ROSACEA ANEB TEN, KDO JI NEPRODĚLAL, NEPOCHOPÍ

ROSACEA A JINÉ KOŽNÍ PROBLÉMY

Zajímám se o ni čím dál tím víc. Několik článků jsem napsala již od roku 2016. V té době to byla pro mě „novinka“ a věc, kterou málo-kdo dokázal řešit. A to mě nakoplo a vlastně i dostalo částečně na cestu ke studiu čínské medicíny, kterou studuji stále a zaměřuji se tím i více na kožní problémy. O tom, že klasická (tzv. západní) medicína tuto nemoc neumí léčit, předepisování antibiotik, laserů a mastí s kortikoidy neřeší příčinu problému, jen odstraňují následek.
Dalším důvodem, proč jsem se rozhodla opět otevřít toto téma je aktuální recidiva nejen u mých klientů, ale částečně a v mírně fázi, byla i u mě. Po prodělání „Cov“ v březnu 2022, který spustil další zdravotní problémy a částečně rozjel Rosaceu a ekzém. Příčinou recidivy ve většině případů mých klientů a mě samotné byla tzv. horkost z nedostatečnosti krve, vyčerpání „jinových“ zásob, ať už jater nebo ledvin a vniknutí horké škodliviny do těla, která tyto „jinové“ zásoby ještě více vyčerpala a oslabila krev.
Najednou mi zase došlo, co tomu předcházelo a že její recidiva není jen tak.
Také moc dobře vnímám a chápu „poškozené“ a nemocné, že někdy není lehké vybrat správný a vhodný přípravek a o její léčbě nemluvě.
Je to běh na dlouhou trať a často dochází k zmíněné recidivě, pokud si neuvědomíme věci a události, které tuto nemoc způsobují.

Je tomu i u akné, ekzémů aj. kožních problémů s pocitem horkosti nebo zarudnutím, zánětem a opakovaným nepříjemným pocitům při těchto kožních problémech. Ať už je to svědění, pálení, štípání, bolest, pnutí, horkost, suchost…
I když jsou přímo přípravky k tomu určené, ne vždy to každému vyhovuje.

„Díky“ svojí velmi, velmi citlivé pleti nesnesu kdejaký přípravek a proto se snažím většinu věcí testovat na sobě delší dobu a pak doporučit dál svým klientům. I když jak píšu…ne každému vše vyhovuje a je potřeba to vychytat a zkusit na základě kvalitního doporučení od profesionálů, ne od influencerů, prodejců, nabídek z reklam či e-shopů.
Člověk, který si tím neprošel, tak to nikdy nepochopí, jak může nevhodné doporučení ublížit na delší dobu, než se opětovné zhoršení zase z části zklidní.

Podotýkám, že preferuji a používám pouze kvalitní bio kosmetiku a veškeré kožní problémy řeším pouze pomocí bylinných směsí tradiční čínské medicíny a částečné úpravy stravy. Vše řeším s klientky individuálně a pouze osobně.

V následujícím článku ZDE se věnuji ROSACEA  a dalším kožním problémům (EKZÉM, AKNÉ, OPARY) z pohledu tradiční čínské medicíny. Jak k těmto onemocněním přistupuji i já  u svých klientů, když hledám příčinu a následnou ozdravnou péči. Jde o profesionálnější pohled k těmto nemocem a i důvod, proč je potřeba k těmto kožním problémům takto přistupovat. Že neexistuje stejná péče a léčba u všech stejně.

Přikládám i fotky dvou svých klientek z letošního roku (2022), které se zveřejněním souhlasily bez uvedení jejich jména. Děkuji. Samozřejmě klientů s kožními problémy mám více, ale ne všichni souhlasí se zveřejněním fotografií anebo fotodokumentaci nemám.

Foto č.1 : Klientka s AKNÉ způsobené vlhkostí a prázdnotou Qi Sleziny a Žaludku s horkostí Žaludku, což bylo důvodem projevu akné.

TERAPIE: bio kosmetické přípravky Argital a Inlight pro domácí péči + byliny TČM + úprava stravy + doporučení ohledně emocí

Foto č.2 : Klientka s ROSACEA, která přišla s těžkou formou Rosacea, trápila ji suchost pleti, rtů, bolavé pupínky (boláčky) a sytě výrazné červené zabarvení obličeje. Příčinou byla tzv. škodlivá jedovatost v podkoží, nedostatečnost JIN Ledvin a Jater s celkovou horkostí krve z nedostatečnosti.

TERAPIE: bio kosmetická domácí péče (klientka má problém s přípravky, protože má extrémně citlivou pleť) + byliny TČM + úprava stravy + odpočinek .

Foto č.3: Klientka s akné, které hodně bolelo, velmi citlivá pleť, velmi omezeně snášela i doporučené přípravky Argital a Dr.Hauschka určené pro citlivou pleť. Až po čase si našla cestu k Inlight. Poté mi zaslala viz níže fotografie, které jsou z roku 2021.

TERAPIE: biokosmetika Inlight + úprava stravy + bylinky + změna životního rytmu


Z pohledu diagnostiky dle TČM, kůže odráží stav tělních tekutin, krve a orgánů, ale také horkost, chlad, vlhko, plnost a prázdnotu a stav jin a jang.

Pozn.: ❌ Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.

„La Eva“ a Rosacea v roce 2021

V lednu 2021 tomu bylo 5 let, co jsem se začala řešit Rosaceu / Růžovku / Akné Rosacea přes tradiční čínskou medicínu (byliny, akupunkturu a následně stravu). Jak jsem na tom nyní, v den psaní příspěvku (viz foto z dnešního rána 10/3/2021 jako úvodní fotka – bez makeupu a filtrů. Mám jen pudr Dr.Hauschka a na lícních kostech rozjasňovač v malém množství).

S přístupem: „Dejte mi byliny, řekněte, co mám a nemám teda jíst, krém, kterým se mám mazat“… a ono to samo odejde… Pokud budete bylinné produkty brát jako „prášky“, že ho do sebe hodíte a zapijete, pak si v rychlosti něco sníte… s takovým přístupem to neodejde NIKDY!

Rosacea je z pohledu západní medicíny (ZM) autoimunitní onemocnění a velmi málo kdy se ji podaří s pomocí mastí a dermokosmetiky odstranit, maximálně tak zmírnit její stadium a průběh.

Za těch 5 a něco let čím dál víc zjišťuji, že bez uvědomění si sebe sama (obzvlášť u žen), co děláme vlastně špatně, jak moc velké nároky jsou na nás kladeny atd. JE TO ALE O NÁS SAMOTNÝCH, CO MY SAMI DOVOLÍME.  Často slýchávám či čtu z Vašich zpráv, jak Vy nemáte čas, nic nestíháte, jste neustále ve spěchu atd…  Jóóóó té se to mluví, co? Jojo mluví, protože já sama jsem si tímhle prošla a moc dobře vím, že kdybych nezačala u sebe, žádná TČM a byliny by mi nezabraly. Změnila jsem svoje chování, svoje priority, přestala vytvářet problémy, které byly většinou vytvořeny akorát tak v hlavě, přestala se stýkat s lidmi, kteří mi odebírali energii a vysávali mě. Přestala řešit minulost a věci, co změnit nejdou. Naučila jsem se to přijímat a vnímat víc ty maličkosti kolem sebe. Někdo to dokáže sám a uvědomí si to, někdo potřebuje pomoc. Od toho jsou tu odborníci a terapeuti, kteří Vám pomohou s emocemi a psychickými pochody, nad kterými občas už člověk ztrácí kontrolu. Nebojte se o ně požádat,obzvlášť v této nelehké době.

Růžovka (Rosacea) nám VŽDY ukazuje, že ve svém životě děláme „něco“ špatně. Pokud mi nevěříte brát Vám to nebudu, třeba to jednou pochopíte.

Po asi stopadesáté to píšu, že na Růžovku neexistuje stejný „lék“. I když u 80% postižených (většinou žen) jde o nerovnováhu krve, její nedostatečnost a výživu. Podle TČM (tradiční čínské medicíny) je krev ovlivňována, transformována, uchovávána, skladována atd. ve všech tzv. ZANG orgánech, pod které patří Srdce, Plíce, Slezina, Játra, Ledviny. My ŽENY bez vyživené krve, její dostatečnosti , s ní související i hormonální rovnováze atd. nedokážeme vlastně existovat. Pokud ženě chybí JIN (kam patří i krev) dochází k poruchám: nejdříve se projevuje únavou, vyčerpaností, bledou pokožkou, lámavými vlasy a nehty, bez lesku, trpělivosti, pocitem suchého oka, rozmazaným viděním, pak dochází k dalším a hlubším problémům, které vznikají na dráze daného orgánu či orgánu jako takovém. Projevuje se to na PMS, menstruaci či dokonce vynechání menstruace, neschopnost otěhotnět, s těhotenstvím, kojením…V poslední řadě pak na kůži (to už náš organismus volá o pomoc).

Právě proto Rosaceu „řeším“ individuálně, u každého jedince je vždy přítomnost dalších škodlivin, průběhu života, emocí, práce, stresu atd. Záleží, který orgán a dráha s tím související je „poškozena“ a oslabena. Jak ze svého pohledu řeším Rosaceu s klienty se dočtete v článku: KONZULTACE.

TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA NEMOCI NELÉČÍ, ALE DÁVÁ ORGANISMUS DO ROVNOVÁHY A POMÁHÁ BYLINAMI, STRAVOU A CVIČENÍM : „CO JE OSLABENÉ = POSÍLÍ, CO JE V NADBYTKU = ZKLIDNÍ“.

SEM PATŘÍ I ANTROPOSOFIE (zakladatelem je Rudolf Steiner – spoluzakladatel  bio kosmetiky Dr.Hauschka) a další antroposofická bio kosmetika, se kterou pracuji, jako je Dr.Hauschka, Argital a Inlight. Všechna tato antroposofická biokosmetika navrací pleti rovnováhu a zharmonizovává ji, pokud se správně používá (je zde důležitý postup, ale i přístup).

Takže ti, kdo sledují můj FCB a IG účet vědí, že občas přidávám recepty a takové rychlé snídaně či tipy na stravu, která se týká Rosacea a výživy krve.

Podotýkám, že ne v každém případě se může jednat o „poruchu“ výživy krve a proto je důležité toto onemocnění řešit individuálně, často klientky zlobí i trávení, žaludek, alergie atd., což s tím úzce souvisí. Jednotná strava – dieta  – zde neexistuje! Podle TČM na 1 nemoc je potřeba více léků a zase naopak, jeden lék pomůže na víc nemocí…

A co cvičení? O tom jsem psala nedávno, jak je důležité, obzvlášť s příchodem biologického jara. Myslím, že za vše mluví fotka pod tímto příspěvkem. Je to z knihy: Žijte dobře, žijte dlouho.

❗❗Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.❗❗

Děkuji ❤

S láskou Vaše Kosmetika La Eva – Bioamálka ❤

Lymfa – lymfologie

O lymfě, lymfatickém systému, významu lymfy pro náš život a o lymfatických drenážích jsem napsala víc článků a ty Vám souhrnně vypíšu v obsahu níž. Proč se k danému tématu vracím a co Vám chci sdělit? To se dozvíte v dalších řádcích. 🙂

V sobotu 19.9.2020 jsem se zúčastnila semináře o lymfologii u lékaře a předního uznávaného českého lymfologa MUDr. Vlasáka. Nějak jsem i doufala, že se dozvím nové věci v této oblasti a hlavně mi šlo o to, abych se ujistila, že vše, co dělám je správné a účinné. Občas si říkám: „Ty jo, to jsem nikde neviděla a dělám to tak“. Nějak mi ty informace chodí samy tam seshora a začnu je praktikovat dle mého uvážení. (Jak říká můj muž – tebe brzo upálí za čarodějnictví 😆).

V tomto článku se budu věnovat převážně tématu pro ženy, které trpí blokádou lymfy a spadají pod typ gynoidní ( typ postavy Venuše) a trpí blokádou lymfy, tzv. „LIPEDÉM“. Zde nejde o problém celkové obezity, většinou je zde silná genetika (dědičná dispozice) a špatná životospráva a nesprávný pohyb a strava to celé jen zhoršují! 80 let se tomuto problému nikdo v lékařství nevěnoval, až profesor a lékař Oldřich Eliška, který napsal učebnici Lymfologie a začal šířit informace o tomto typu poruchy lymfy pomocí seminářů, institucí a klinik, které se tímto problémem zabývají a chtějí zabývat a začaly se přednášet i na fakultách pro budoucí lékaře.

U tohoto gynoidního typu je důležité se zaměřit na celoživotní změnu a typ terapie, tzv. WBT (Water Balance Therapy) = léčba lipedému:

 1. důležitá skladba potravy, ve které má „převahu“ a dostatečné zařazení bílkovin (jídelníček se pevně nesestavuje z důvodu, aby si každý klient naučil hlídat sám příjem kalorií a vyváženost ). Jídlo se doporučuje při osobním vyšetření a konzultaci u každého jedince zvlášť a vysvětlí se, jak a co jíst.
 2. pohyb a hlavně jaký! Nedoporučují se sportovní aktivity, které vyvolávají vysokou TF (spining,rychlý běh, aerobik), nedoporučuje se ani saunování a horké koupele. Nejúčinnější pohyb je chůze a plavání a jóga, qigong a taichi.
 3. dýchání – hluboké zaměřené na břicho a střed (vysvětlím těm, které ke mně chodí na lymfodrenáže osobně jak a proč).
 4. lymfatická masáž a drenáž v pravidelných intervalech (jak často záleží na každém individuálně a dle typu problému. Někomu stačí kůry 2-krát ročně, pro někoho je naopak vhodné chodit v pravidelných intervalech, např. 1-2x měsícně apod.)
 5. vhodné přípravky na kůži (kosmetika s Matrix. O „Matrix“ Inlight zde), které se dostanou do kůže a podkoží při domácí péči a při ošetření v salonu či klinice. Takovým účinným přípravkem je např. Zpevňující olej od Inlight.
 6. komprese – legíny a punčochy do pasu, které jsou speciálně upravené na lymfu a ne na žilní systém! Ze začátku léčby postačí 1 hodina nošení bezprostředně po lymfatické masáži (drenáži) a je nutné mít tyto legíny či punčochy při pohybu! Nefungují v klidu. Pokud se pak lymfa rozproudí je vhodné tyto komprese nosit v mezidobí mezi kůrami či masážemi.
 7. tejpování může nahradit lymfatickou masáž či kompresi. Jen je velmi důležité mít tejp správně aplikovaný.
 8. vnitřní podpora = správná strava a vhodné adaptogeny, které nejsou návykové. Dále flavonoidy, antioxidanty a vitamin C nejlépe v lipozomální formě.

Lymfa má pro náš život tři základní funkce:

 1. transportní
 2. drenážní
 3. obrannou.

Pokud v mezibuněčném prostoru zůstává „tekutina – voda“ = nefunguje lymfa = dochází k tzv.záplavám a vznikají otoky, pocit těžkých nohou a ukládání toxických látek a tuků v těchto mezibuněčných prostorách. Při vážném onemocnění a nesprávné životosprávě, nedostatku pohybu může dojít až k tzv.sloním nohám a poruše lymfy a celkového zdraví jedince.

Bohužel lipedém a gynoidní typ žen se bez stálé ( pravidelné) lymfatické drenáže a dodržování stravy a pohybu neobejde celoživotně.

Obsah mých článků o lymfě:

 1. Význam lymfy
 2. Lymfatická masáž „La Eva“ postup
 3. Lymfatická masáž – doporučení před a po
 4. Doporučené potraviny při očistě 1.
 5. Očistné potraviny 2.
 6. Lymfatická masáž z pohledu antroposofie
 7. Význam lymfatického systému – početí, těhotenství…
 8. Lymfatická a zpevňující masáž nohou s olejem od Inlight
 9. Co jíst při očistné dietě a lymfatických kůrách (zaměřených na očistu)
 10. Celulitida
 11. Terapie Inlight wellness (zaměřená také na lymfatický systém)
 12. Lymfatická a kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu (s metodou Dr.Hauschka)
 13. Úplně první článek o lymfě (všeobecný) a stále platný
 14. Varianty kosmetických ošetření, při kterých se pracuje s lymfou
 15. Rituál La Eva s lymfatickou masáží (včetně dolních končetin)

Ke každému klientovi přistupuji individuálně a jednotlivě a sestavuji doporučení jemu na míru.

„Lymfatická, rytmická a meridiánová masáž je mostem mezi astrálním a fyzickým tělem.“ (Rudolf Steiner- lékař, antroposof, učitel)

O tom to spojení jsem se nedávno přesvědčila s mojí klientkou, která osobně řekla, že lymfatická a zpevňující masáž s olejem od Inlight jí přináší lehkost, svobodu a tento most a „astrálno“ jsme pocítily obě dvě. 🦋

————-

❗❗Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.❗❗

Děkuji. ❤

S láskou a zdravou lymfou Vaše Kosmetika La Eva – Bioamálka ❤

Články o ROSACEA : obsah

20200308_171924
 
 
13.6.16
 
 
 
Jsou tomu, na den přesně (2/2020), 4 roky, co jsem se začala léčit tzv. na vlastní triko s Rosaceou a jak vidíte na fotkách, jsem zdravá a s pletí čistou už skoro 3 roky.
Tento článek je pro Vás spíše takovým obsahem, abyste se lépe orientovali v článcích, které jsem v průběhu 4 let sepsala, tak, jak šel se mnou čas a s Růžovkou.
 
Zklamu Vás, NEEXISTUJE lék, návod pro VŠECHNY, jediná věc, výjimečná kosmetika, dieta, stejná strava… která je pro všechny, které trpí autoimunním onemocněním Rosacea.
Jak se dočtete v článcích, je třeba přistupovat ke každému individuálně, osobně, „prozkoumat“ Váš životní styl, staré křivdy X let zpět, co tomu předcházelo… nemoci, nevhodná strava, velká zátěž, stres, trauma atd. Patří k tomu u některých vyčerpání z četných porodů, kojení v průběhu několika let , nedostatek spánku, odpočinku, nedostatečná – nevyvážená strava atd. To vše probírám při konzultacích – viz článek ze srpna 2019: Konzultace při kožních problémech
 
Stále dávám dohromady poznatky, příčiny, proč….. i tak bych Vám ráda tímto pomohla, přiblížila průběh a to, že se s Rosaceou dá ruku v ruce žít a převzít nad ní vládu a zvítězit, uzdravit se. JDE TO!
Trvá to několik měsíců, až let, ale jde to. Na první místo kladu psychiku a neřekla bych, že na druhé místo, ono to je vlastně také první místo, strava. Pro Váš organismus, Vaše tělo, životní styl, pro Vaši osobitost je to vždy velmi individuální. Psychika, strava a k tomu byliny tradiční čínské medicíny, které se předepisují na míru, nad Rosaceou zvítězily.
 
Rosacea je VNITŘNÍ ONEMOCNĚNÍ ORGANISMU a je třeba ji řešit hlavně vnitřně. Věřte mi, že žádné krémy, žádná zázračná kosmetika, laser, léky Vám od ní nepomůžou. Správně zvolené kosmetické přípravky jsou důležité, aby Vám pleť nedráždily, udržovaly ji klidnou, hydratovanou, opečovávanou. Vyhněte se chemické kosmetice! Určitě zvolte přírodní, nejlépe čistou BIO nebo organic. Nezapomínejte na to, že kůže je naším největším orgánem a přes kůži jde do těla velmi mnoho. O kůži je třeba kvalitně pečovat. Vhodné přípravky jsem některé uvedla v článcích, od té doby uteklo hodně vody a mám pro Vás ještě další typy na kvalitní bio a organickou kosmetiku. To vše ale doporučím, až osobně při a po konzultaci. Jak jsem uvedla, každý jsme jiný
a potřebujeme individuální přístup a péči.
20200815_093000
Všechny tyto články vznikly proto, že já sama jsem několik měsíců marně pátrala, abych se co nejvíc dozvěděla o Rosacea a jak ji vyléčit. Nikde jsem nic nenašla, teda vlastně našla, bludy, že se Rosacea nedá vyléčit, že je to kožní onemocnění a výrok mé obvodní lékařky (ke které už dávno nechodím), že se Rosacea nedá vyléčit, že se s tím mám smířit a prý je to chronické, to mě dovedlo na cestu, kterou chci přiblížit Vám VŠEM, kteří touto nemocí trpíte. Dokonce mi jedna MUDr. řekla, že je to infekční (směju se doteď !!!) a že nesmím mezi lidi, tím pádem nesmím vykonávat práci kosmetičky, kosmetologa a lymfomasérky…. Co dodat: směju se a klepu si přitom na čelo.
 
 
20191109_153429
 
 
OBSAH NA MÉ ČLÁNKY O ROSACEA (uveden měsíc a rok, ve kterém máte hledat):
 1. 12/2015 – první článek o mně a Rosacea
 2. 3/2016 – jsou zde 2 články, včetně fotek, jak jsem vypadala. První příspěvek a druhý.
 3. 8/2016 – je vidět zlom po půl roce braní bylin TČM a úpravy stravy
 4. 3/2017 – rok léčby a postupné uzdravení se zde
 5. 5/2017  článek zde 
 6. 6 /2017 článek s aktuální fotkou v roce 2017 a „jen tak povídání“
 7. 8/2017 – fotky rozdílu 2 let od léčby s TČM: zde 
 8. 11/2018článek o kožních problémech a jejich příčinách všeobecně
 9. 5/2019 – rozdíl po 3 letech zde
 10. 8/2019konzultace při kožních problémech. Jak s klientkami řeším Rosaceu a jiné kožní problémy.
 11. pleť s Rosaceou ošetřuji při kosmetickém ošetření takto: Hypoalergenní ošetření
 12. všeobecné doporučení úpravy stravy při kožním problému: zde
 13. Aktuální článek v roce 2021 a asi odpověď na Vaše otázky všeobecně: „La Eva“ a  ROSACEA v roce 2021 
Přeji Vám VŠEM hodně štěstí při uzdravování se. Máte to VY SAMI ve svých rukou!
 
S láskou Vaše La Eva ❤

KONZULTACE při kožních problémech

IMG_20200401_113557_890
 
 
Jak konzultace při kožních problémech u mě probíhá?
(aktualizováno leden/ 2023)
 
Ve většině případů Vám bez kosmetického ošetření (pokud máte kožní problém na obličeji) anebo lymfatické masáži těla (pokud máte kožní problém na těle) nedokážu správně, úplně a svědomitě poradit ! Je třeba udělat diagnostiku  kožního problému z ošetření + pohovoru.
Při kosmetickém ošetření (kosmetické ošetření SENSITIV) vidím, jak pleť reaguje, jak se chová ve styku s vodou a kosmetickými přípravky, zda postrádá hydrataci, zda jsou póry hlubší či mělké, v kterých částech obličeje máte problém (jedná se o meridiány a orgány s tím spojené). „Vyzpovídám“ Vás ohledně Vašeho životního stylu, hormonálního cyklu, jaké přípravky používáte, co a jak jíte, spíte…atd….prostě celý Váš každodenní režim. Všechny tyto „drobnosti“ ovlivňují stav Vašeho problému.
 
Dále dělám „diagnostiku“ z jazyka a pulzu podle postupů z tradiční čínské medicíny. Zjistím při nich, zda je v těle vlhko (shi), horko (re), hlen (tan), horký toxin (re du)  ale i horkost či prázdnota krve aj. syndromy podle tradiční čínské medicíny. Ty určují následující postup.
 
Na základě těchto všech informací Vám pak doporučím, co je pro Vás vhodné a co nikoliv a představím Vám další postup (viz níže postup). 
 
Konzultace je také vhodná pro ty z Vás, které  hledáte vhodné přípravky pro Vaši pleť, včetně vyzkoušení si všech doporučených produktů při ošetření. Můžete si zakoupit mini cestovní balení nebo Vám odeberu do Vašeho kelímku nějaký produkt, pokud není vzorek nebo mini balení. Vysvětlím Vám správný postup domácí péče a doporučím vhodné přípravky. Většinou pro základní domácí péči postačí 3-4 výrobky (čištění, hydratace, denní péče).
VEZMĚTE SI PROTO ČISTÉ PRÁZDNÉ KELÍMKY S SEBOU !
 
 
Při problémech s metabolismem tuků a vody, usazováním „odpadních látek“, tzv. celulitidě, otocích, zadržováním vody, problémech s pokožkou na těle, častém onemocnění (oslabené imunitě) atd. je třeba provést lymfatickou „masáž“ těla, při které Vás taktéž „vyzpovídám“, jako u kosmetického ošetření a zjistím lymfatickou „masáží“, jak Vám funguje a nefunguje lymfatické a krevní řečiště atd.
Některé typy ekzémů se vyskytují na určitých částech v oblasti meridiánů a s tím souvisí i problém od daného orgánu. Dále následuje jako u kosmetického ošetření: „diagnostika“ z jazyka a pulzu.
Po dohodě a osobní konzultaci s Vámi opět doporučím vhodný postup pro řešení problému.
 
Celkový čas, který Vám budu věnovat v salonu je cca 2,5 hodiny (90 minut ošetření + 60 minut konzultace). Ceník naleznete na mých web stránkách Kosmetika La Eva.
 
KONZULTACE ON-LINE NEPOSKYTUJI !
 
Pokud se rozhodnete svůj kožní nebo „lymfatický“ problém řešit dále, postup je následující:
 
– sestavení doporučené stravy z výsledku diagnostiky dle TČM a Vámi vyplněného dotazníku
– doporučení evropských bylin na pití odvarů (čajů)
– doporučení směsí TČM z výsledku diagnostiky (fytoterapie)
– sestavení podrobné domácí kosmetické péče.
 Podrobnou zprávu s doporučením zasílám na email.
 
Za tento úkon se platí zvlášť. Cena se odvíjí od „problematiky“ a režimu u každého individuálně (sdělím při osobní konzultaci).
Do této ceny je i zahrnuta další (běžná) komunikace v prvopočátcích úpravy režimu, většinou první dny až 3 týdny („doladění“ určitých věcí atd. v začátcích ozdravného procesu) a jedna kontrola v rámci 20 minut zdarma (zahrnuje krátký rozhovor, jak vám je atd., diagnostiku z pulzu a jazyka).
 

 
Je na Vás, zda chcete dosáhnout trvalých a pozitivních výsledků a změn ve Vašem životě. Pokud Vy sami nezměníte životní návyky, které Vám onemocnění způsobují, nepřizpůsobíte dle doporučení a rad Váš osobní život a rytmus života, bohužel se pozitivních výsledků nedočkáte.
Možná jste očekávali něco jiné, ale bez Vás samotných to nejde. Odpovědnost za svůj život a své zdraví máte Vy sami ve svých rukou.
Jsem pouhým „prostředníkem“ mezi Vámi a Vaší nemocí. Pomáhám Vám nalézt cestu, najít příčinu a “ cestu k rovnováze“. Většinou od Vás vyžaduji také pravidelnost, píli, vůli a čas, který je třeba „nemoci“ věnovat, ale po mnohých zkušenostech a letech s klienty, pro některé z Vás jsou tyto věci velkou překážkou a pro některé z Vás bohužel k nepřekročení… 😦
 
Dále od Vás také vyžaduji a moc prosím o zpětnou vazbu, po ošetření či masáži a za několik dní, týdnů prosím o email, jak Vám je, jak se cítíte, co pleť, kůže atd.
Děkuji.
 
 
Veškerá péče a informace pro Vás jsou z oblastí a poznatků z mého profesionálního pohledu a studia tradiční čínské medicíny a celostní medicíny, holistického přístupu dle teorie dr.Rudolfa Steinera a antroposofické biokosmetiky, kterou používám ( Dr.Hauschka a Argital) již řadu let a částečně obnovenou kosmetickou řadu Dermatherm Sensitiv.
 
 
DIPLOM 1.ROČNÍK TČM
 
Pozn.:
Veškeré moje rady a doporučení vycházejí z mých 29 let a více, nasbíraných zkušeností z oblasti kosmetička a kosmetolog, lymfologie s praxí 13 let + . Posledních 8 let studuji individuálně celostní a čínskou medicínu. Od 1/ 2021 jsem nastoupila na studium Tradiční čínské medicíny v Praze. (více info se dočtete v menu: „O mně“). Veškeré moje rady a doporučení jsou pouze z těchto oblastí a směrované na obor kosmetolog-kosmetička a lymfolog. Používám a pracuji jen s biokosmetickými přípravky, které se řadí mezi „homeopatika“ a antroposofické přípravky, tzn. jsou čistě přírodní ( 100% bio a organické) a svými účinky při pravidelném a správném používání dostávají pleť a kůži do rovnováhy. Preferuji také non toxic domácnost a ekologické prostředky. 
 
Všechny mnou doporučené přípravky (včetně bylin) jsou čistě přírodní a organické, které jsou bezpečné pro lidi a Planetu. Nejsou zde při výrobě použity žádná syntetika a toxické látky, které nejsou přirozené pro naše tělo a zdraví.

 

ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ  DOPORUČENÝCH  RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ SÁM!

JAKÉKOLI  ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ.

Děkuji za Váš zájem a SPOLUpráci.

HOUBY PODLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDÍCÍNY

„Léčit nemoc dřív, než vznikne.“ (Neijing) … 黃帝內經), neboli Vnitřní kniha Žlutého císaře = základní a nejstarší dílo tradiční čínské medicíny.

🍄 MYKOTERAPIE = LÉČIVÉ HOUBY = HOUBOVÁ VÝŽIVA 🍄 dle TČM #tradicnicinskamedicina

🍄-  patří k nejstarším formám života na Zemi (cca 2,4 mld let)

– v Asii jsou užívané po tisíce let k udržení a pěstování zdraví a dlouhověkosti a očistě těla
– mají širokospektrální účinky
– jsou vhodné při subakutních a chronických zdravotních stavech
– jsou bezpečné a vhodné pro všechny (mají velmi malé nebo žádné nežádoucí účinky)
– udržují celistvost, obranu vůči všem škodlivým vlivům
– jsou netoxické
– posilují tělo a konstituci
– doplňují Qi (čchi) a udržují mladistvost
– podporují imunitu (chrání před stresem, emocemi, dietními chybami, prostředím (chem.látky, kovy, radioaktivita aj.)
– tvoří ochrannou bariéru kůže a sliznic před průnikem škodliviny a zánětem
– obsahují enzymy, minerály (Draslík, Vápník, Zinek, Hořčík, Fosfor)
– udržují rovnováhu fyziologických a biochemických hodnot krve (cukr, KT, cholesterol)
– nastolují rovnováhu JIN a JANG ☯️
– podporují tvorbu a oběh krve a Qi
– obnovují esenci Jing (ťing)
– pročistí a chrání játra
– posilují Slezinu, Plíce, Srdce, Játra a Ledviny
– zprůchodňují meridiány a vylučují TAN = hlen (cysty, myomy, celulitida, vlhkost, otoky…)
– navrací tělu ducha a vládce duší SHEN
– podílí se na rození, řízení, ovládání, hýbání, udržování a zadržování krve
– některé jsou více prohřívací, většina neutrální povahy
– vhodné při kardiovaskulárních chorobách, poruchách metabolismu, poruchách imunity, nádorových onemocněních, neplodnosti, potratech, depresích, únavovém syndromu, demenci, stáří, autoimunnich onemocněních, HPV virech atd…

Houbová výživa – houby používané u nás v TČM:

 • REISHI – nejvíc používaná a je všestranná (lehce ochlazuje)
 • SHITAKE – vhodná při zánětech krku a moč.měchýře v akutním stadiu
 • CORDYCEPS – lehce zahřívá a rozpruďuje energii a krev. Je vhodné užívat spolu s Vápníkem.
 • HLÍVA – lehce prohřívá. Je vhodná i pro děti na bradavičky a Molusky. Pro dospělé je skvělá v kombinaci s kloubní výživou nebo Colagenem. Není ale vhodná pro dlouhodobé užívání ! Délku stanoví terapeut.
 • CORIOLUS – (můj oblíbenec), funguje na HPV viry, herpes viry při vysokých dávkách je prokázáno zastavení napadení těla škodlivinou. Nebrat při propuknutí nemoci, např. chřipka, Covid apod. Je skvělá v kombinaci užívání hub na doplnění krve a JIN. JE TO TZV. ČISTIČ TĚLA.
 • BLAZEI – lehce prohřívá, ochraňuje tzv. WEIQI (naše imunita)
 • HERICIUM – nezahřívá ani neochlazuje, řeší záněty tkání i žaludku, afty, nervová soustava
 • MAITAKE – nezahřívá ani neochlazuje, vhodná při poruchách metabolismu. NESMÍ SE KONZUMOVAT ALKOHOL !
 • AURICULARIA – ředí krev, svlažuje a odstraňuje suchost krve, dovádí výživu do očí (příčina je v játrech).
 • ČAGA – vhodná při stázách krve (fialové stařecké skvrny, porucha pigmentace, bolest na jednom místě, určitý typ akné atd., metličkách). Je prokázána vysoká protinádorová aktivita.
 • PORIA – odstraňuje vlhkost ze Sleziny, tzv. ji odfiltrovává a řeší cesty vody. Je vhodná při kúrách s lymfou. NEKONZUMOVAT PŘI JEJÍM UŽÍVÁNÍ KYSELÉ POTRAVINY A CITRUSY !
 • POLYPORUS – taktéž vhodná při kúrách s lymfou, ale je razantnější. Působí razantněji na vlhkost v podkoží, otoky, je silné diuretikum.
 • SMĚS TRITON – vyrovnaná kombinace hub Reishi, Cordyceps a Shitake. Vhodná jako prevence před nemocemi v období od podzimu do jara.

Použití a výběr hub závisí na individuálním přístupu terapeuta TČM, komplexního přístupu ke konkrétnímu jedinci s jeho aktuálním zdravotním stavem a syndromem dle TČM. Pouze na základě konzultace a diagnostiky z jazyka a pulzu doporučuji na míru vhodnou houbovou výživu. Některé typy hub se nedoporučují užívat v těhotenství nebo před plánovaným otěhotněním.

Zdroj: skripta a knihy TČM a znalosti ze seminářů na 1.škole TČM v Praze.


ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ DOPORUČENÝCH RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ SÁM!


JAKÉKOLI ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ !


Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek, studijních skript a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.

PEČU BEZ LEPKU A „CUKRU“ ANEB PÁR RECEPTŮ NA PŘÁNÍ

Nejsem žádná skvělá kuchařka a veškeré recepty mám přizpůsobené sobě, mým zdravotním potřebám, kvůli oslabenému trávení a citlivému žaludku a také intoleranci na lepek a částečně laktózu. Pokud je laktóza tepelně upravená anebo více tučná +10% a více, moje trávení je pak v pořádku a nevadí mi. Cukr velmi omezuji, protože (jak jistě víte) napomáhá tvorbě a rozvoji zánětu v těle, tvorbě horkosti a vlhkosti, tzv. hlenu (TAN) dle čínské terminologie.

RECEPT č. 1

TVAROHOVÝ KOLÁČ BEZ LEPKU A „CUKRU“

Před 15 – 20-ti lety jsem ho pekla v klasické podobě velmi často, byl takový sváteční a každé návštěvě chutnal, i tenkrát mojí malé dceři.

Koláč je trošku víc pracnější, ale stojí za to.

Budeme potřebovat (pokud chcete koláč na velký klasický plech, zdvojnásobte dávku všech produktů):

všechny potraviny jsou domácí, farmářské a v bio kvalitě

220 g bezlepkové mouky (používám 1/2 na 1/2 pohankovou a z celozrnné rýže od Allnatura)

1/2 prášku do pečiva

40 g Xylitolu nebo Čekankového sirupu, popř. mletého třtinového cukru

100 g změklého másla

špetku soli

1 celé vejce a 1 žloutek

z půl Citronu nastrouhanou kúru

špetku Vanilky (nemusí být)

Zpracujeme ručně těsto, pokud se stále drolí, přilejte trošku sladké smetany a odložte stranou (ne do lednice).

Mezi tím si připravíme náplň, na kterou budeme potřebovat:

300 g tučného (selského) tvarohu

1 žloutek 

50g Xylitolu nebo Čekankového sirupu

Rozinky

Vanilka

kúra z 1/2 Citronu + šťáva z 1/2 Citronu

– spolu smícháme a pak přidáme

sníh ze 2 bílků a lehce spojíme.

Na pekáč (malý plech) dáme pečící papír a natrháme na kousky těsto ( asi 3/4) a kousek těsta si necháme odloženého stranou. Těsto rovnoměrně prsty a klouby prstů vmačkáme a vytvarujeme na pekáč a mírně i na okraje, do výše 1 cm.

Na těsto pak navrstvíme tvarohovou náplň a rovnoměrně rozetřeme. 

Nahoru natrháme / nadrolíme kousky zbylého těsta.

Rozpálíme troubu, peču v horkovzdušné, na 170 st.C a asi po 20 minutách stáhnu na 150 st.

Péct asi 40 – 45 minut, dokud těsto nezrůžoví. 

Dobrou chuť.

Na klasický recept se používá hladká špaldová mouka a mletý cukr. Viz foto klasická varianta nahoře, dole je bez lepku a „cukru“.

RECEPT č.2

ŠTOLA BEZ LEPKU A CUKRU

Opět dle mých potřeb upravený recept bez lepku a cukru.

Na 2 kusy štoly (vánoční) budete potřebovat:
(samozřejmě vše v bio kvalitě)

2 vejce
250 g plnotučného (Selského) tvarohu
120g Čekankového sirupu
100g vlašských ořechů nasekat nahrubo
150g sušeného ovoce (višně, meruňky, brusinky)
50g rozinek v Rumu
125 g rozpuštěného másla
1 Vanilkový cukr nebo Vanilka (používám sušenou od Sonnentor)
kúra a šťáva z 1/2 Citronu
1 prášek do pečiva
350 g mouky (já nakombinovala pohankovou + z celozrnné rýže od Allnatura + kokosovou)

Smícháme vše v míse dohromady a cca 20g másla necháme stranou rendlíku.
Vypracujeme těsto a vytvarujeme 2 válečky.
Dáme na plech vyložený pečícím papírem a vložíme do rozehřáté trouby.
Peču cca 40 -50 minut v horkovzdušné troubě na 170 – 150°C.
Po vytažení horké ihned poleju rozpuštěným odloženým máslem a můžete posypat Xylitolem nebo třtinovým moučka cukrem.

Dle chuti a potřeby

Dobrou chuť. 😊

SENSITIV – KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ

SENSITIV – kosmetické ošetření pleti určené pro tu nejcitlivější pleť.

(od roku 2023 nově upravené)

Ošetření sestavené z přípravků, které používám v salonu i k domácí péči a doporučuji uvedené přípravky i klientkám s takto citlivou a „nemocnou“ pletí.

Péče i citlivou pleť je sestavená a přizpůsobená požadavkům dané pleti. Ošetření je zaměřené pro klientky s velmi citlivou pletí jako je: Rosacea, Dermatitída, citlivá pleť s akné, ekzémem, alergiemi a nesnášenlivostí na určité bylinky či esenciální oleje. Pro klientky s červenou pletí, horkostí pleti, zarudnutím, podrážděním atd.

Postup ošetření

Skládá se z několika fází a je součástí v rámci konzultace s diagnostikou z jazyka a pulzu. Info o konzultaci ZDE.

 • čistící fáze: mycí gel, čistící mléko, čistící maska
 • Zklidňující maska
 • jemná zklidňující masáž pleti, krku a dekoltu s mikromasáží očního okolí s olejem dle TČM (tradiční čínské medicíny) s obsahem bylin pro podrážděnou pleť (např. Boryt, Síra, Zimolez) anebo oleje s Měsíčkem a Heřmánkem
 • součástí ošetření jsou i zklidňující komprese a omývání pleti v Růžové lázni, hydratace pleti Růžovou vodou, masáž rukou
 • dle přání klientky je možná i drobná úprava tvaru a kontura obočí
 • veškeré přípravky jsou 100% bio a řadí se k hypoalergenním přípravkům nebo s názvem Sensitiv (zklidňující)
 • použitá bio kosmetika a přípravky jsou:
 • Dr.Hauschka přípravky určené pro citlivou (sensitiv) pleť se zklidňujícím účinkem
 • Dermatherm z řady Sensitiv bez obsahu bylin a esenciálních olejů. Odkaz na přípravky ZDE.
 • Argital hypoalergenní přípravky s obsahem Violky, Dřišťálu a Měsíčku
 • bylinné obklady s originálním názvem waixiao redu nebo olej YBE dle tradiční čínské receptury, který má ochlazující, uklidňující, zjemňující a zvláčňující účinky a současně působí protizánětlivě na podrážděnou pleť

Délka kosmetického ošetření je cca 90 minut.

Cena dle aktuálního ceníku na mých web stránkách.

Výběr přípravků vždy sestavím a vyhodnotím na základě stavu a potřeby pleti.

Podrobné info o přípravcích, jejich kvalitě, 100% bio, non toxic, udržitelnosti, hodnotách aj. najdete viz link:

Dermatherm

Dr.Hauschka

Argital

JAK FUNGUJE KŮŽE VE DNE A JAK V NOCI

Kůže podle tradiční čínská medicína, antroposofie a holistického přístupu.

Kůže je naším největším orgánem, dle TČM (tradiční čínské medicíny) souvisí s plícemi a dýcháním. Přes kůži přijímáme vše, co na ní naneseme (podrobnosti o funkci kůže jsem uvedla již ve starším článku ZDE ), tvoří i ochrannou bariéru před proniknutím škodlivin z okolního prostředí.  Přijímáme přes ní i výživu pro tkáně (to se děje hlavně přes den) a současně se přes kůži i čistíme, nejen potem, ale i při  zvýšené aktivitě čistící a regenerační  funkce, což se děje převážně v noci.

Přes den, kdy je JANGová aktivita nejvyšší , je rychlejší metabolismus, zrychlený pulz, zvýšená teplota těla, pohyb svalstva aj. JANGová aktivita a energie orgánů a meridiánů JANG neboli FU / Prázdných. Kam patří orgány:

 • Močový měchýř
 • Tenké střevo
 • Tlusté střevo
 • Žaludek
 • Žlučník
 • Trojitý zářič (nehmotný orgán)

Všechny tyto FU / JANGové orgány a meridiány pracují s denním světlem, pohybem, Qi ,celým biorytmem. Vynořují se s jangovou energií,  která narůstá v 6h ráno a nejvyššího vrcholu dosahuje v pravé poledne a pak jeho aktivita pozvolna klesá do cca 18h, kdy se zase vnořuje do svého nitra a přebírá svoji funkci energie JIN.

FU/JANG/Prázdné orgány – meridiány probíhají a vedou i přes hlavu a obličej a jejich funkci je možné také ovlivnit profesionální Gua Sha masáží nebo akupunkturou. Dostaneme pak jejich funkce do rovnováhy a nepřímo pak ovlivňujeme i orgány JINové/ZANG / plné. O nich info viz níže. Přes ně přijímáme výživu, ale i vylučujeme škodliviny. FU /JANG orgány mají funkci dovnitř a ven. Je potřeba je udržovat aktivní a zprůchodněné, aby nepřímo živily orgány ZANG/ JIN. Což dálá právě zmíněná masáž Gua Sha.

JANGová energie nás přes den chrání zvenčí, tvoří naši tzv. imunitu a dle TČM obrannou WEI Qi. Přes den se vynoří, aby nás chránila. Qi je naše životní energie, bez ní by nebyl život. Je hybatelem a strůjcem všeho. Qi je i hybatelem krve a tělních tekutin.

S příchodem cca 18 hodiny přebírá svoji vládu energie JIN. Snižuje a stahuje se aktivita, veškerý pohyb svalstva, zklidňuje se metabolismus, uvolňuje se svalstvo, snižuje se krevní tlak, tělesná teplota, dýchání se zpomaluje, energie se stahuje dolů a dovnitř, mírně „stagnuje“ a zpomalují se veškeré funkce. Toto zpomalení trvá do ranní cca 6. hodiny.

Energie Qi se stahuje dovnitř, aby regenerovala, tělo odpočívalo a začaly funkce čistící a regenerační. Když se Qi vnoří do těla, uklízí, čistí, obnovuje, opravuje, lymfatický systém jede na plné obrátky. Ve spánku se také obnovuje naše Qi – životní energie, abychom jí měli dostatek při práci a aktivitě ve dne. V noci, dle biologického rytmu, pracují také nejvíc na očistě a detoxikaci těla játra, je to mezi  1 – 3. hodinou. Doporučuje se v tuto dobu nejíst, nekonzumovat alkohol (týká se to různých oslav či večírků). V tuto dobu je samozřejmě důležitý spánek a klid.

V noci se tvoří (rodí) a čistí i krev a JIN tekutiny, pokud je jich dostatek, obzvlášť krve, náš spánek je klidný a ničím nerušený.

Mezi JINové/ ZANG/ Plné orány –meridiány, které pracují v noci a jsou zanořené dovnitř a prochází naší vnitřní stranou končetin, aby byly chráněné patří:

 • Ledviny
 • Srdce
 • Plíce
 • Slezina
 • Játra
 • Pericard (je to ochranný obal srdce)

Prvních 5 orgánů má i svoji duši, která souvisí s naší myslí, astrálním tělem, psychikou, myšlením, duchem… O duších jsem psala v článku již dříve, zde odkazy na něj…PĚT DUŠÍ

A jak to vlastně celé souvisí s nanášením pleťových přípravků, proč nejsem zastáncem používání těžkých, mastných, výživných krémů, olejových sér a olejů na noc?

Jak je zmíněno a vlastně vysvětleno, jak funguje naše tělo v noci a ve dne, tak stejně je to s kůží. Bez pohybu, aktivity, dýchání, pohybu svalstva, světla, pohybu Qi, tepla….se krémy, mastné oleje, balzámy apod. nevstřebají. Oční , obzvlášť liftingové krémy, bez aktivní mimiky už vůbec nefungují.

Veškerou výživu dodávejte pleti v aktivní fázi DNE, tj. s nárůstem JANGové energie, v období mezi  6 -18 hodinou, dopřejte si výživu, masáž obličeje s olejem, masku, regenerační ošetření apod. Pokud si dopřejete ošetření pleti s obličejovou Gua Sha masáží, pomůžete tak i regeneraci a čištění v noci. Po Gua Sha masáži doporučuji používat regenerační sérum, kůru nebo si dopřát výživnou nebo čistící masku, dle typu pleti, co právě potřebuje.

NA NOC dopřejte pleti odpočinek, co nejméně mastnoty, nezatěžujte ji výživou. Dopřejte jí klid, stažení, čištění, tonizaci, hydrataci pomocí lehkých gelových sér, bylinných tonik nebo kvalitních květových vod či tekutých kúr, jako např. biokosmetika Dr.Hauschka . Nechejte pracovat lymfatický a celý čistící „systém“, nechte póry volně dýchat, regenerovat, odpočívat.

Nechte kůži spát.

Podle tradiční čínské medicíny se doporučuje i spánek dle Vašich zdravotních potřeb:

 • spánek na levém boku = podporuje čištění přes lymfu
 • spánek  na pravém boku = srdce je výš, než játra a tím pak krev lépe cirkuluje, žaludek a tlusté střevo jsou uvolněné
 • spánek na zádech = vyrovnanost a doporučuje se s roztaženými končetinami při horkosti.

SHRNUTÍ:

 • pro pleť NA NOC je důležité důkladné čištění a hydratace
 • VŽDY se odličovat
 • dbát na kvalitní přípravky pro čištění pleti a vybírat vhodné pro naši pleť, které o ni současnějak pečují, tak i čistí
 • výběr přípravků, které doporučuji pro čistící péči z mého profesionálního pohledu jsem sepsala ZDE do článku
 • dále je důležitým krokem hydratace pleti
 • častou chybou u suché pleti je neustálé používání mastných krémů a olejů, které naopak pleť ještě víc vysušují a narušují její přirozenou rovnováhu a funkci.
 • o hydrataci jsem psala v článku ZDE

Pozn.:

Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby. Děkuji.

HOLISTICKÉ OŠETŘENÍ Dr.HAUSCHKA VE DVOU VARIANTÁCH

Celé kosmetické ošetření je provázeno různými vůněmi z jednotlivých použitých přípravků, které mají svoji vlastní vybranou vůni díky obsahu bylin a éterických olejů v nich obsažených.  Díky těmto vůním a celkové aromaterapii, působení přípravků při ošetření a vybraným masážním tahům a lymfatické stimulaci dochází k harmonizování celého člověka a je tak zaměřeno na zdraví a dobrý psychický pocit klienta.

 • Na začátku ošetření se zahájí uvolnění koupelí rukou v teplé Levandulové nebo Jehličnanové lázni  a jemnou uvolňující masáží krku a šíje s olejem s Arnikou a Břízou anebo Levandulovým olejem s Rašelinou, dle přání klientky.
 • Uložení klientky na lůžko do tepla a pohodlí a postupuje se omýváním, zahříváním, aktivující a stimulující čistící masáží, která má 3 části ( odlíčení s Čistícím mlékem, čistící masáž s Čistícím Balzámem, Čistící maska) a přikládáním teplých kompresí v bylinné lázni dle typu pleti (Levandule, Růže, Šalvěj, Jehličnan). V tomto kroku se upravuje i kontura a tvar obočí a popř. při nečisté pleti s ucpanými póry se provádí „mačkání“.

 • Jemná uvolňující masáž prstů, hřbetu a dlaní rukou při působení Čistící masky.
 • Lymfatická stimulace za pomocí kosmetických štětečků a přikládání dlaní a rukou od hlavy přes obličej, krk, dekolt, ramena „nasucho“ .
 • Následuje výživná, hydratační, zklidňující a regenerační maska dle typu a potřeby pleti a ponechání klientky v teple a klidu na lůžku cca 10 – 15 minut.
 • OBLIČEJOVÁ PROFESIONÁLNÍ GUA SHA MASÁŽ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA. Celý popis a účinky obličejové Gua Sha masáže ZDE. NUTNÉ PŘEČÍST KONTRAINDIKACE ! NENÍ VHODNÁ PRO URČITÉ OSOBY = VIZ KONTRAINDIKACE.

 • Aktivující, povzbuzující, posilující, stimulující,  zklidňující, vyhlazující a oživující kosmetická masáž obličeje a krku a lymfatická mikromasáž očního okolí s Růžovým olejem.
 • Zpevňující, stimulující, vyhlazující a aktivující kosmetická masáž dekoltu, ramen a krku s Trnkovým olejem.
 • Ukončení ošetření s Citrónovou lázní a kompresí pro povzbuzení, podporu energie, proudění lymfy, podporu koncentrace a posílení síly myšlenek a celkovému probuzení a bdělosti klienta. Závěrečná péče o pleť, krk, dekolt a oční okolí.

Délka ošetření :  180 minut

Cena: 3100 Kč (dále dle aktuálního ceníku na mých web stránkách)


VARIANTA Č. 2

K předchozímu ošetření je pro aktivaci toku lymfy přidána lymfatická masáž dolních končetin s Citrónovým olejem, který pokožku vyhlazuje, posiluje ochablé vazivo, aktivuje tok lymfy a osvěžuje a povzbuzuje.

V chladnějším období je možné zvolit dle přání klientky olej s Arnikou a Břízou pro posílení vaziva, prohřátí, prokrvení a odvodu nečistot z podkožní tkáně.

Lymfatická masáž dolních končetin je posledním krokem v tomto skoro čtyřhodinovém ošetření s přípravky Dr.Hauschka.

Je určeno pro všechny věkové kategorie v jakémkoli ročním období. Významem celé holistické péče je nastolení či navrácení rovnováhy pokožky, těla a mysli krůček po krůčku.

Biologická kvalita přípravků Dr.Hauschka a pro svoje terapeutické účinky byla v roce 1967 při uvedení na trh označena jako „léčebná kosmetika“.

Délka celého holistického ošetření je 220 minut.

Cena ošetření: 3800 Kč (dále dle aktuálního ceníku na mých web stránkách)

AROMATERAPEUTICKÉ KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ Dr.HAUSCHKA V DÉLCE 120 MINUT

Celé kosmetické ošetření je provázeno různými vůněmi z jednotlivých použitých přípravků, které mají svoji vlastní vybranou vůni díky obsahu bylin a éterických olejů v nich obsažených.  Díky těmto vůním a celkové aromaterapii, působení přípravků při ošetření a vybraným masážním tahům a lymfatické stimulaci dochází k harmonizování celého člověka a je tak zaměřeno na zdraví a dobrý psychický pocit klienta.

 • Na začátku ošetření se zahájí uvolnění koupelí rukou v teplé Levandulové nebo Jehličnanové lázni  a jemnou uvolňující masáží krku a šíje s olejem s Arnikou a Břízou anebo Levandulovým olejem s Rašelinou, dle přání klientky.

 • Uložení klientky na lůžko do tepla a pohodlí a postupuje se omýváním, zahříváním, aktivující a stimulující čistící masáží, která má 3 části ( odlíčení s Čistícím mlékem, čistící masáž s Čistícím Balzámem, Čistící maska) a přikládáním teplých kompresí v bylinné lázni dle typu pleti (Levandule, Růže, Šalvěj, Jehličnan). V tomto kroku se upravuje i kontura a tvar obočí a popř. při nečisté pleti s ucpanými póry se provádí „mačkání“.
 • Jemná uvolňující masáž prstů, hřbetu a dlaní rukou při působení Čistící masky.
 • Lymfatická stimulace za pomocí kosmetických štětečků a přikládání dlaní a rukou od hlavy přes obličej, krk, dekolt, ramena „nasucho“

 • Následuje výživná, hydratační, zklidňující a regenerační maska dle typu a potřeby pleti a ponechání klientky v teple a klidu na lůžku cca 10 – 15 minut.
 • Aktivující, povzbuzující, posilující, stimulující,  zklidňující, vyhlazující a oživující kosmetická masáž obličeje a krku a lymfatická mikromasáž očního okolí s Růžovým olejem.
 • Zpevňující, stimulující, vyhlazující a aktivující kosmetická masáž dekoltu, ramen a krku s Trnkovým olejem.
 • Ukončení ošetření s Citrónovou lázní a kompresí pro povzbuzení, podporu energie, proudění lymfy, podporu koncentrace a posílení síly myšlenek a celkovému probuzení a bdělosti klienta. Závěrečná péče o pleť, krk, dekolt a oční okolí.

Délka ošetření:  120 minut

Aktuální cena ošetření: 2050 Kč (dále dle aktuálního ceníku na mých web stránkách).

Více info o významu obsažených léčivých rostlin v přípravcích Dr.Hauschka viz ZDE na oficiálních stránkách výrobce.

OMLAZOVACÍ TECHNIKY V TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ

Tradiční čínská medicína a holistická péče spojuje krásu se zdravím a ve stejném duchu se i podle tradiční čínské medicíny nesou OMLAZOVACÍ TECHNIKY , kde jde spojení krásy a léčby !

Klientky, které ke mně chodí několik let a i ty novější ví, že ve stejném duchu svoji práci již několik let vykonávám. Přistupuji ke všemu celostně a i přípravky, se kterými pracuji v salonu mají stejnou filozofii a spojují zdraví s krásou. Patří k nim antroposofická biokosmetika Dr.Hauschka, Argital a Inlight.

Cílem omlazovacích technik je:

 • zmírnění vrásek
 • projasnění pleti
 • revitalizace pleti
 • zmírnění dvojité brady
 • zmírnění a někdy i úplné odstranění váčků a kruhů pod očima (záleží na typu příčiny)
 • odstranění nebo zmírnění pigmentových skvrn (záleží na typu příčiny)
 • uvolnění obličejových svalů
 • zlepšení cirkulace krve a Qi a lymfy
 • zvýšení produkce kolagenu (přiměřeně k věku)
 • pozvednutí kontur obličeje všetně očních víček
 • zlepšuje pružnost pleti
 • zmírní nebo „vyhladí“ jizvy
 • dokáže do jisté míry nahradit botulotoxinové injekce a liftingové zákroky.

Kdo ošetření vykonává?

Zkušená kosmetička, kosmetolog, akupunkturista, dermatolog se znalostmi a technikami TČM a základy kosmetické masáže a kosmetické péče a v současné době v rámci legislativy pouze lékař (MUDr.).

Postup při omlazovací technice:

 • základem je celková diagnostika z jazyka, pulzu a dotazníku ohledně zdravotního stavu klienta
 • terapeut zjistí stav Qi (životní energie), krve a našich orgánů
 • prozkoumá obličej a místa, kde jsou vrásky, skvrny, jizvy aj.
 • terapeut se dohodne s klientem, co bude ošetřovat
 • podá bylinný odvar pro zmírnění vzniku modřin a krvácení
 • odlíčí a očistí pleť a provede kosmetickou masáž
 • uloží klienta na lehátko a začne s akupunkturní sestavou nejdříve na končetinách (ošetřuje se zde tzv. kořen problému)
 • poté se začíná s omlazovací technikou na obličeji a hlavě, kde se nejdříve tzv. ukotví Qi a postupuje se podle sestavy a typu ošetření a ozdravení pleti. Používají se zde dermo-akupunkturní jehly k tomu určené.
 • klient se poté ponechá odpočívat na lehátku v klidu a teple nejméně 20 minut
 • důležitý je po ošetření klid, dostatek tekutin
 • aby došlo k dlouhodobé změně a u některých typů „problému“ k úplnému odstranění, je zapotřebí absolvovat kůru nejméně 5 – 7 sezení ( 1 – 2-krát v týdnu) dle typu problému
 • důležitá je zde také doporučená strava podle diagnostiky a ve většině případů také sestavení bylinné terapie, aby se odstranil tzv. kořen problému, který způsobuje nerovnováhu v obličeji.

Dostáváme se opět k tomu, co je mým mottem: Kůže je odrazem našeho nitra 💛.

Ano, stav obličeje a jeho jasu a jiskry (nejen v oku) zrcadlí stav našich vnitřních orgánů a naší životní energie. Bez jednoho by nebylo druhého…

Viděla jsem na internetu více postupů a technik bez tzv. ukotvení Qi a ošetření kořene. V tomto případě jde pouze o Beauty akupunkturu, která má délku trvání (vydrží) jen několik dní – týden a vrací se po pár dnech téměř do stejného stavu, jako byla pleť před ní. Pokud terapeut nebude ošetřovat a řešit (uzdravovat) kořen problému, nedojde k trvalému / dlouhodobému zlepšení ! Řekla bych, že se to vlastně týká všeho. Pokud se daný problém neřeší celostně (celkově / holisticky) nedochází k úspěšnému vyřešení problému a uzdravení klienta. Je zde velmi důležitá vzájemná SPOLUpráce a samozřejmě domácí péče a správný životní styl (změna) a strava.

Dermo – akupunkturními jehlami se tzv. vhání Qi a krev do vrásek, které se pak tímto zmírní nebo odstraní. Kolem jizev nebo pigmentových skvrn či určitých typů kožních výrůstků či kožních léz se kolem útvaru udělá tzv. sluníčko, aby se buď odstranil oheň ze skvrny nebo naopak prokrvila jizva či rozproudila stagnace Qi a krve.

Ošetření není nějak bolestivé, obzvlášť s mikro jehličkami (záleží na míře citlivosti a prahu bolesti klienta) a místu, kde se mikro jehličky aplikují.

Já toto ošetření zde v ČR vykonávat bohužel nemohu, do té doby, než se změní legislativa…

Proč jsem šla na seminář, který byl určen hlavně akupunkturistům?

Vždy říkám, že nikdy se nestane, abychom nebyli tam, kde máme být, potkat se s těmi, se kterými se potkat máme. Dalo mi to hodně, oprášila jsem si dlouholeté praktické techniky z oblasti kosmetologie, naučila se víc číst v obličeji, ujistila se, že jisté věci, které vnímám a cítím, dělám dobře…a získala dalších X desítek zkušeností a nových praktik. Které třeba někdy uplatním, ať už zde v ČR nebo třeba někde jinde…

KOŽNÍ PROBLÉMY POHLEDEM TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY (Rosacea, ekzémy, dermatitída aj.)

V nedávném článku o Rosacea ( ZDE ) jsem se zmínila o tom, že lidé, kteří ji neprodělali (nejen ji, týká se to i ekzémů) asi nás, ty kteří je mají nebo ji prodělali, nepochopí. Proč? Setkávám se často s tím, že mi přijde klientka a říká mi: „Tohle mi doporučili v obchodě s biokosmetikou a ono mi to štípe a pálí. Když jsem si „stěžovala“, řekli mi, abych vydržela.“ … NE tohle opravdu NE ! Žádná kosmetika, kterou používáte na kožní problémy nesmí štípat, pálit, vyvolávat pocit suchosti, stažení pleti, už vůbec ne zarudnutí, svědění, zhoršení problému a bolest ! Samozřejmě již víte z mých předchozích příspěvků, že kosmetikou Rosaceu ani ekzém nevyřešíte a nevyléčíte, ale můžete docílit zmírnění červenání, pocit pohodlí, zmírnění a odstranění štípání, pálení, horkosti v tváři, dehydratace a přitom i péči o pleť, která jde často stranou. Pár vhodných přípravků na výše zmíněné kožní problémy jsem doporučila v příspěvku ZDE .

Pro částečné vysvětlení, proč není jednoduché a vlastně všeobecné pravidlo u kožních problémů, že každý jedinec „to má jinak“ a je zde opravdu zapotřebí individuální a osobní přístup. Neexistuje hromadná a stejná léčba.

Z pohledu TČM (tradiční čínské medicíny) je kůže jako CELEK řazena a ovlivňována Plícemi.

Plíce řídí otevírání a zavírání pórů, řídí i tzv. ochranu Qi před průnikem škodliviny přes kůži a do kůže.
Přes póry se vylučuje tzv. kalná Qi a pot = vše, co tělo nepotřebuje je pro něj „toxické“ a je pro něj
odpad. Takovým typickým akutním kožním onemocněním je kopřivka, kdy dochází k narušení
ochranné Qi a prostoru mezi kůží a svaly.

Na výživě kůže se podle TČM podílí Slezina a tekutiny Žaludku, které kůži zvlhčují. Slezina řídí také
svaly a tukovou tkáň pod kůží. Pokud je Slezina v rámci patologie oslabená a tzv. narušená, oslabená
a „prázdná“ … dochází k onemocnění (nejen kožních) a ke vzniku těchto kožních chorob, jako jsou
např.:
– Lupénka
– Rosacea
– Ekzémy
– Sklerodermie (zbytnění a ztvrdnutí pojivové tkáně. Pokožka tak tuhne, trpí otoky, napětím a bolí)
– Herpes
– Akné
– Dermatitida aj.

Na kůži mají také vliv Ledviny a to konkrétně jejich jin a jang a Meng Men ledvin, tzv. brána (oheň)
života. Pokud jsou Ledviny zdravé a v rovnováze, kůže je zdravá a má lesk a vláhu.

S kůží a podkožím a jejich výživou souvisí krev, která kůži vyživuje, zvlhčuje. Když je kůže červená a
suchá, většinou se jedná o problém z pohledu TČM nedostatečnosti krve a jin Jater.
Pokud je v kůži bolest, červenání, rudé skvrny… způsobuje to tzv. oheň jater.

Z pohledu diagnostiky dle TČM kůži oslabuje i stav tělních tekutin a výše zmíněných orgánů (Plíce,
Slezina, Žaludek, Játra, Ledviny), ale také na kůži má vliv náš životní styl, strava, odpočinek, pohyb,
starosti, emoce (článek o emocích ZDE )… Poté také teplo, chlad, plnost, prázdnota, jin či jang ovlivňují stav naší pokožky. Když je někde nerovnováha, projeví se některé zdravotní problémy na kůži.

Příklady z praxe:


– PRÁZDNOTA SLEZINY + NEDOSTATEČNOST JIN nebo JANG LEDVIN způsobují otoky a napětí
kůže

– VLHKOST Z PRÁZDNOTY SLEZINY je nejčastější příčinou tvorby ekzémů, oparů (Herpes), akné,
Rosacea, nějaké typy Bradavic a kožních cyst

– NESCHOPNOST Qi SLEZINY udržet krev v cévách a tím způsobující podkožní krvácení jako jsou
červené skvrny v podkoží, snadná tvorba modřin, Kuperóza (popraskané žilky)
– NEDOSTATEČNOST KRVE JATER je častou příčinou pigmentových skvrn a některých typů Rosacea (u ní je více
příčin).Díky svojí praxi , studiu na škole čínské medicíny v Praze a skvělé knize (učebnici) Diagnostika v čínské medicíně od Giovanni Maciocia CAc., svoje poznatky a hledání příčiny vzniku a následné léčby (obzvláště u Rosacea ) neustále zdokonaluji již několik let.


Pozn.: ❌ Veškeré údaje (od roku 2020) zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.

PÉČE O VELMI CITLIVOU A ZAČERVENALOU PLEŤ S ŘADOU SENSITIV OD DERMATHERM

N O V I N K A (u nás v ČR v prodeji od září 2022) od francouzské značky DERMATHERM řada pro extra citlivou pleť se známkami zarudnutí, podráždění, jako u Rosacea, dermatitíd, ekzémů, pro alergiky a osoby s intolerancí na byliny a esence v přípravcích, včetně esenciálních (éterických) olejů. Tato řada je řazena k dermokosmetice s certifikací COSMOS ORGANIC (100 % přírodní a nejméně +51% je z ekologického zemědělství. Víc info o složení u každého přípravku jednotlivě.

DERMATHERM SENSITIV CARE

Tuto značku jsem sama zkoušela po dobu nejméně 6 týdnů a od konce září ji používám při hypoalergenním SENSITIV kosmetickém ošetření pleti (více info o SENSITIV ošetření), obzvlášť u klientek s Rosacea. Všechny přípravky můžete zakoupit u mě v salonu osobně, popř. zasílám zboží přes Zásilkovnu. Všechny přípravky můžete u mě také přijít vyzkoušet (po osobní domluvě předem, ideálně při kosmetickém ošetření, kdy vysvětlím postup použití).

ŘADA DERMATHERM se zavázala svojí výrobou vyrábět produkty s nulovou tolerancí na alkohol, esenciální oleje, konzervanty, petrochemikálie a všechny produkty jsou hypoalergenní. Všechny přípravky jsou 100% bio, obaly z recyklovatelných materiálů, s udržitelností, ekologicky navržené a vše je vyrobené ve Francii v místě Occitania. Přípravky jsou dermatologicky testované na dobrovolnících, byly vyrobeny pod farmaceutickým dohledem s bezpečností pro citlivou pleť.

Link na stránky výrobce ZDE.

ORGANIC OPTIMAL TOLERANCE SOOTHING CLEANSING GEL DERMATHERM

1. ORGANICKÝ ZKLIDŇUJÍCÍ ČISTICÍ A MYCÍ GEL S OPTIMÁLNÍ TOLERANCÍ PRO VELMI CITLIVOU PLEŤ

Tento čisticí gel bez parfemace a bez konzervačních látek, obohacený o komplex mořských řas se zklidňujícími účinky a účinky proti zarudnutím, čistí a současně zklidňuje Vaši pokožku.

Jeho jemná pěna a složení nabízejí vynikající toleranci a zanechávají pokožku čistou, jemnou a zklidněnou.

Vhodné i jako mycí gel k odstranění make-upu a následné použití Čistícího mléka k dočištění pleti.

Tento produkt byl speciálně navržen pro citlivou pokožku (alergie, ekzémy, Rosacea, dermatitída, akné).
– je hypoalergenní a sterilní

– 0% konzervačních látek. 
– obsahuje 100% složek přírodního původu a 53 % všech složek pochází z ekologického zemědělství.*

Klinické testy:

– testováno pod dermatologickým dohledem. 

– vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí. 

+ 27% 

Čistící účinek**

+ 28% 

Zlepšení pohodlí pokožky**

—————-

**Studie provedená pod dermatologickým dohledem na 10 dobrovolnících s citlivou pokožkou po dobu 1 týdne.

Certifikace: COSMOS ORGANIC

OBSAH: 150 ml

Cena k 1.3.2023: 570,- Kč

Vlastnosti organické Aloe vera a termální pramenité vody a kombinace tří mořských řas přírodního původu se spojují, aby obnovily pohodlí a vitalitu vaší pokožky. O těchto aktivních složkách více info viz níže.

AKTIVNÍ LÁTKY V PRODUKTU PRO FUNKCI K ODSTRANĚNÍ ZARUDNUTÍ A PRO ZKLIDNĚNÍ POKOŽKY:


1. organická a fair-trade Aloe vera*
Organická šťáva z aloe vera, extrahovaná z ekologicky pěstovaných listů Aloe barbadensis, je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi.

2. termální pramenitá voda z pohoří Cévennes. 
Je známá pro své zklidňující účinky na kůži. Schválen Lékařskou akademií ve Francii pro své dermatologické použití, nabízí regenerační a zklidňující vlastnosti a vynikající toleranci pokožky. Bohatá na vápník, hořčík a síru, pomáhá udržovat pokožku vyváženou, regenerovanou a zklidněnou.

3komplex mořských řas = CORALLINA OFFICINALIS
Organického původu,  působí na faktory zánětu kůže a zároveň pomáhá zachovat a chránit epidermální buňky. Tato aktivní kombinace pomáhá zklidnit pokožku a snížit difúzní zarudnutí a nabídnout tak trvalé pohodlí pokožky bez známek červenání a zarudnutí, podráždění.

INCI/ SLOŽENÍ:

Organická šťáva z aloe vera*, termální pramenitá voda, voda, rostlinný glycerin přírodního původu, nesíranové pěnidla rostlinného původu, xantanová guma, zklidňující účinné látky mořského původu.

*Složka z ekologického zemědělství.


DERMATHERM

ORGANIC OPTIMAL TOLERANCE SOOTHING MAKEUP-REMOVING CLEANSING MILK

2.ORGANICKÉ ZKLIDŇUJÍCÍ ČISTICÍ MLÉKO S OPTIMÁLNÍ TOLERANCÍ PRO CITLIVOU PLEŤ

Toto čisticí mléko bez parfemace a bez konzervačních látek jemně čistí a odstraňuje make-up z pokožky a očí. Jeho hedvábná textura a složení obohacené o organickou aloe vera a  extrakt z Coralline (mořské řasy) zajišťují hladkou aplikaci a zanechávají pokožku příjemnou.

Tento produkt byl speciálně navržen pro citlivou pokožku (alergie, ekzémy, Rosacea, dermatitída, akné).
– je hypoalergenní a sterilní

– 0% konzervačních látek. 
– obsahuje 100% složek přírodního původu a 58 % všech složek pochází z ekologického zemědělství.*

– testováno pod dermatologickým dohledem.

– vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí.

Klinické testy:

přípravek má zklidňující účinek**

___________

Tento produkt je certifikován společností Cosmos Organic společností  Cosmecert according  podle standardu Cosmos dostupného na adrese: https://cosmos-standard.org

**Studie provedená pod dermatologickým dohledem na 20 dobrovolnících s citlivou pokožkou po dobu 2 týdnů.

Certifikace: COSMOS ORGANIC

OBSAH: 150 ml

Cena k 1.3.2023: 659,- Kč

Vlastnosti organické Aloe vera a termální pramenité vody a kombinace tří mořských řas přírodního původu se spojují, aby obnovily pohodlí a vitalitu vaší pokožky. O těchto aktivních složkách více info viz níže

AKTIVNÍ LÁTKY V PRODUKTU PRO FUNKCI K ODSTRANĚNÍ ZARUDNUTÍ A PRO ZKLIDNĚNÍ POKOŽKY:


1. organická a fair-trade Aloe vera*
Organická šťáva z aloe vera, extrahovaná z ekologicky pěstovaných listů Aloe barbadensis, je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi.

2. termální pramenitá voda z pohoří Cévennes. 
Je známá pro své zklidňující účinky na kůži. Schválen Lékařskou akademií ve Francii pro své dermatologické použití, nabízí regenerační a zklidňující vlastnosti a vynikající toleranci pokožky. Bohatá na vápník, hořčík a síru, pomáhá udržovat pokožku vyváženou, regenerovanou a zklidněnou.

3komplex mořských řas = CORALLINA OFFICINALIS
Organického původu,  působí na faktory zánětu kůže a zároveň pomáhá zachovat a chránit epidermální buňky. Tato aktivní kombinace pomáhá zklidnit pokožku a snížit difúzní zarudnutí a nabídnout tak trvalé pohodlí pokožky bez známek červenání a zarudnutí, podráždění.

INCI/ SLOŽENÍ:

Organická šťáva z aloe vera*, termální pramenitá voda, voda, změkčovadla rostlinného původu, organický olivový olej*, rostlinný glycerin přírodního původu, emulgační činidlo rostlinného původu, xantanová guma, nesíranové pěnidlo rostlinného původu, uklidňující účinné látky mořského původu, antioxidant, slunečnicový olej, regulátor pH přírodního původu. 

*Složka z ekologického zemědělství.


DERMATHERM

ORGANIC OPTIMAL TOLERANCE DAILY SOOTHING MOISTURISING CREAM

3. ORGANICKÝ DENNÍ ZKLIDŇUJÍCÍ HYDRATAČNÍ KRÉM S OPTIMÁLNÍ TOLERANCÍ PRO CITLIVOU PLEŤ

Denní hydratační krém bez parfemace a bez konzervačních látek se dokonale hodí i pro tu nejcitlivější pokožku. Obohacený o aktivní komplex mořského původu, který působí na zánětlivé projevy na kůži a též na pleť iritovanou a podrážděnou.

– zmírňuje podráždění citlivé, suché a dehydrované pleti 

– pomáhá snižovat zarudnutí pokožky.

– vhodný pro každodenní použití

– je hypoalergenní a sterilní

–  0% konzervačních látek.

– osahuje 100% složek přírodního původu a 58 % všech složek pochází z ekologického zemědělství.*

Klinické testy:

– testováno pod dermatologickým dohledem. 

– vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí. 

+31% 

Uklidňující účinek**

———

**Studie provedená pod dermatologickým dohledem na 20 dobrovolnících s citlivou pokožkou po dobu 2 týdnů.

Certifikace: COSMOS ORGANIC

OBSAH: 50 ml

Cena k 1.3.2023: 565,- Kč

Vlastnosti organické Aloe vera a termální pramenité vody a kombinace tří mořských řas přírodního původu se spojují, aby obnovily pohodlí a vitalitu vaší pokožky. O těchto aktivních složkách více info viz níže

AKTIVNÍ LÁTKY V PRODUKTU PRO FUNKCI K ODSTRANĚNÍ ZARUDNUTÍ A PRO ZKLIDNĚNÍ POKOŽKY:


1. organická a fair-trade Aloe vera*
Organická šťáva z aloe vera, extrahovaná z ekologicky pěstovaných listů Aloe barbadensis, je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi.

2. termální pramenitá voda z pohoří Cévennes. 
Je známá pro své zklidňující účinky na kůži. Schválen Lékařskou akademií ve Francii pro své dermatologické použití, nabízí regenerační a zklidňující vlastnosti a vynikající toleranci pokožky. Bohatá na vápník, hořčík a síru, pomáhá udržovat pokožku vyváženou, regenerovanou a zklidněnou.

3komplex mořských řas = CORALLINA OFFICINALIS
Organického původu,  působí na faktory zánětu kůže a zároveň pomáhá zachovat a chránit epidermální buňky. Tato aktivní kombinace pomáhá zklidnit pokožku a snížit difúzní zarudnutí a nabídnout tak trvalé pohodlí pokožky bez známek červenání a zarudnutí, podráždění.

INCI/ SLOŽENÍ:

Organická šťáva z aloe vera*, termální pramenitá voda, organický kokosový olej*, rostlinný glycerin přírodního původu, voda, změkčovadla rostlinného původu, emulgační činidla rostlinného původu, hydratační účinné látky, zklidňující účinné látky mořského původu, xantanová guma. 

*Složka z ekologického zemědělství


DERMATHERM

ORGANIC OPTIMAL TOLERANCE SOOTHING EYE CONTOUR CONCENTRATE

4. ORGANICKÝ OČNÍ ZKLIDŇUJÍCÍ KRÉM (SÉRUM) S OPTIMÁLNÍ TOLERANCÍ PRO CITLIVÉ OČI

Tento přípravek bez parfemace a bez konzervačních látek pomáhá zachovat a zklidnit jemné oční kontury. Ultra vysoká tolerance, bohatá na kyselinu hyaluronovou a obsahující trojici mořských řas s uklidňujícími vlastnostmi, tento koncentrát je ideálním spojencem pro obnovení zářivosti a pohodlí vaší pokožky.

Tento produkt byl speciálně navržen pro citlivou pokožku očí a očního okolí.

Tento produkt byl speciálně navržen pro citlivou pokožku očí (alergie, ekzémy, Rosacea…).
– je hypoalergenní a sterilní

–  0% konzervačních látek 
– obsahuje 100% složek přírodního původu a 55 % všech složek pochází z ekologického zemědělství*

– testováno pod dermatologickým dohledem

– testováno oftalmology 

– vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí. 

Certifikace: COSMOS ORGANIC

OBSAH: 15 ml

Cena k 1.3.2023: 615,- Kč

AKTIVNÍ LÁTKY V PRODUKTU PRO FUNKCI K ODSTRANĚNÍ ZARUDNUTÍ A PROTI ČERVENÁNÍ POKOŽKY:


1. organická a fair-trade Aloe vera*
Organická šťáva z aloe vera, extrahovaná z ekologicky pěstovaných listů Aloe barbadensis, je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi.

2. termální pramenitá voda z pohoří Cévennes. 
Je známá pro své zklidňující účinky na kůži. Schválen Lékařskou akademií ve Francii pro své dermatologické použití, nabízí regenerační a zklidňující vlastnosti a vynikající toleranci pokožky. Bohatá na vápník, hořčík a síru, pomáhá udržovat pokožku vyváženou, regenerovanou a zklidněnou.

3komplex mořských řas = CORALLINA OFFICINALIS + CHLORELLA
Organického původu,  působí na faktory zánětu kůže a zároveň pomáhá zachovat a chránit epidermální buňky. Tato aktivní kombinace pomáhá zklidnit pokožku a snížit difúzní zarudnutí a nabídnout tak trvalé pohodlí pokožky bez známek červenání a zarudnutí, podráždění.

INCI / SLOŽENÍ:

ALOE BARBADENSIS LISTOVÁ ŠŤÁVA* 1, AQUA (TERMÁLNÍ VODA) , AQUA (VODA), GLYCERIN, OLEJ Z PUPALKY OENOTHERA BIENNIS (PUPALKA)*, KOKOSKAPRYLÁT/KAPRÁT, LAKTÁT SODNÝ, MIKROKRYSTALICKÁ CELULÓZA, CETEARYLALKOHOL, KAPRYLOVÝ/KAPRINOVÝ TRIGLYCERID, PCA SODNÝ, OLIVOVÉ GLYCERIDY, KOKOSLUKOSID,RIBÓZA, XANTANOVÁ GUMA, CERAMID 3, TOKOFEROL, OLEJ ZE SEMEN SLUNEČNICE (HELIANTHUS ANNUUS), EXTRAKT Z LAMINARIA OCHROLEUCA, HYALURONÁT SODNÝ, HYDROLYZOVANÝ ALGIN, EXTRAKT Z CHLORELLA VULGARIS 3, EXTRAKT Z CORALLINA OFFICINALIS 3, EXTRAKT PALMARIA PALMATA.

*Složka z ekologického zemědělství.


DERMATHERM

ORGANIC OPTIMAL TOLERANCE ANTI-REDNESS MOISTURISING SOOTHING SKINCARE

5. ORGANICKÁ  HYDRATAČNÍ ZKLIDŇUJÍCÍ PÉČE O PLEŤ S OPTIMÁLNÍ TOLERANCÍ

PROTI ZARUDNUTÍ – KRÉM PROTI ČERVENÁNÍ

Denní hydratační krém proti zarudnutí a známkám začervenání, který neobsahuje žádné vůně, neobsahuje žádné konzervační látky, zklidňuje a hydratuje pokožku a pomáhá viditelně snižovat zarudnutí. 

Tento produkt byl speciálně navržen pro citlivou pokožku (alergie, ekzémy, Rosacea, dermatitída, akné).
– je hypoalergenní a sterilní

– 0% konzervačních látek. 
– obsahuje 100% složek přírodního původu a 51 % všech složek pochází z ekologického zemědělství.*

– testováno pod dermatologickým dohledem.

– vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí. 

Certifikace: COSMOS ORGANIC

OBSAH: 50 ml

Cena k 1.3.2023: 599,- Kč

Vlastnosti organické Aloe vera a termální pramenité vody a kombinace tří mořských řas přírodního původu se spojují, aby obnovily pohodlí a vitalitu vaší pokožky. O těchto aktivních složkách více info viz níže

AKTIVNÍ LÁTKY V PRODUKTU PRO FUNKCI K ODSTRANĚNÍ ZARUDNUTÍ A PROTI ČERVENÁNÍ POKOŽKY:


1. organická a fair-trade Aloe vera*
Organická šťáva z aloe vera, extrahovaná z ekologicky pěstovaných listů Aloe barbadensis, je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi.

2. termální pramenitá voda z pohoří Cévennes. 
Je známá pro své zklidňující účinky na kůži. Schválen Lékařskou akademií ve Francii pro své dermatologické použití, nabízí regenerační a zklidňující vlastnosti a vynikající toleranci pokožky. Bohatá na vápník, hořčík a síru, pomáhá udržovat pokožku vyváženou, regenerovanou a zklidněnou.

3komplex mořských řas = CORALLINA OFFICINALIS
Organického původu,  působí na faktory zánětu kůže a zároveň pomáhá zachovat a chránit epidermální buňky. Tato aktivní kombinace pomáhá zklidnit pokožku a snížit difúzní zarudnutí a nabídnout tak trvalé pohodlí pokožky bez známek červenání a zarudnutí, podráždění.

INCI/ SLOŽENÍ:

Organická šťáva z aloe vera* 1, termální pramenitá voda z oblasti pohoří Cévennes 2, voda, rostlinný glycerin přírodního původu, organický panenský pupalkový olej*, změkčovadla rostlinného původu, účinné látky proti zarudnutí, červená mořská řasa 3, vitamín E, emulgační činidlo rostlinného původu, nesíranové pěnidlo rostlinného původu, hydratační účinné látky, antioxidant, slunečnicový olej, xantanová guma. 

*Složka z ekologického zemědělství.

Všechny přípravky jsou baleny do obalů, které jsou 100% recyklovatelné. Bezvzduchová (airless) láhev a čerpadlo s mimořádně účinným uzavíracím systémem. Recyklovatelná „plastová“ láhev s pumpou je vybavena systémem, který nic nepropouští. Jakmile je čerpadlo uvolněno, láhev se znovu uzavře, aby se zabránilo vniknutí vzduchu, čímž se eliminuje riziko dodatečné kontaminace. Tato špičková technologie chrání přípravek před kontaminací z životního prostředí a mikroby, po celou dobu jeho používání.

Testováno pod dermatologickým dohledem.

Vytvořeno tak, aby minimalizovalo riziko alergických reakcí. 

Link na oficiální stránky výrobce Dermatherm Laboratoire Gravier : DERMATHERM

VŠECHNY PŘÍPRAVKY JE MOŽNÉ ZAKOUPIT U MĚ V SALONU OSOBNĚ NEBO NA VYŽÁDÁNÍ JE MOŽNÉ ZASLAT ZBOŽÍ PŘES ZÁSILKOVNU. OBJEDNÁNÍ PŘES EMAIL kosmetikalaeva@seznam.cz