ORGANICKÉ OLEJE V PŘÍPRAVCÍCH INLIGHT, DR.HAUSCHKA A ARGITAL

Neslyšíte to ode mě poprvé, že cokoliv naneseme na kůži, se nám vstřebá přes kapiláry a lymfatický systém do organismu. Vysvětlovala jsem to v článku o kůži. ZDE

Na sociální síti Instagram (@bioamalka) jsem před několika týdny vytvořila složku „BYLINY“. Inspirovala jsem se ze stránek Dr.Hauschka WALA UK (Velká Británie), kde mají nádherný slovník s léčivými bylinami, které obsahují přípravky Dr.Hauschka. Mrzí mě, že je stále málo společností a firem u nás v ČR, které by působení léčivých bylin šířili přes celostní systém / holistickou péči. Denně se s tímto potýkáme, celková péče s tím souvisí i v domácím prostředí a i já se snažím tuto celostní péči uplatnit se svými klientkami a i tímto směrem se již přes 11 let ubírám.

Ráda bych Vám přiblížila organické rostlinné oleje obsažené v přípravcích Dr.Hauschka, Inlight a Argital. Patří mezi základní složky přípravků. Používají se na macerování léčivých bylin, při tomto procesu jsou zachovány veškeré biologické postupy, biorytmy a alchymie. Je zde zachována teorie a princi pěti prvků /hybatelů / elementů, princip jin a jang (vysvětlovala jsem nedávno v článku: ZDE ), dodržování rytmů přírody, dne a noci atd. Je zde i základ principu pentagramu a antroposifického směru. V jednoduchosti = princip a zákonitosti přírody. Patří sem i tradiční čínská medicína, která je brána jako holistická „léčba“ a směr. Proto právě i tyto organické oleje při působení na naší pokožce souvisí do určité míry s Vašim zdravím a můžete tak i přes tuto péči nasměrovat svůj životní styl.

obrázek: SEZAM

Většina olejů patří k elementu/hybateli/prvku ZEMĚ a k orgánu SLEZINA/SLINIVKA/ŽALUDEK. Doplňují je a podílí se na přeměně a přepravě. SLEZINĚ se říká matka všech orgánů, která pečuje o svých 11 dětí (další orgány). Je to náš střed těla, náš základ a náš zdroj čchi a krve, náš hnací motor a ovlivňuje naši imunitu.

 • patří k JIN (je to naše výživa)
 • svojí nasládlou chutí působí v organismu na všechny směry (nahoru, dolů, do stran)
 • mají povahu neutrální až osvěžující
 • vyživují, zvlhčují, uvolňují stagnace, hleny, otoky
 • působí na pokožku regeneračně a zjemňují ji
 • v kombinaci s jinými bylinami působí na vlhkostní režim v pokožce
 • nejvíce používané jsou oleje: Slunečnicový, Jojobový, Sezamový, Olivový, Makadamiový, Kokosový, Arganový a Avokádový

obrázek: JOJOBA

Působení olejů z pohledu TČM ve vztahu k orgánům elementu/hybateli/prvku ZEMĚ :

 • mají vliv na vlhkostní režim pokožky
 • řídí a kontrolují pohyb energie čchi a krve
 • mají vliv na metabolismus těla
 • mají vliv na lymfatický systém
 • mají vliv na cévní stěnu
 • mají vliv na přepravu tekutin v těle. Když jsou v těle otoky a městnání „vody“ , je potřeba vždy řešit a léčit Slezinu
 • Slezina také kontroluje svaly a končetiny
 • některé oleje jsou silně vyživující, např. Sezamový a využívají se k léčbě osteoporózy, zatuhlých kloubů
 • pokud je Slezina vyčerpaná a oslabená, projeví se to na našich rtech (vysychání, praskání rtů, pálení, suché rty)
 • pokud je Slezina silně oslabená a vyčerpaná, tělo sahá do svých rezerv a do „ledvin“

obrázek vlevo: MAKADAMIA , vpravo: KOKOSOVNÍK

Jedinou menší výjimkou je OLIVOVÝ OLEJ, který má astringentní (stahující) účinky a vstupuje také do dráhy plic a žaludku a řadí se spíše k elementu/prvku/hybateli DŘEVO, který zvlhčuje plíce, tlusté střevo, léčí suchost plic (suchý kašel) a zácpu, ale také suchou pokožku. Rodí tekutiny a stahuje a zpevňije a udržuje tak v pokožce vlhkost.

obrázek: OLIVOVNÍK

SEZAMOVÝ OLEJ patří mezi tonizační a silně povzbuzující oleje. Má i protizánětlivé účinky, je bohatý na vitamíny a obsahuje vysoký podíl vápníku, který je důležitý na zpevnění kostí a zubů a pro ženy v přechodu a klimakteriu. Chrání před vznikem osteoporózy při pravidelném používání na pokožku a konzumaci.

obrázek vlevo: AVOKÁDO a vpravo: ARGAN

AVOKÁDOVÝ a ARGANOVÝ olej se využívá do kosmetických přípravků pro stárnoucí pleť. Zvlhčuje ji, vyživuje a regeneruje. Oba patří k povaze neutrální až ochlazující a udržují tonus pokožky.

Všechny zmíněné oleje obsahují přípravky Dr.Hauschka, Argital a Inlight. Dr.Hauschka a Argital používají oleje z ekologického zemědělství a některé mají certifikaci Demeter. U Inlight jsou všechny oleje v organické kvalitě, Inlight tělové oleje: s Arnikou a Zpevňující a nový olej MEN Toning, u kterých je „základem“ Sezamový a Olivový olej. Podrobnější info o těchto olejích jsem psala v článku o Lymfatické masáži těla s produkty Inlight: ZDE.

Účinky zmíněných olejů jsou prokázány při dlouhodobém a pravidelném používání. Mají vliv na naši pokožku a zdraví. Patří k celostní „léčbě“ – holistické.

—————————–

❗❗Pozn.: Veškeré údaje zde uvedené jsou z mých zdrojů tradiční čínské medicíny (přednášek a knih) a knih o využití bylin podle tradiční čínské medicíny. Veškeré texty zde uvedené jsou mým vlastnictvím a je zakázáno je kopírovat bez mého souhlasu nebo bez označení mé osoby.❗❗

Děkuji. S láskou Vaše Bioamálka – La Eva ❤

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s