BIOLOGICKÉ JARO 2021

🕗 11. února ve 20:05 hodin ubyla Luna do své „minimální“ podoby a nastalo NOVOLUNÍ.
Toto NOVOLUNÍ je příznačné z více důvodů. Současně s Novem začíná biologické jaro, začíná nový rok v přírodě a také nový čínský rok (rok 2021 je rokem kovového Buvola).


Proč je začátek NOVÉHO BIOLOGICKÉHO ROKU pokaždé v jiný den ?

Je to něco jako s Velikonocemi, ty jsou také každý rok „jinak“. NOVÝ BIOLOGICKÝ ROK (také Nový čínský rok) a s ním příchod biologického jara je vždy druhým Novoluním od Zimního Slunovratu. Vzrůstá energie Jang ☯️ a element (prvek či hybatel) dřevo 💚, který patří k orgánům játra a žlučník a dává o sobě vědět v podobě zelené barvy, všeho nového, čistého, svěžího, rozrůstajícího se, pučícího, rostoucího a zdravého.

☯️ NOVOLUNÍ je taktéž zrod nového, nových začátků, regenerace, vzrůstu, posílení, budování silného, je to období posilující. Více info k Novoluní zde.
V přírodě začíná stoupat pozvolna energie jang☯️ (NOV je o absolutním jinu, temnotě, pasivitě, klidu, čekání, smrti a následného zrození (Fénix). Je to neustálý koloběh života, který se nás týká, dotýká, působí na nás, ať chceme nebo ne.

Co v přírodě znamená začátek biologického jara? 🍀🌿

V polovině února začíná pro přírodu jaro. Den se prodloužil  (12.2.2021) o víc, jak hodinu a půl. Příroda se pozvolna probouzí, míza na stromech stoupá vzhůru,🌱 začínají kvést jívy (kočičky), sněženky protlačily pomaličku svoje lístečky ze země. Odlétají ke konci února havrani a přilétají husy, špačci, skřivani, konopásci 🐦 a čejky. Jeleni shazují svoje parohy a veverky a divoká prasata rodí mláďata. Začínají se probouzet mezi prvními jezevci. 🐾

Ovce 🐑 se začínají pářit, aby v březnu porodily svá mláďata. Někdy se jehňata narodí na sněhu (letos tomu tak bylo i se silnými mrazy).

Biologické jaro a nový „přírodní“ rok ☯️ začíná pozvolna a tak i naše tělo je vhodné pozvolna a pomaličku začít připravovat a nastartovat přirozené procesy. Ti, kdo se v zimě příliš vyčerpávali, čerpali svojí energií, budou na jaře hodně unavení. Játra volají o pomoc a aktivují svoje funkce. K játrům patří oči, šlachy a úpony. Pokud jste v zimě trpěli na časté záněty močových cest, bolest a vyčerpání spodní části zad, mohou vám padat vlasy. Je to o vyčerpané esenci ledvin.

Čím podpořit tělo a játra? 

Očisty doporučuji zařadit velmi pozvolna a ti, kdo se necítí fit, jsou oslabení, nemocní, malátní by si očistou mohli ještě ublížit. Proto velmi pozvolna! Ne, že začnete do sebe cpát litry celerové šťávy, začnete hladovět a držet půst. Pokud nemáte dostatek obranné energie a tzv. jangové energie (nadbytek jangové energie mívají jen lidé, kterým je hodně teplo, jsou neustále v poklusu, aktivní, není jim zima, jsou tzv. horkokrevní), žádné jarní očistné kůry nepodstupujte!

Vhodnější bude, když zařadíte ke své stravě veškerou ZELENOU 💚zeleninu, dodáte tělu a očím barvu💚 zelenou, chuť kyselou, začnete být laskaví, trpěliví, budete mít pochopení pro druhé, tělu tím prospějete nejvíc.💚

A naopak omezíte a odstraníte tyto ❌ emoce, které škodí a poškozují jaterní čchi: neklid, chaos, hněv, zmatek, závist, žárlivost, frustrace, vztek, mrzutost a také slzy (fňukání, plačtivost).

Játra mají rády chuť kyselou. Tato chuť stahuje a svírá, zabraňuje úniku tekutin, stimuluje mysl a srdce. Kyselá chuť také rodí tekutiny a podporuje trávení. Je vhodná i pro ty, kdo mají problém se suchou pokožkou. Patří sem převážně: veškeré kyselé potraviny, dále i kvašená zelenina, kimchi, kefír, citron, rebarbora, vinný a jablečný ocet, kysané zelí, maliny, rybíz.

Tak, jak příroda nikam nespěchá, nespěchejte ani Vy.

„Příroda nikam nespěchá a přesto všeho dosáhne“.💚

S NOVOLUNÍM je vhodné také začít s pleťovými posilujícími a výživnými kůrami.
Psala jsem o nich nedávno zde v příspěvku KÚRY.

Naše pleť a tělo s Novoluním víc přijímá, zadržuje, regeneruje, posiluje a využije výživu ke svému „růstu“ a zdravé a krásné pleti.

A když máme to 💚 JARO 💚 začala jsem intuitivně (tělo si řeklo) s pitím vinného octu.
Popíjím ho během dopoledne s teplou vodou.

💚 Vinný ocet vstupuje do dráhy jater a žaludku.
💚 Je chuti kyselé, povahy teplé, rozpouští a rozptyluje toxiny, zatvrdliny a sraženiny, rozpouští stagnace a zastavuje krvácení. Je vhodný i při vaginálních mykózách, svědění, na vředy a otoky.
💚 Vinný nebo Jablečný ocet je vhodný pro všechny, kteří trpí na chlad, studené končetiny, celulitidu, špatnou lymfu atd. Moje klientky ví, která z vás, to je 😉.

Čerstvá citrónová šťáva je vhodná spíš pro „horkokrevné“ povahy a těm, kterým je teplo (typy jangové, jak jsem uváděla viz výš).

💚 Kůra 28 dní i déle. Popíjet během dopoledne max.do 14.-té hodiny s teplou nebo vlažnou vodou. Nemusí být nalačno!

💚 AHOJ JARO 💚🐦🐥🌿.

PŘEJI VÁM VŠEM ZDRAVÝ, SILNÝ, KRÁSNÝ A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ BIOLOGICKÝ ROK 2021.🍀

2 komentáře: „BIOLOGICKÉ JARO 2021

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s