GUA SHA – očima „La Eva“

POPULÁRNÍ GUA SHA DESTIČKA – JE VHODNÁ PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ ?

Celý tento článek vznikl na žádost některých „mých“ klientek a sledujících na sociálních sítích. Proč? Poslední dobou je těchto videí nějak moc. Dostal se mi „na oči“ příspěvek s videem, kde paní (údajně kosmetička, ale její certifikaci jsem nikde nedohledala) předváděla svým sledujícím na Instagramu (sledujících je skoro 13 tisíc ), jak taková domácí péče a masáž s destičkou Gua Sha má vypadat. Po shlédnutí jsem se chytala za hlavu a říkala si: „Tak tohle snad nééé“!!! Co jsem stačila shlédnout, bylo špatně, od tak zvaného „šmrdlání“ destičkou sem tam na dekoltu, krku, kde směr tahů byl protichůdný, až po obličej, kde tomu nebylo jinak. A pak se strhla lavina nevhodných komentářů k mé poznámce pod ono video: „Pardon, nedá mi to nereagovat, ale takhle by masáž s Gua Sha destičkou opravdu vypadat neměla. Je to celé špatně…“ O těch komentářích se zde zmiňovat a rozebírat je, nebudu. Říkám si, že některé osoby jsou chytré akorát tak přes písmenka a argumenty k danému tématu jim asi došly. V mých silách a možnostech není vidět a „prověřovat“ podobné účty na sociálních sítích a ani to dělat nechci. Tentokrát to přerostlo v neúnosnou míru a klientky pak neví, co je tedy dobře a co špatně. Pokud si daná osoba za tím,co dělá, plně a zodpovědně stojí, tak proč už zveřejněná videa s komentáři ohledně špatně prováděné masáže maže??
Já sama takové účty nesleduji. Co se ke mně dostane je většinou přeposlané s odkazem na dané video s komentářem: „Evo prosím Vás, co Vy na to?“.
Za sebe Vám chci sdělit, že takhle opravdu NE a ti, kteří taková videa točí a doporučují, jak je Gua Sha skvělá a vyhladí Vám vrásky – LŽOU! A pokud někdo takové informace šíří dál prostřednictvím tisíců sledující osob a tyto informace jsou ve sdíleném videu špatně a až zdraví nebezpečné, pardon, ale tento člověk buď nemá adekvátní vzdělání či akreditaci anebo mu je Vaše zdraví jedno a jde této osobě pouze o prodej.
Pokud něco šířím mezi širokou veřejnost, tak si o daném tématu alespoň najdu pravdivé informace anebo se poradím s odborníkem v této oblasti. Zda jsou certifikáty a akreditace důležité? ANO i NE. Znám spoustu osob, které certifikáty ani akreditace apod.nemají a svoji práci dělají na velmi profesionální úrovni, protože se sami neustále vzdělávají. Pokud je to tak, nemám k tomu ani za mák výhrad či připomínek.

Jestli se nad někým povyšuji?
Čím? Řekla bych to spíš o těch na druhém břehu.
Roky práce, studia, stovky spokojených klientek a řešení kožních problémů a 28 let nasbíraných zkušeností a 11 let plně funkční malý salon v Praze. To je povyšování ? Pokud bude společnost takové samo-pseudo-odborníky tolerovat, víte co, od zítřka je ze mě plastický chirurg ! 😊😊

Podotýkám, že tímto příspěvkem nikoho neurážím a není namířeno proti nikomu. Jestli se v tom někdo „najde“, měl by se nad sebou zamyslet 😊 .

O tomhle tématu s Gua Sha destičkou jsem diskutovala s certifikovanou terapeutkou na Gua Sha masáže od 1.školy TČM v Praze, paní Martinou Pechancovou. Přikládám odkaz na její profil na Instagramu: zde .
Obě jsme se shodly v tom jistém smyslu a směru, že Gua Sha není pro domácí použití.

Každopádně si stojím za tím, ze svého povolání kosmetička – kosmetolog a lymfolog, že Gua Sha masáž by se neměla provádět doma a nepatří do rukou laiků.

Gua Sha destička by měla být vyrobena z minerálních kamenů (polodrahokamů).

TČM (tradiční čínská medicína) většinou používá destičky z NEFRITU. Je to minerální kámen (polodrahokam) zelené barvy a Číňané tento kámen považují jako cenný, cennější než diamant. Jeho barva má harmonizující účinky na psychiku a je spojen s dráhou a orgánem ledvin + močový měchýř.  Masáží obličeje se dvěma destičkami se stimuluje krevní  a lymfatický oběh, oběh čchi v meridiánech a při správně prováděné masáži v salonu dokáže nahradit i lifting, výplně kvůli eliminaci vrásek aj. Silně prokrvuje pleť, dochází někdy k výsevu pupínků, které nám ukazují nedostatky a problém v dané části obličeje. Podle těchto výsevů se odhalí určité onemocnění  (výsev probíhá většinou v orgánu, kde je problém). Pak následuje diagnostika a celostní péče (strava, bylinné směsi, kosmetická péče, masáže apod.).

S Gua Sha destičkou a masáží s ní ovlivňujeme energii čchi, která je v akupunkturních drahách (meridiánech) na celém těle. Bez znalostí základů tradiční čínské medicíny a systému akupunkturních drah nelze tuto masáž provádět. Gua Sha se využívá i při akupresuře a masážích ke stimulaci tkání a svalů, aby došlo k jejich prokrvení a uvolnění stagnace (blokády).

Gua Sha destička je terapeutický nástroj.

Dnešní marketingový trh a trend pořizovat si destičky či rollery k domácímu použití je z mého pohledu hloupost a pouze jde o módní výkřik.  Pro ty z Vás, které si destičky či rollery pořídily moje rada zní…Ty z Vás, které jste „mými“ klientkami a doba Kovidová to snad brzy dovolí, abychom se viděly, hlásám: „Vezměte si s sebou na kosmetické ošetření či lymfatickou masáž svoji destičku či roller a velmi ráda Vám ukážu, jak s ní NEpracovat “ (pokud o to pořád i tak stojíte a nechcete na destičce jen tak utírat prach ). Ty z Vás, které jste na druhém konci republiky či dál, postup a moje rada zní:

  • VIDEO ANI POSTUP VÁM NEMOHU POSKYTNOUT, PROTOŽE JSEM PROTI DOMÁCÍMU POUŽÍVÁNÍ VEŠKERÝCH KOSMETICKÝCH NÁSTROJŮ A PŘÍSTROJŮ !
  • Gua Sha destičku raději využijte na rozmasírování zatuhlého trapézu s pomocí kvalitního oleje, který do pokožky masáží vpracujete.

Viz výš uvedené výsledky s Gua Sha masáží na obličeji při domácí péči nedocílíte ! Buď si zablokujete lymfu nebo zaděláte na pořádnou krevní sraženinu (hematom), který může vyvolat zánět.

Kdo chce pro svoji pleť udělat ještě něco navíc, raději doporučuji kvalitní a bezpečnou metodu:

Obličejová gymnastika (jóga)

Jde o metodu, při které se pravidelným cvičením obličejových svalů zpevňuje svalstvo již ochablé anebo pomáhá předcházet ochabnutí obličeje a krčního svalstva jako prevence.

Skvělou brožuru má přímo Dr.Hauschka za necelých 100 Kč , kde je vše podrobně vysvětleno a  je zde zakreslena sestava doporučených cviků.

Závěrem bych chtěla varovat před jakoukoli obličejovou stimulací lymfy, masáží či masáží s Gua Sha v domácím prostředí či osobou, která tuto masáž neumí dobře a bezpečně provádět!

Sama jsem řešila s klientkami vloni v létě problém s otokem a zablokováním lymfy. Jak silně je místo na obličeji bolestivé, jak těžko se pak odstraňuje tato stagnace (blokace) a otok a jaké zdravotní následky tento módní výstřelek může mít. Ve občasné spolupráci s panem doktorem Vlasákem a Polievkou (oba přední lékaři lymfologie v Praze) řeším lymfatický systém a veškeré problémy s tím spojené (formou seminářů či osobně). Oba by Vám mohli povídat, jak je otok a bloklá lymfa v těle zdravotně nebezpečná. Článek o lymfologii podrobněji: odkaz zde.

(obrázek je z brožury: Obličejová gymnastika od Dr.Hauschka)

Jak to mám u sebe a se sebou?

Destičky mám doma (zatím) dva kusy z Ametystu od Inlight. Velmi nemile mě překvapilo, že tyto Gua Sha destičky jsou k prodeji i pro veřejnost a nejsou pouze nástrojem pro kosmetičky a terapeuty Inlight.  Já je Vám, milým klientkám, ke koupi rozhodně nedoporučuji!  Plně a dostatečně Vám postačí kvalitní kosmetické přípravky pro Váš typ pleti a Vaše příjemně teplé a čisté prsty a dlaně. Většinou je využívám na zatuhlý trapéz či bedra.

Jako lymfolog + kosmetolog samozřejmě v rámci studia TČM na víkendový seminář s Gua Sha destičkami přihlášená jsem a čeká mě v říjnu 2021. Pak masáž s Gua Sha  provozovat v salonu budu, ale pouze pro určité typy klientek, které mají „normální“ pleť bez citlivosti či kožních problémů. A jak mnozí z Vás víte, specializuji se spíš na ty „problematické“ a u nich rozhodně na obličeji masáž s Gua Sha provozovat nebudu a nemohu.

„ZPŮSOB CÍTĚNÍ A CHTĚNÍ JSOU STAVY, KTERÉ URČUJE SÁM ČLOVĚK NA ZÁKLADĚ VLASTNÍ VOLBY, NIKOLI PŘÍRODA „.

Elisabeth Sigmund 

– byla zdravotní sestrou, vystudovala několik semestrů medicíny, zajímala se o byliny vhodné pro péči o pleť a vystudovala lymfatickou drenáž od manželů Vodderových. Veškeré tyto poznatky shrnula v jedinečný koncept péče o pleť s bylinnými přípravky Dr.Hauschka, které jsou v souladu s principy WALA a lymfatickou stimulaci pomocí štětců.

Její poselství zní:  PÉČE O PLEŤ JE ZDRAVOTNÍ PÉČE.

Tuto lymfatickou stimulaci pomocí štětců používám a pracuji s ní při lymfatické drenáži (masáži těla a obličeje)… odkaz zdeTato masáž je velmi jemná a přitom má nedozírné výsledky a efekt kosmetický i zdravotní.

Tak co, ještě si chcete „drhnout“ obličej destičkami a různými pomůckami? 😊

S úctou Vaše La Eva ❤

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s