certifikáty o kvalitě a netoxicitě ( obsah těžkých kovů včetně olova atd.).
Mohla bych tu asi probrat víc věcí, u kterých jsem prozřela. Jde i o esenciální – éterické oleje, které nedoporučují používat. Zde podotýkám, že je velice důležité: kde se rostliny pěstují, jak, prostředí, zpracování atd. Záleží opravdu na kvalitě a na kvalifikovaném terapeutovi! Je zde potřeba přistupovat s mírou opatrnosti a vědomím. 😇

❌ Další věcí jsou postupy „léčby“ či doporučení na produkty přímo u Rosacea, kterou se zabývám a stále „na ní studuji“ přes 5 let . Dost klientek se na mě obrátilo o pomoc, že jim nebyly dobře poskytnuty rady či postupy.
S některými postupy zveřejněnými na stránkách se také neztotožňuji, ale to je u většiny doporučení, co najdete na internetu. Je potřeba u každého individuální přistup a postup péče !❗

❗Podotýkám, že moje tvrzení a co zde uvádím se týká produktů:
Inlight 💎
Zuii🍀
Dr.Hauschka🌸
Argital🐢
a bylinných směsí TČM či mykotik ☯️ (houbová výživa dle TČM) .
S nimi pracuji, vyznám se v postupech, doporučení na každou pleť, včetně té citlivé a postupech nanášení na kůži na obličej a tělo.
S jinou kosmetikou nepracuji a proto ji ani nedoporučuji !❌

📌
Slovo non toxic pro mě vždy znamenalo:

 • – eliminace chemické (konvenční) kosmetiky a používání chemických přípravků v domácnosti
 • (prací prášky, úklid, mytí nádobí)
 • – zdravá strava
 • – zdravý životní styl
 • – život bez zbytečné chemie a farmaceutických přípravků
 • – zdravé (bez chemie) doplňky stravy – vitaminy apod.
 • – biokosmetika
 • – přírodní drogerie
 • – přípravky, které neškodí člověku ani prostředí = planetě
 • – kvalitní přírodní materiály pro oblečení a prádlo do mého salonu
 • – co nejméně odpadu …. atd.

Určitě se neslučuji s názorem, že sem patří minerální pigmenty, kvalitní zelený jíl od Argital, byliny, které obsahuje biokosmetika mou používaná a se kterou pracuji ve svém organic/bio salonu v Praze.

❗Tento příspěvek není zaměřen proti nikomu a ničemu, jde mi o moje vyjádření a vysvětlení důvodu, proč už se neslučuji s některými názory skupiny non toxic od doby, kdy jsem „propadla do tajů“ TČM. 🙂❗

S láskou Vaše Bioamálka – La Eva 💖

JAK JSEM SI ZVLÁDLA VYLÉČIT COV*D A PROČ PREFERUJI ALTERNATIVNÍ MEDICÍNU A PŘÍRODNÍ METODY LÉČBY?

Většina „mých“ pravidelných a stálých klientek mi klade otázky typu: “ Jak jste se zvládla tak rychle zotavit a co Vám pomohlo při nelehkém průběhu onemocnění Cov*d letos v březnu ?!“ No doufala jsem, že když už jsem se „K“ ty 2 roky úspěšně vyhýbala a i proto, že nemám na něj vakcínu kterou odmítám (neznamená to, že jsem „antivakcer“ nebo jak se teď my, trnem v oku odmítající „očkování“ proti „K“ vlastně nazýváme…, že odmítám veškerá očkování !! To jsem nikdy nikde nenapsala ani neřekla!). I kvůli tomu jsem se s pár klientkami i sledujícími na sociálních sítích rozešla pro neustálé narážky a osočování mojí osoby do soukromých zpráv, že kvůli mně a nám takovým, leží lidé v nemocnicích anebo se musela odložit vyšetření či operace jich samotných nebo jejich blízkých. NE, kvůli nám takovým to opravdu není, je to o každém z nás, jak ke svému životu a ZDRAVÍ přistupujeme, chováme se k němu a pečujeme o své zdraví celoživotně a dlouhodobě.

Ale o tomhle jsem psát vlastně nechtěla. Článek bude asi delší a bude obsahovat hodně vložených, mou pořízených, fotografií produktů, v které věřím, pomohly mi a pomáhají v rekonvalescenci. Úvodem bych ráda ještě sdělila, že veškeré tipy či rady jsou z mojí strany orientační a nejsou určené každému. Přistupuji především ke všemu individuálně a osobně! Najdete zde odpověď na otázky, které mi často pokládáte. Od roku se 2010 zabývám jen přírodní kosmetikou (bio a organic), alternativními metodami, studuji tradiční čínskou medicínu a zajímám se o antroposofii a metody masážních technik, které jsou tzv. holistické a ovlivňují naše fyzické a astrální tělo (duši či psychiku, říkejte tomu, jak chcete). Stále více se zabývám účinky bylin a hub (fytoterapie a mykoterapie), které působí na náš organismus. Viz foto diplom o složení zkoušky ze základů tradiční čínské medicíny, do které patří samozřejmě symptomy, základy léčby některých nemocí, užití bylinných směsí TČM a vhodných masážních technik či terapií. Tím, že člověk složí zkoušku neznamená, že je odborník a chytrolín, vše je o desítkách…stovkách… tisících hodin praxe a samozřejmě dělání i chyb, ze kterých se člověk učí. Nikdo učený z nebe nespadl a jsem neustále vděčná za své klientky, které mi věří a jsou spokojené s výsledky mojí ozdravné péče v salonu a následně sestavené domácí péče. To VY jste pro mě učitelé a já díky VÁM se stávám tím, čím bych si přála být. Děkuji za to !

echny certifikáty, diplomy, atestace v oboru či vysvědčení najdete na mých FCB stránkách Kosmetika La Eva v albu: Certifikáty ZDE

Průběh „K“ byl celkem rychlý a ne moc příjemný, ale já jsem neustále děkovala svému tělu, jak je dokonalé a ví, jak se chovat. Když dodržujete určité postupy v přírodní léčbě, tělo si přirozeně tvoří imunitu a bojuje a vylučuje škodlivinu z těla ven. Podle tradiční čínské medicíny je potřeba vnímat tělo a sledovat prostup škodliviny, která jde do těla přes tzv.jangové a jinové oddíly a dle toho se i tak přistupuje k léčbě. Prvních 48 hodin bylo o zimnici, horečce kolem 38,8 st.C , kterou jsem nesrážela antipyretikami, ale bylinami a studenými obklady, obzvlášť hlavy a obličeje, které mi hořely, tělo mělo zimnici. Trpěla jsem celou dobu nechutenstvím a ani jsem neměla žízeň. Bolela mi oblast bederní a stehna. Obličej jsem se i několikrát během hodiny stříkala Heřmánkovým hydrolátem kvůli pocitu suchosti a horkosti, který mě svlažoval a hydratoval. Horečka šla po 36 hodinách dolů na 37,5 st.C a začala mi úporná bolest hlavy nad očima a spáncích, nesnesla jsem žádné světlo, zvuk, nemohla jsem mluvit a od bolesti ani spát. Kvůli nepřestávající bolesti jsem si vzala Paralen 500mg (celkem 3 kusy za 36 hodin),abych mohla spát. Kdyby to bylo možné raději bych akutní a úpornou bolest řešila akupunkturou, ale to bohužel nešlo. Po 3 dnech teplota a bolest hlavy ustoupila a začal otok nosních dutin, herpes (na nose a genitální) a do 24 hodin poté jsem ztratila chuť a čich. To trvalo následujících 5 dní.

Po celou dobu jsem brala bylinné směsi TČM (tradiční čínské medicíny), které to byly zde psát nebudu, protože je u nich potřeba dostatečná a komplexní diagnostika jedince a ne každému mohou vyhovovat (jak jsem psala výš). Nejdříve jsem brala na snížení horečky a poté na ztrátu čichu a otok dutin a dále proti herpesům. Každý má průběh jiný a proto není vhodné všeobecné doporučení u těchto bylinných směsí. Bylinné směsi vyžadují přesnost se syndromy TČM, protože jejich účinek je úzce vymezen na konkrétní zdravotní problém. Některé směsi se užívají pouze krátkodobě, některé ve vyšších dávkách a každé 2-4 hodiny. VŠE JE INDIVIDUÁLNÍ A VYŽADUJE PŘESNOST A CÍLENOU LÉČBU.

Pozn.: Naopak některé posilující a harmonizující bylinné směsi, které některé moje klientky cíleně berou při kožních problémech typu Rosacea, ekzémy, dermatitída, suchost pokožky aj. se musí v akutní fázi nemoci nebo při nástupu menstruace vysadit, protože by o to víc podpořili a posílili průběh nemoci. JE TO INDIVIDUÁLNÍ !

Co jídlo? Trpěla jsem nechutenstvím, jediné, nač jsem měla při horečce a pak teplotě chuť byly maliny a jablka (osvěžují tělo a odstraňují horkost) a také banány a pomeranče. Pak jsem jedla asi 2 dny klasické topinky s česnekem 🙂 , cítila jsem jen zastřenou a zvláštní jemně štiplavou chuť, ale aspoň to mě uspokojilo. Pila jsem šípkový, mátový, zelený a brusinkový čaj, pak vlažný šalvějový a heřmánkový, minerálky Magnesii a Vincentku. Nosní dutiny jsem si 3-krát denně proplachovala roztokem mořské soli a vlažné vody a také inhalovala Vincentku (máme k tomu doma určený inhalátor).

Prováděla jsem také denně koupel nohou v Epsomské soli a teplé vodě kvůli křečím lýtek, kvůli kterým jsem nemohla v noci usnout. Začala jsem proto brát houbu Reishi, která v určitém množství (gramech) ředí krev. Opět dávkování je individuální, záleží na hmotnosti jedince a také zdravotním stavu a konstituci. O houbách ( Reishi, Cordyceps a Coriolu) časem také přidám článek, zatím jsem o jejich účincích psala na sociálních sítích: Instagram a Facebook. Tyto houby se řadí k mykoterapii a čeká mě několikadenní seminář v rámci mého studia na škole TČM na konci tohoto roku a moc se těším. Léčivé houby představují určitý tzv. mezistupeň mezi stravou a bylinnou léčbou, jsou netoxické, posilují tzv. kořen, jsou vhodné k dlouhodobému a preventivnímu užívání k posílení imunity a celkovému stavu těla.

Celkem jsem strávila 10 dní doma a 8 dní trval průběh. Poté jsem asi další týden stále měla otok nosních dutin bez nosního sekretu, který pozvolna odcházel. Brala jsem po celou dobu na tento stav bylinnou směs přímo k tomu určenou. DÍKY ZA TYTO BYLINNÉ SMĚSI, KTERÉ MI POMOHLY S UZDRAVENÍM ! Také podotýkám, že jsem po celou dobu byla v izolaci, naprostém klidu a první 4 dny nevylezla z postele (kromě potřeb nutných 🙂 ). Další dny jsem trávila spánkem, dále pak v polosedě-leže a trochu si četla či se dívala na film. A také podotýkám, že jsem po celou dobu nemoci byla (jak já říkám) na pěst a na facana 🙂 .

Co tzv. post Cov.dový stav? Žádná únava, kašel, bolesti se nedostavily. Jen opět pro mě typické byl kožní problém v podobě velké suchosti kůže, obzvlášť na zádech, holeních, pažích, na kterou jsem se i v noci budila nebo nemohla kvůli tomu usnout. Pomohly mi přípravky Dr.Hauschka z modré řady MED s vysokým obsahem Kosmatce krystalového anebo ledového (ice plant), který zklidňuje, hydratuje pokožku a mírní červenání a suchost a je vhodný pro extrémně citlivou a podrážděnou pokožku. Je vhodný i pro malé děti a starší a nemocné osoby. Lékařské označení má Mesembryanthemum crystallinum L. anebo Ledová rostlina z Afriky (více informací o rostlině zde z oficiálních stránek Dr.Hauschka) – Tělové kosmatcové mléko a Intenzivní kosmatcový krém na lokální použití.

Tělové kosmatcové mléko z řady MED Dr. Hauschka
Intenzivní kosmatcový krém z řady MED

Dále na rukou se mi vytvořily červené flíčky suché a svědivé ekzémového typu, na které mi pomáhal hypoalergenní krém na ruce od Argital s Violkou, Dřišťálem a Měsíčkem, který odstraňuje svědivost a stahuje červenání. Pak jsem ještě lokálně používala od Inlight terapeutický balzám S.O.S. Relief s obsahem Kurkumy a Měsíčku, které odstraňují podráždění a stahují horkost, svědění a suchost. Přípravky viz foto níže.

Hypoalergenní krém na ruce Argital
Terapeutický S.O.S. balzám RELIEF od Inlight

Info o hypoalergenním krému od Argital jsem přidávala minulý týden příspěvek s referencí od mojí klientky, která měla podobné kožní problémy a i jí tento krém pomohl. Najdete tyto reference na mých facebookových stránkách Kosmetika La Eva v albu: Reference od klientů.

S čím jsem se necelé 3 týdny ještě potýkala byla moje přecitlivělá pleť, reagovala jsem citlivostí na některé přípravky, používala jsem hlavně Růžový a Heřmánkový hydrolát od Gravier, Zklidňující masku od Dr.Hauschka a jako denní péči Zklidňující pleťové mléko od Dr.Hauschka. Nyní je pleť v pořádku a po delší pauze jsem opět přešla na vybrané přípravky od Inlight. Obzvlášť Čistící balzám a intensivní péči v podobě anti-age balzámu Line Softener. U obou přípravků miluji jejich intenzivní bylinnou vůni a celkový pocit „po aplikaci“. Výsledky účinku péče na sebe nenechají dlouho čekat. Ráda kombinuji a používám tyto tři bio a organické kosmetiky ( Argital, Dr.Hauschka a Inlight) a miluji účinky léčivých bylin v nich obsažených.

Co menstruace? Některé moje klientky měly menstruaci silnou a bolestivou či trvající 2 – 3 týdny. Já jsem u sebe zaznamenala změnu jen v tom, že byla asi o necelé 3 dny delší a mírně silnější, bez bolestí či jiných stavů. Vše je opravdu individuální. Menstruaci dle TČM ovlivňují játra a tzv. jin jater, který je důsledkem nemoci oslaben či narušen. Mohou na ní mít vliv samozřejmě horečky či braní antipyretik nebo léky popř. houby jako např. Reishi, na ředění krve.

Na „post K“ stav doporučuji individuální konzultaci zaměřenou na posílení celkové imunity, popř. odstranění škodliviny z těla, která tam zůstala a neustále oslabuje tělo. Dále jsou vhodné posilující masáže těla např. tuina, lymfatické masáže cílené na posílení (ne detox !!) nebo i ozdravnou kosmetickou masáž Gua Sha, která se řadí k terapeutickým praktikám a ovlivňuje stav celého těla.

Pokud Vás zajímají moje konkrétní služby vhodné pro tento stav, zde se rozkliknete přímo na jejich popis. Doporučuji nejdříve osobní konzultaci.

 1. Osobní konzultace ZDE
 2. Lymfatická masáž těla ZDE
 3. Ozdravná kosmetická masáž Gua Sha ZDE
 4. Harmonizační masáž těla podle 5 elementů (pentagramu) ZDE
 5. Terapie Inlight Beauty zaměřená na horní část těla a pěstící péči pleti s produkty Inlight ZDE
 6. Terapie Inlight Wellness zaměřená na celé tělo včetně kosmetické péče a lymfatické masáže nohou ZDE
Krystalická ledová rostlina (Kosmatec ledový – krystalový) ice plant – Dr.Hauschka (SLOVNÍK LÉČIVEK)
Mesembryanthemum crystallinum L.

ZÁVĚREM:

UVEDENÉ INFORMACE NA BYLINNÉ SMĚSI NENAHRAZUJÍ LÉKAŘSKOU PÉČI A KAŽDÝ JE ODPOVĚDNÝ SÁM ZA SEBE A ZA SVÉ ZDRAVÍ !

ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ DOPORUČENÝCH RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ
SÁM!

JAKÉKOLI ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH
INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ.

KOŽNÍ LÉZE – ÚTVARY – PROBLÉM VNITŘNÍ

Kožní léze, tzv. kožní útvary jsou typu makul, papul, vezikul a pustul. Pro laiky „jen“ názvy, ale pro ty, kteří se zajímají o kožní problémy a chtějí s nimi pracovat jsou tyto názvy kožních léz důležité při rozhodování v léčbě nebo jejich ošetření. Tyto typy kožních útvarů mají většinou vnitřní příčinu – problém. Nepatří sem černé tečky (komedomy), které vznikají nedostatečnou hygienou a péčí o pleť. Jde o usazování částeček smogu, prachu atd. v pórech během dne, které při dostatečné a správné očistě pleti v ranní a večerní hygieně běžnou péčí odstraníme.

Celý tento článek je směřován z pohledu mojí profese kosmetolog – kosmetička a oblasti lymfologie a studia tradiční čínské medicíny a tím i mým přístupem ke všem kožním problémům, tzn. přírodní a holistickou cestou.

A/ MAKULY (viz obrázek a)

 • jde o plochou změnu, tzv. skvrnu. Patří sem i různé pigmentové skvrny a poruchy pigmentu. Dále různé ploché změny a skvrny na kůži. Pozoruje se, jakou mají barvu. Pokud je plochá změna červená a teplá = jde o horkost v krvi a je potřeba ji ochladit, pokud jde o barvu do fialova = jde o krevní stázu, tzv. sraženinu, barva modrá = tady se většinou připojuje i bolest a jedná se o krevní stázu (patří sem i modřiny), barva zelená = stagnace, tj. nedostává se k danému místo energetické ani krevní proudění a vytvoří se překážka a problém v daném postiženém místě se začne prohlubovat. Každé místo v těle potřebuje energetické a výživné proudění (výživa pomocí krve + lymfy).
 • U těchto plošných makul je důležité rozproudění, pohyb, odstranit překážku tokem energie qi odbornou masáží !
 • NIKDY DO TĚCHTO MÍST NEZASAHUJEME MECHANICKY, TZN. NEMAČKÁME, NEPROPICHUJEME !!!
 • Většinou klientkám provádím lymfatickou a kosmetickou masáž, kterou se problém odstraní a místo uzdraví.
 • U makul je také vhodná kosmetická masáž Gua Sha. Tlakem na kapilární systém v podkoží se uvolní blokády a stagnace v krvi a dochází k ozdravení.
 • Pro domácí ošetření doporučuji velmi jemnou krouživou masáž za pomocí kvalitního arganového oleje či bylinného balzámu Inlight.

B/ PAPULY ( viz na obrázku b)

 • jde o lehce vystouplé místo nad kůží bez obsahu tekutiny, tzv. hrbolek o velikosti do 1 cm. Mezi papuly patří také určité typy bradavic.
 • z pohledu tradiční čínské medicíny jde o horkost v luo spojnicích. Jedná se o odbočky od hlavních meridiánových (akupunkturních) drah a v obličejové části jde o dráhy jangových orgánů (viz obrázek níže). S těmito drahami pracuji také při již zmíněné Gua Sha masáži a ovlivňuji tím celkový stav vnitřních orgánů a uvolním celé tělo a dochází také k vyloučení toxických látek z podkoží.
 • u papul je to vždy velmi individuální jak je ošetřit. U některých typů je také vhodná pro jejich rozproudění a uvolnění Gua Sha masáž, určitě doporučuji lymfatickou a kosmetickou masáž
 • pro domácí ošetření doporučuji při výskytu horkosti a tepla aplikovat např. Heřmánkový květový hydrolát (pro koho je vhodný se dočtete ZDE ) a provádět mírnou masáž jako u makul s kvalitním arganovým olejem či bylinným balzámem od Inlight.
 • NIKDY DO TĚCHTO MÍST NEZASAHUJEME MECHANICKY, TZN. NEMAČKÁME, NEPROPICHUJEME !!!

C/ VEZIKULY (viz na úvodní fotce obr. c )

 • jde o vystouplý kožní útvar s vlhkostí a čirou tekutinou, tzv. puchýřek. Většinou zde chybí převaha horkosti (tepla). Patří sem i různé typy ekzémů, akné Rosacea, impetigo, herpesy (opary) a některé druhy dermatitídy.
 • z pohledu tradiční čínské medicíny jde o vlhkost v luo spojnicích (odboček hlavních meridiánových drah) a podle výskytu kožních léz pak určuji, v kterém orgánu či meridiánu je problém.
 • z profesionálního pohledu tyto místa drenuji, tzv. vypouštím lymfatickou masáží, vypouštím tzv. nadbytek (tekutiny) a místo vysušuji vhodnými přípravky při kosmetickém ošetření.
 • pro domácí ošetření doporučuji použít na tato místa většinou Zelený jíl Ventilated od Argital, dále Levandulový nebo Heřmánkový květový hydrolát, popř. toto místo ošetřit např. terapeutickým balzámem S.O.S. od Inlight Rescue s Propolisem a Tea tree.
 • opět nedoporučuji tato místa zbytečně mačkat a snažit se jakkoli narušit jejich povrch. Po správném ošetření a drenáži místo praskne samo nebo se tekutina vstřebá.

D/ PUSTULY (viz obrázek úvodní foto d)

 • jde o bolavé a vystouplé místo nad kůží s hnisem a okolním začervenáním.
 • z pohledu tradiční čínské medicíny jde o horkou jedovatost v luo spojnicích, která se dostala až do podkoží. Většinou jde o těžší formy akné, někdy i těžší formy akné Rosacea, vyskytuje se i některých těžších forem kožních projevů s bakteriální infekci ( Streptokok či Stafylokok)
 • NIKDY DO TĚCHTO MÍST NEZASAHUJEME MECHANICKY, TZN. NEMAČKÁME, NEPROPICHUJEME !!! Pokud by šlo o infekci, můžeme ji roznést po kůži nebo i do očí.
 • z profesionálního pohledu tato místa nijak neošetřuji zbytečně, nemačkám je, není vhodná ani jakákoli masáž !!! Protože jde o jedovatost a infekci v krvi, došlo by k rychlému přenosu do okolních míst. U těchto projevů je VŽDY důležité řešit celkový stav organismu, udělat revizi návyků klientka, životního stylu, režimu, včetně úpravy stravy a emoci. Většinou se zde řeší z terapeutického hlediska dráhy sleziny, plic a tlustého střeva.
 • u lehčí formy jde u zánětlivých a hnisavých kožních projevů tato místa vysušit a ochladit. Vhodná je aplikace Zeleného jílu Ventilated od Argital, Levandulový či Heřmánkový hydrolát.

Závěr: VŽDY doporučuji se poradit s profesionálem (kožní lékař či kvalifikovaná kosmetička nebo terapeut čínské medicíny), jak tato místa ošetřit a jak postupovat k ozdravení a dosažení krásné a zdravé pleti.

………………………………………

Pozn. veškeré informace zde uvedené jsou z mých dlouholetých zkušeností v mé praxi a oboru kosmetička – kosmetolog a následně studia tradiční čínské medicíny, studia fytoterapie (bylinné léčby) a holistického (celostního) přístupu ke svým klientům. Kopírování obsahu či jeho zveřejňování bez mého souhlasu či uvedení mojí osoby je zakázáno.
PROČ JE DŮLEŽITÁ HYDRATACE PLETI POMOCÍ KVĚTOVÝCH A BYLINNÝCH TONIK

 HYDRATACE PLETI

je na druhém místě v péči o pleť. Na tom prvním je důkladné (dvoufázové) čištění pleti pomocí čistících a současně pečujících mycích gelů nebo čistících mlék, popř. odličovacích olejů. O odličování, jak postupovat a co považuji za nejvhodnější již několik let v čistící péči, o tom někdy příště.

Velmi často se setkávám s tím, že máte starosti se suchou, vrásčitou pletí s pocitem pnutí.
Chybí jí šťavnatost, jemnost, jsou na ní jemné linky a mělké vrásky, sklon k šupinatění a stahování. Většina z Vás dělá chybu, že se suchou pleť snaží neustále mastit, natírat ji oleji, výživnými a těžkými krémy. Což je chyba. Takové pleti chybí HYDRATACE ( hydratace od slova hydratovat = zvlhčovat !!!). Čím víc pleť mastíte a olejujete, tím víc jí vysušujete !

Viz úvodní foto = červené hrozno plné vody a šťávy / rozinka = vysušené hrozno = zbaveno vody. Aby rozinka byla opět šťavnatá a plná šťávy a vody, je potřeba jí dodat hydrataci = vodu! Ne ji namočit do oleje 🙂

Nehledejte v tom žádnou vědu a zázračné přípravky. Investujte do kvalitních odličovacích a čistících přípravků, které o pleť současně pečují a hydratují ji už během odličování a poté používejte několikrát denně kvalitní květové hydroláty a bylinná tonika.

Pozn. na kyselinu hyaluronovou zapomeňte, já její používání nedoporučuji vůbec! V salonu Vám osobně vysvětlím důvod a proč ji nedoporučuji používat. Zde se o tom rozepisovat nebudu.

💛Moje rada a typ zní:
HYDRATOVAT, HYDRATOVAT, HYDRATOVAT !
Hydratovat správně zvoleným druhem květové vody (květové hydroláty ve spreji) nebo bylinným tonikem. Jak je to s alkoholem? Pokud květová voda či tonikum obsahuje v konečné fázi přidaný alkohol nebo glycerín, je určena pro dočištění pleti. Pokud je součástí složení alkohol, jako např. v bylinném toniku od Dr.Hauschka nebo od Argital neznamená to, že je v konečné fázi a v hotovém produktu. Jde o recept, tzn. je to stejné, jako když vaříte, při vaření přidáte v procesu přípravy vodu, která se během vaření vypaří a na konci procesu voda není. To stejné je i s alkoholem v těchto dvou bylinných tonicích. Jde o součást výrobního procesu a v konečné fázi je ho tam nula nula nic ! Pozor na to a na šíření nepravdivých informací na sociálních sítích či od influencerů či blogerů. Připomínám, že jsou tu od toho, aby dělali reklamu určitému produktu za účelem marketingu, neberte jejich rady jako profesionální či dokonce užitečné a cenné ! Většina z nich nemá ani základní znalosti či kurz v oblasti zdravotnictví a péči o kůži či alespoň kurz kosmetičky.


V letních měsících je průměrná denní potřeba cca 10 ml. Pro ty z Vás, kdo znáte a používáte přípravky Dr.Hauschka je měřítkem cestovní balení 10ml bylinného tonika ve spreji ve skle
(viz foto níž) , které se dá opakovaně plnit a je vhodné ho mít u sebe v toaletní taštičce.
Než se naučíte svoji denní dávku vychytat, doporučuji si takto svoji denní dávku ze začátku odměřovat a naučit se ji používat.

Moje nejoblíbenější květové vody ve spreji jsou organic/bio od Gravier již od roku 2016. Kompletní popis, význam a tipy pro květové hydroláty jsou sepsány ZDE v článku.

Květové vody střídám s bylinným tonikem od #drhauschka anebo od #argital bylinné tonikum Rugiada nebo s Violkou pro citlivou pleť, občas i s květovým hydrolátem Jasmín od Argital.
Jak se mění nálady, potřeby, cyklus v přírodě, ale i cyklus ženský – menstruační, tak střídám hydroláty 🙂.

🌸 POUŽITÍ:
1. každý večer po dvoufázovém čištění pleti opakovaně v intervalech (2-4 krát dle potřeby) přestříkat obličej, krk a dekolt květovým hydrolátem či bylinným tonikem . Kdo používá hydratační séra či velmi jemné textury krémy či balzámy, vždy použít nejdřív hydrolát a až pak větřit krém či sérum! Ještě do mírně vlhké pleti vtírat tyto balzámy a krémy či séra !!!

2. ráno po očištění a umytí pleti nastříkat hydrolát či tonikum 2-krát a až pak vetřít do mírně vlhké pleti denní regenerační či pečující krém nebo Hydratační (Zklidňující) pleťové mléko od Dr.Hauschka nebo Hydratační balzám Inlight. Poté použít oční krém či oční balzám.

3. během dne = několikrát denně přestříkat pleť (i přes make-up) pokud jste v místnosti. Nestříkat pleť v chladných měsících cca hodinu před odchodem ven.

❌Omezte nadměrné používání přípravků na bázi olejů či silně mastících přípravků. Pleť naopak ještě více vysušují! Platí to i pro hydrofilní oleje, které používáte opakovaně a dlouhodobě. Vhodné střídat s Čistícím mlékem !

Viz úvodní foto. Vpravo usušená rozinka. Chybí jí voda. Aby nabobtnala a zmírnilo se její vysušení, co uděláte? Stejné je to i s Vaší suchou a vrásčitou pletí.

Až Vás zase bude trápit suchá a vrásčitá pleť, vzpomeňte si na Bioamálku a její rozinku 😊. HYDRATUJTE !


📌
Pozn. doporučení jsou všeobecné. Ke každé pleti doporučuji přistupovat individuálně, což stejně tak praktikuji se svými klientkami při ošetření v salonu.

KVĚTOVÉ HYDROLÁTY ORGANIC OD GRAVIER

KVĚTOVÉ HYDROLÁTY ORGANIC OD GRAVIER – francouzská firma s tradicí výroby již od roku 1975

OBSAH 200 ml

CERTIFIKACE: COSMOS ORGANIC / 100% přírodní a 98% organic

Všechny tři vybrané hydroláty můžete zakoupit u mě osobně v salonu nebo již brzy na mém eshopu.

RŮŽE DAMAŠSKÁ – HYDROLÁT

Jemná květová voda bez obsahu alkoholu v bio kvalitě.

200 ml / 350 Kč

Svými účinky:

– vyživuje a povzbuzuje pleť
– zklidňuje podráždění pleti při PMS nebo při menstruaci a v menopauze
– její nasládlá vůně posiluje ducha SHEN a zklidňuje od napětí a podráždění
– je netoxická a vhodná pro všechny typy pleti i miminka a v těhotenství
– uvolňuje napětí při bolestech hlavy, zmírňuje zažívací potíže a posiluje žaludek a slezinu

 Ve starém Římě byla Růže symbolem radosti a odpuštění, tajemství a mlčení.

 Z pohledu TČM a celostní medicíny patří v Evropě k léčivkám, jejíž okvětní plátky se sbírají před rozbřeskem, aby byla zachována její účinná síla.

 Řadí se k léčivkám, které z pohledu čínské medicíny:
– aromaticky zklidňují
– reguluje čchi
– reguluje krev
– odstraňuje horkost a suchost
– stabilizuje
– uklidňuje a doplňuje

Hydrolát z Růže damašské od Gravier je vhodný pro všechny typy pleti, je vhodný i pro pleť velmi citlivou, s dermatitídou, Rosacea, kožními problémy, ale i pro velmi jemnou kůži miminek či pro pleť stárnoucí i mladistvou a i tzv. anti-age péči. Tento růžový hydrolát používám již od roku 2016 a psala jsem o něm již dříve v článku ZDE

SLOŽENÍ / INCI:

Růže damašská květový hydrolát*, Leuconostoc/Radish Root Fermet Filtrate***, Citronellol,** Geraniol**, Eugenol**, Benzyl Alcohol***ingredience pocházející z ekologického zemědělství

** organické látky přirozeně se vyskytující v některých esenciálních olejích

***přírodní konzervant: filtrát z ředkviček fermentovaných v roztoku s bakteriemi mléčného kvašení, má antimikrobiální účinky

100% přírodní , 98% organic

 HEŘMÁNEK ŘÍMSKÝ – HYDROLÁT

200ml / 310 Kč

Jemná květová voda bez obsahu alkoholu v bio kvalitě.


Podle celostní a čínské medicíny se Heřmánek řadí k bylinám, které:

– uklidňují

– pročišťují horko a ochlazují

– uklidňují ducha SHEN, který sídlí v srdci 

– harmonizuje střed těla (žaludek, slezina)

– zklidňuje a tiší deprese vzniklé v srdci a játrech ( vlivem stresu a emocí)

– působí protizánětlivě, protikřečově a tiší nervy 

– působí jako sedativum 

– hojí rány

– pročišťuje horkost a vítr

– reguluje čchi

 POZOR PŘI STAVECH NADBYTKU CHLADU (studené končetiny, zimomřivost, pocit chladu v bedrech) v zimním období!
Neužívat a nepoužívat ve větších dávkách nebo dlouhodobě (několik týdnů až měsíců) v zimním období u osob s těmito stavy nadbytku chladu!

Je netoxický a nedráždivý a může se používat i pro velmi malé děti k osvěžení a zklidnění pokožky po podráždění. Zklidňuje i červenou a „horkou“ pleť. Vhodný i pro muže.

Hydrolát je vhodný i pro velmi citlivou pleť se sklonem k projevům horkosti, červenání, pálení. Mírně vysušuje (při dlouhodobém několikaměsíčním používání), stabilizuje a jemně regeneruje pleť. Může se používat i při formách akné nebo ekzému s projevem vlhkosti a zánětu.

SLOŽENÍ / INCI:

Heřmánek římský květový hydrolát*, Leuconostoc/Radish Root Fermet Filtrate***

*ingredience pocházející z ekologického zemědělství , ***přírodní konzervant: filtrát z ředkviček fermentovaných v roztoku s bakteriemi mléčného kvašení, má antimikrobiální účinky

100% přírodní , 98% organic

 LEVANDULE LÉKAŘSKÁ – HYDROLÁT

200ml / 280 Kč

Jemná květová voda bez obsahu alkoholu v bio kvalitě.

 Levandule lékařská a její účinky podle celostní a čínské medicíny:
– patří k bylinkám, které zklidňují podráždění (psychické i fyzické)

– působí jako antiseptikum (desinfikuje), sedativum, zmírňuje bolest

– účinkuje i proti některým bakteriím a houbám (antimykotikum)

– navozuje spánek, zmírňuje úzkost a podráždění, uklidňuje

– využívá se i k zmírnění bolestí svalů a kloubů (revmatismus) při masážích

– používá se i při bodnutí hmyzem, na popáleniny, puchýře, řezné a bodné ranky, vyrážky a plísně

– staří Římané si ji oblíbili kvůli svým zklidňujícím účinkům do lázní a ke koupelím

– dobře funguje i jako odpuzovač hmyzu

Podle celostní a tradiční čínské medicíny patří ke skupině bylin, které:

– hojí rány

– přeměňují hlen a zastavují kašel

– aromaticky vysušují vlhko

– regulují čchi i krev (POZOR PŘI NÍZKÉM KT)

– stabilizují

– uklidňují

– je povahy Jin i Jang (ohřívá, ale i mírně ochlazuje)

Hydrolát LEVANDULE od Gravier je vhodný pro pleť se záněty, vřídky, k osvěžení podrážděné pleti (spíš mastnější), pro nečistou pleť, můžete ho využít i na mírné otoky v oblasti krku, dekoltu a obličeje.

SLOŽENÍ / INCI:

Levandule lékařská květový hydrolát*, Leuconostoc/Radish Root Fermet Filtrate***, Linalool**.

*ingredience pocházející z ekologického zemědělství, ** přirozeně se vyskytující alkohol, obsažený v mnoha květinách a rostlinách a všech éterických olejích, ***přírodní konzervant: filtrát z ředkviček fermentovaných v roztoku s bakteriemi mléčného kvašení, má antimikrobiální účinky

100% přírodní , 98% organic

——————————-

Pozn. Veškeré informace zde uvedené jsou z mých dlouholetých zkušeností v mé praxi a oboru kosmetička – kosmetolog a následně studia tradiční čínské medicíny, studia fytoterapie (bylinné léčby) a holistického (celostního) přístupu ke svým klientům. Kopírování obsahu či jeho zveřejňování bez mého souhlasu či uvedení mojí osoby je zakázáno.HARMONIZAČNÍ MASÁŽ TĚLA PODLE PENTAGRAMU ALÁ BIOAMÁLKA

Harmonizační masáž podle pentagramu alá Bioamálka

 HARMONIZAČNÍ MASÁŽ TĚLA podle pentagramu alá Bioamálka s přípravky Inlight wellness

Jedná se o celotělovou masáž, při které dochází k harmonizaci všech pěti elementů podle
pentagramu a vyváženosti mezi energiemi JIN a JANG. ☯️ Podle antroposofie jde o masáž, která
spojuje astrální tělo s fyzickým. Využívám při ní techniky z čínské medicíny a rytmických masáží
podle Rudolfa Steinera a Margarethe Hauschka. Ošetřuji při ní celé tělo (záda, horní a dolní končetiny, hlavu, krk a obličej).
Při této masáži používám výhradně přípravky tělové a terapeutické péče: tělové oleje a balzámy S.O.S. od INLIGHT  (Inlight wellness) v kvalitě 100% organic. Ošetření – masáž je vhodná i při stavech vyčerpání, po nemoci, v rekonvalescenci, při otocích, při očistných kúrách nebo jen tak pro relax.

Toto ošetření – MASÁŽ se skládá z několika fází:

1. fází je koupel – prohřívací lázeň rukou v Levandulové nebo Jehličnanové lázni s přídavkem polodrahokamů a krystalů (Růženín, Ametyst, Křišťál, Onyx, Měsíční kámen, Sluneční kámen, Rodonit, Malachit, Jaspis, Citrín, Smaragd, Turmalín, Fluorit, Chalcedon, Karneol, Tygří oko a další). Každého přitáhne ten „pravý“ a doporučuji mu lehce věnovat při lázni rukou pozornost.
V této fázi Vám lehce namasíruji a uvolním oblast trapéz, krku a ramen s terapeutickým
S.O.S. balzámem Trauma nebo Recovery dle Vašeho přání a pocitu anebo Vašeho aktuálního
zdravotního stavu vyberu vhodný balzám osobně.
Masáž se provádí v sedě s lázní rukou.

2. fází je ulehnutí na lehátko a provádí se harmonizační masáž celé části zad, přes středovou oblast zad, oblast lopatek a poté spodní část zad (bedra) se zaměřením také na speciální body na dráze močového měchýře ( podél páteře), kam nanáším S.O.S. terapeutický balzám Trauma nebo Recovery. Přes tyto body se ovlivňují i Vaše emoce a tzv. pět duší, o kterých jsem psala v článku: ZDE

3.fází je jemná masáž hlavy a vlasů s Vlasovým elixírem od Inlight a aktivování lymfy a bodů dráhy močového měchýře v oblasti hlavy.

4. fáze je lymfatická masáž, nejdříve obličeje, krku a dekoltu a poté se pokračuje přes ruce a na dolní končetiny (nohy). Při masáži a drenáži končetin používám oleje od Inlight.

Aktuální cena masáže: 140 minut/ 2250 Kč

☆ Pokud máte zájem o toto ošetření, kontaktuje mě přes email nebo kontaktní formulář. Tato masáž není zatím v běžné nabídce. Vznikla pro období Adventu a některé klientky si ji oblíbily a proto ji poskytuji individuálně.

UPOZORNĚNÍ: Doporučuji po terapii odpočívat alespoň 2-3hodiny, dostatek teplých tekutin a v zimních měsících teplo. Doporučuji před i po masáži dodržovat podobné doporučení, jako jsem sepsala při lymfatických masážích: ZDE

KONTRAINDIKACE: probíhající (akutní fáze) nemoci, silná menstruace, 3 dny před a po očkování, zánětlivé onemocnění, rakovina v akutním stadiu, vysoký krevní tlak s onemocněním srdce, zánětlivé žilní onemocnění, opary (herpes) v akutní fázi, nachlazení, viróza, chřipka aj. nemoci v akutní fázi.