VHODNÁ STRAVA PŘI KOŽNÍM PROBLÉMU

( VŠEOBECNÉ DOPORUČENÍ )

Veškeré doporučení zde uvedené jsou pouze informativní a nemusí vyhovovat všem. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému apod. Při dlouhodobých, chronických, vleklých kožních problémech je proces k uzdravení se složitější a trvá několik měsíců až let.

VŽDY doporučuji a preferuji INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACI A PŘÍSTUP ke každému jedinci.

  1. Ráno vždy snídejte! Ideální je jáhelná, rýžová či kukuřičná kaše (můžete i ovesnou či z pohanky), ochucenou skořicí a ovocem. Můžete přidat plátek másla (působí proti nadýmání), přidat oříšky, rozinky, kokos, kustovnici, sušené ovoce. Doporučuji namočit obiloviny na noc do vody, ráno slít a přidat novou vodu a povařit (ve vodě nebo rostlinném mléce).
  2. Největším hříšníkem a tvůrcem vlhka a horka (způsobuje záněty v těle a na kůži)  je cukr, a to v jakékoliv podobě. CUKR VYŘADIT ! Tedy i hnědý cukr, který je sice nerafinovaný, což znamená, že obsahuje více minerálů a stopových prvků, ale pořád je to disacharid (řepný cukr sacharosa), který se štěpí na 2 monosacharidy-glukózu (hroznový cukr) a fruktózu (ovocný cukr). Glukóza se po nasycení buněk (pomocí inzulínu) ukládá na zásobní glykogen, a fruktóza, když je v nadbytku, se ukládá přímo do jater v podobě zásobních tuků a náš organismus vesele bobtná… Aniž si to uvědomujeme, cukry jsou v řadě potravin a nápojů, a to nejen v cukrovinkách, ale kupř. i v pečivu. Obzvláště v nápojích jsou cukry ve značné koncentraci! Vadí jak hroznový cukr glukóza (obsažená kupř. i v medu), tak i ovocný cukr fruktóza, tedy i ovocné džusy. Skoro se nabízí parafráze: Tradiční čínská medicína varuje – slazení škodí zdraví a způsobuje vlhko a horko v organismu! Cukr všeobecně lze úspěšně nahradit ječmenným sladem Sladěnkou či Sladovitem  nebo kvalitním sušeným ovocem (kupř. nesířené rozinky či křížaly). Doporučuji i Melasu nebo Čekankový sirup (ten má i nízký glykemický index).
  3. Mléko a mléčné výrobky z pasterizovaného kravského mléka se při kožních potížích doporučují vysadit po dobu léčby ÚPLNĚ !! Vadí právě pasterizace (a sterilizace a homogenizace a emulgace a aromatizace), což je pro náš organismus nepřirozená a těžce stravitelná strava, způsobující v konečném důsledku opět vlhko a horko. Lze však používat mléko kozí a ovčí, stejně tak v přiměřeném množství i kravské mléko, ale nepasterizované (tj. přímo od domácího zdroje, buď od krávy či tzv. z kontejneru). Nemusíme se obávat nedostatku vápníku, neb živočišný vápník z pasterizovaných výrobků se stejně špatně vstřebává a lze ho nahradit dostatečným přísunem rostlinného vápníku ze zelené zeleniny, obzvláště pak luštěnin, kapusty, salátu, SEZAMU, MÁKU apod.
  4. U těžkých forem akné, ekzémů, některých forem Růžovky aj. kožních problémů je nevhodná  černá káva (obzvlášť nalačno) a ostrá pálivá koření (pepř, čili, sušený zázvor, hřebíček), stejně tak i grilované, smažené a tučné pokrmy (škvarky, tučné maso…). Dále jakýkoliv alkohol, tzv, přilévá olej do ohně a vždy zvyšuje vnitřní, v našem případě už tak dost vysokou horkost! Nejméně zahřívá pivo (když už, tak nepasterizované, z tanku), pak víno a nejvíce tvrdý alkohol. Naopak ochlazuje zelený čaj, který se doporučuje nejen u kožních potíží v průběhu dne popíjet vlažný, optimální je pak bylinná směs Nápoj pěti hvězd kód 850 (tento nápoj raději však individuálně řeším s každým klientem zvlášť kvůli zdravotnímu stavu, někdo místo něj máte jiné bylinky), který drenážuje vnitřní horko ze žaludku a střev a čistí horké toxiny z krve, tedy ochlazuje krev.
  5. ZELENÝ ČAJ je jeden z nejvhodnějších nápojů při kožních problémech a doporučuji ho obzvlášť při zapíjení bylin TČM ráno nalačno (dostane rychleji do oběhu účinné látky z bylin). Popíjet teplý nebo vlažný (max. do 1 litru/ denně).
  6. Pečivo, chléb a těstoviny jíst omezeně, hlavně kvůli lepku a kvasnicím, jež „nabobtnávají“ již vzniklé vlhko a horko k ještě většímu kvasu. Když už, pak žitné chleby (kváskové), ale zde také obezřetnost a střídmost. Doporučuji jíst celozrnné bezvaječné těstoviny z amarantu, kukuřice, pohanky, cizrny,  stejně tak velice vhodná je celozrnná a bílá rýže a polenta. Uzeniny, konzervy, fast foody (a hamburgery) jsou rovněž zahřívající a silně se při těchto potížích nedoporučují, stejně tak jako červená masa (hlavně jehněčí, zvěřina a přemíra hovězího).
  7. Doporučené jsou bílé ryby a ty naše české (mořské omezeně), domácí králíci, bio drůbež,  hodně (obzvlášť) zelené zeleniny, kořenovou zeleninu, dýně, červená řepa (nejlépe vše tepelně upravená), luštěniny, rýže, polenty, sója FERMENTOVANÁ a BIO (tofu, tempeh …).
  8. Velmi doporučuji šťávu z kysaného zelí a kysané zelí. Mám vyzkoušeno BIO z DMka (mají obojí šťávu i zelí) za rozumnou cenu! Jíst nebo pít 1 dávku denně (hrst).

Tyto stravovací návyky doporučuji dodržovat po celou dobu braní bylin a do stavu, kdy Vy sami ucítíte, že je Vám vnitřně dobře. Později se projeví účinky i na kůži. Každému osobně při konzultaci ještě doporučím stravu zaměřenou na konkrétní stav a daný problém (u některé z Vás je třeba organismus i vnitřně zahřát kvůli oslabené slezině a to proto pak řešíme individuálně).

Toto jsou všeobecná doporučení podle CM (celostní medicíny) a TČM (tradiční čínské medicíny) a ty nejdůležitější, při kožních problémech.

Pozn.

Veškeré moje rady a doporučení vycházejí z mých 25 let a více, nasbíraných zkušeností z oblasti kosmetička a kosmetolog a masérka v oblasti lymfatických masážích. Posledních 6 let studuji individuálně celostní a čínskou medicínu. Od listopadu 2020 jsem nastoupila na studium Tradiční čínské medicíny v Praze, abych později mohla užívat „titul“ praktik a terapeut TČM. Veškeré moje rady a doporučení jsou pouze z těchto oblastí a směrované na obor kosmetolog-kosmetička. Používám a pracuji jen s biokosmetickými přípravky, které se řadí mezi „homeopatika“ a antroposofické přípravky,tzn. jsou čistě přírodní ( 100% bio a organické) a svými účinky při pravidelném a správném používání dostávají pleť a kůži do rovnováhy. Preferuji také non toxic domácnost a ekologické prostředky.

Všechny mnou doporučené přípravky (včetně bylin) jsou čistě přírodní a organické, které jsou bezpečné pro lidi a Planetu. Nejsou zde při výrobě použity žádná syntetika a toxické látky, které nejsou přirozené pro naše tělo a zdraví.

ODPOVĚDNOST ZA PRAKTIKOVÁNÍ DOPORUČENÝCH RAD A POSTUPŮ SI NESE KAŽDÝ SÁM!

JAKÉKOLI ŠKODY A ZTRÁTY POVAŽOVANÉ ZA VZNIKLÉ NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÝCH INFORMACÍ A RAD NEJSEM ODPOVĚDNÁ.Zdroj: skripta z tradiční čínské medicíny a kniha MUDr. Hoffmanna.

S láskou Vaše Bioamálka ♡ 💚☯️

1 komentář: „VHODNÁ STRAVA PŘI KOŽNÍM PROBLÉMU

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s