Prostě jen tak … rok (s – bez) Covidu

„Moje“ milé klientky a sledující 💜. Tento příspěvek bude spíš jen takovým ohlédnutím a pozdravem pro Vás všechny za rokem Covidu v ČR. Ráda bych Vás aspoň takto na dálku a „on-line“ chtěla pozdravit a trochu pozitivně naladit a motivovat, pokud to je možné v následujících řádcích. A říkám si, když tohle budeme jednou číst (třeba po 5 letech řekneme si, jak jsme to dobře zvládli)…

K 1.březnu 2021 nastala situace k úplnému uzavření i mezi okresy a zpřísnění podmínek a tím i znemožnění alespoň občasných osobních individuálních konzultací, které byly doposud možné.

Některé z Vás mi píšou zprávy  a pozdravy na sociální sítě nebo na email a já Vám za to moc děkuji. Že na mě myslíte, napíšete i jak se máte Vy a jak situaci zvládáte. Děkuji za to, že jsme v kontaktu. Věřte mi, že mi to moc potěší. Děkuji.

A jak tohle já zvládám?

Mám pocit, že rok 2021 zatím tzv. „na pohodu“ v rámci možností a omezení. 😊 Od ledna jsem konečně začala s dálkovým studiem tradiční čínské medicíny na škole 1.Škola TČM v Praze. No, co Vám budu povídat … , je toho teda dost, ale každý seminář nás na přednášce ujišťují, že: „Ono si to sedne“. Kdy, to neřekli. 😊 Každopádně toho vůbec nelituji. Naplňuje mě to, baví, mám pocit, že to spojení s lymfologií a kosmetickými službami je to to pravé. Jediné, čeho trochu lituji je, že jsem nezačala už dříve, už před 5 lety, jak jsem chtěla. Sice jsem se učila, chodila na semináře, individuální konzultace a samostudium TČM během posledních  pěti let mě hodně posunulo. Ale toto studium jde silně do hloubky a občas si říkám: „Vždyť  tohle vůbec nebudu potřebovat“. Týká se to třeba čínského jazyka. Pro mě absolutně španělská vesnice ☹ a do hlavy nechce vlézt. Tak uvidíme, jak to celé dopadne.

Rok 2020 byl náročný pro nás všechny, pro mě asi největší  krize přišla znovu v listopadu, měla jsem stále pocit, že mi vzali všechno, včetně osobní svobody. Nesnáším manipulace, omezování, věci  a rady, se kterými nesouzním, nerezonuji, pere se to uvnitř mě a neustále to ve mně bojuje a bublá. Několik dní jsme se budila na divoké a nepěkné sny a s pocitem, že jsem úplně skončila a co budu dělat… A tímto bych chtěla VÁM VŠEM sdělit, že následující řádky nebudou pro některé z Vás třeba zrovna příjemné nebo vhodné. Proč? Když si procházíte peklem, jste na dně a Vaše myšlenkové pochody jsou rozbouřené, zmatené a plné bolesti a nenávisti, nemá cenu ani smysl Vás utěšovat a říkat: „Bude líp“. To je stejné, jako když po tonoucím chcete, aby začal plavat.

Bude líp, ale až to MY SAMI dovolíme a uděláme. Došlo mi, že co jsem si vytvářela v předchozích letech, to teď sklízím. Co vytvářím teď, je moje budoucnost. A proto jsem si řekla, že kdy jindy začít, než TEĎ. 🙏❤

Po prvním semináři výuky TČM v lednu 2021 jsem byla vyřízená po všech stránkách. Nejsem vůbec zvyklá sedět tolik hodin u počítače. 5 dní absolutního vyčerpání ze sezení u počítače, lymfa neproudila vůbec jak měla, trávení a zažívání nefungovalo také jak má, bolel mi zase žaludek a na váze jsem měla  o 2 kg víc (vody). Vzpomněla jsem si na Vás, skoro 80% klientek, které máte sedavé zaměstnání a s jakými „stavy“ ke mně chodíte. Každý večer jsem si začala kartáčovat tělo, s Gua Sha destičkou projížděla lymfu na dolních končetinách a obličeji. Začala se hýčkat s oleji Inlight a střídat s tělovými balzámy od Dr.Hauschka.

Nezapomínejte, že vše, co dáme na kůži se vstřebává do krevního řečiště a lymfy a působí tak na naše zdraví. Viz článek o lymfologii a kůži.

(fotka podzim 2018 – cvičím Qigong – „čikunk“)

Po pravidelném každodenním cvičení Qigongu (začala jsem hned druhý den po skončení semináře) jsem třicátýdevátý den zaznamenala změnu a velký posun kupředu. Obzvlášť ohledně zdravotních účinků. Jak je to možné? Při pravidelném cvičení ( buď jóga, qigong, taichi) 100 dní dochází k trvalé změně, kvůli které cvičení „provozujeme“. Obzvlášť tato cvičení pečují a utužují naše psychické, duševní a fyzické zdraví.  Pracují s tokem čchi a dávají tělo do rovnováhy. Vedlejšími účinky je úbytek na váze, rozproudění lymfy (spolu s masáží) a zlepšení vzhledu pokožky. Já jsem po 39 dnech měla na váze úbytek skoro 1 kg a 2 cm přes stehno a netrpím nyní už tolik na otoky.

Když je tělo neohebné a tuhé, neproudí čchi, lymfa a tělní tekutiny, jak mají: dochází k postupnému ucpávání, stagnaci, může docházet ke svalové bolesti  či ztuhnutí a blokádám.  Samozřejmě je i u sedavé práce důležitá strava, aby se problémy ještě více neprohloubily. Tohoto zdravotního cvičení někdy opravdu postačí i 5 – 10 minut DENNĚ. Za těch 39 dní jsem vynechala opravdu z vážných důvodu jen 3x . Píšu si to  a o ty vynechané dny si těch „100 kalendářních“ dní prodloužím na 100 dní „cvičebních“.

Pozn. začala jsem cvičit 25/1/2021.

A nyni se dostávám vlastně k tomu, co jsem Vám chtěla sdělit.❤

Využijte současné situace k prospěchu Vás samotným. Věnujte se sobě, jak jen to jde. Každá minuta a chvíle se počítá! ❤

Každému chybí zrovna to, co v současné situaci postrádá a nemá. Každá máme své priority, požadavky, přání, sny,  touhy a maličkosti, které nám chybí. Můj obdiv mají ženy – matky, které máte doma  děti s distanční výukou, „za zadkem“ 😊 manžela na home-office a vy samy musíte pracovat, starat se o domácnost a ty všechny kolem. Proč? Protože se to od nás žen vyžaduje…??? Co dotat. VY si zasloužíte největší  péči, nechat se hýčkat a VY byste měly i v tomto velmi obtížném období najít aspoň 30 minut pro sebe samu! Třeba s maskou od Dr.Hauschka nebo Argital. Anebo s luxusní Inlight Super Food či Čokoládovou maskou.

Ke každodennímu cvičení Qigongu jsem začala i pravidelně „rychle chodit a pomalu běhat“ venku v přírodě. Vyhranila jsem si i 40 minut během polední pauzy během výuky a věřte, že to jde! Jen nehledat výmluvy. Také jsem je měla: je zima a bude mi bolet v krku, nestihnu se včas vrátit k výuce, nebudu kvůli tomu dřív vstávat, dnes mi není moc dobře… těch by se našlo 🙂 . Bože, jak já jsem ráda, když se vracím ufuněná zpět domů, s prokrvenou pokožkou, s méně vráskami a čerstvou hlavou a chutí k jídlu, které si pak nevyčítám.To vše patří také k biologickému jaru, našim játrům a žlučníku. Co je na začátku jara vhodné jsem Vám také sepsala v článku zde.

To jsou jen takové maličkosti a střípky, které zaberou z těch 24 hodin 60 – 90 minut. Myslím si, že tu svoji chvilku bychom si měly my ženy obzvlášť dopřát a užít si ji. A pokud to tak necítíte a říká te si: „Jóóó té se to mluví“… věřte nebo ne, ale i já jsem měla malé děti, byla na ně úplně sama, zažila období plné bolesti a slz…

Nesuď nikoho, o kom nic nevíš!

TĚŠÍM SE NA VÁS S LÁSKOU A ÚSMĚVEM VAŠE La Eva alá Bioamálka ❤🧚‍♀️

aneb #jsemvilavole 😊

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s