Lymfatická masáž těla s produkty INLIGHT

Něco málo z historie o lymfologii a proč je zdravý lymfatický systém důležitý pro náš organismus aneb co byste měli vědět o lymfologii.

Už Hippokratés ( 460-377 před Kr. ) a Aristoteles (384-322 před Kr. ) popsali cévy s „bílou krví“, které jsou v našem těle. V 17. stol. dánský lékař Thomas Bartholinus první popsal lymfatický systém jako celek a označil jeho základní funkce. V roce 1932 začali manželé Vodderovi z Dánska studovat jemné krouživé pohyby rukou podél lymfatického systému a jaký vliv mají tyto pohyby na transport lymfy v lymfatickém řečišti. Tento jemný pohyb rukou se stal základem současné manuální lymfodrenáže.

Zakladatelem ČESKÉ lymfologie byl  Prof. Dr. Miroslav Bechyně, specialista interního lékařství a nukleární medicíny, lymfolog. Jeho zásluhou se dostal tento obor vedle německé lymfologie do evropské špičky a patří v ní dodnes.

Metodu manuální lymfodrenáže vyvinuli manželé Dr. Emil Vodder se svou ženou Estrid v roce 1932. Pomocí stlačujících krouživých a plochých jemných doteků dlaní a prstů se lymfatické městnání opět uvede do pohybu a dostane lymfatický systém do rovnováhy.

Elisabeth Sigmund ( kosmetička a spoluzakladatelka metody ošetření Dr.Hauschka) manžele Vodderovi navštívila v Kodani a detailně s nimi probrala, jak by se mohla v rámci kosmetického ošetření stimulovat činnost lymfy. Systém vedení lymfy je otevřený systém, v němž může lymfa v první části proudit v obou směrech. Proto je bezpodmínečně nutné vědět, na kterém místě a kterým směrem může být lymfa, tak aby plynula, povzbuzena, obzvlášť v obličeji a na krku. Tato metoda ošetření se jí velmi rychle osvědčila a vedla k úspěchu: impuls, který byl takto pokožce dodán, pokožku oživil a posílil. Vypadala růžově a zdravě a jen zářila. Klientky si libovali, že se navíc cítí celkově fyzicky a psychicky uvolněné. Po kosmetickém ošetření odcházely z jejího studia znovuzrozené 😊.
Setkala se i s případy, že se některé klientce, s obzvláště citlivou pletí, zdál příliš silný i jakýkoliv jemný dotek rukou. To vedlo Elisabeth Sigmund k nápadu částečně používat pro stimulující tahy štetečky. Tím se zrodila lymfatická stimulace pomocí štětečků. 

Tuto metodu lymfatické stimulace pomocí štětečků z třešňového dřeva a kombinace jemných tlaků a doteků prsty a dlaněmi používám a praktikuji ve svém salonu již desátým rokem, při lymfatické masáži těla.

Proč je také důležité vybrat přípravky, které pronikají do pokožky a do mezibuněčneho prostoru? Tzv.extracelulárni matrix = intersticium, je hmota v tomto mezibuněčném prostoru, složená především z kolagenu aj. V rostlinné říši tuto funkci zastává celulóza. Pokud dojde k městnání lymfy a otokům, do intersticia a fascií se dostane voda = nefunguje lymfa = vznikají otoky a bolestivá místa na těle. Pokud se provádí správně lymfatická masáž (drenáž) a používaji se kvalitní přípravky, které pronikají do pokožky a intersticia, dochází k ozdravnému procesu a jasnější, zdravější a krásnější pleti a pokožky na těle.

Proč jsem zvolila Inlight?

Bio Lipophilic Matrix® INLIGHT

Všechny výrobky  Inlight obsahují Bio Lipophilic Matrix®, který završuje dlouholetý výzkum a představuje dokonalé snoubení vědy a alchymie. Bio Lipophilic Matrix® se skládá ze specifické kombinace čistých, bio, za studena lisovaných olejů z rostlin, pečlivě pěstovaných pro jejich souznění s vrchní vrstvou lidské pokožky. Zvýšený účinek již takto vysoce koncentrovaných olejů je dosažen díky patentovanému postupu, vycházejícího ze zásady, že veškerá hmota je živá, (kvantová mechanika), a ze starověké alchymie, což ještě posiluje jejich přírodní sílu. Tato obohacená směs olejů je základ každého výrobku Inlight.

Už i dr. Rudolf Steiner (zakladatel antroposofie a spoluzakladatel biokosmetiky Dr.Hauschka) v roce 1920 na svých přednáškách říkal, jak je důležitá lymfa pro naše fyzické a éterické tělo (spojuje mosty mezi nimi). Jak důležitá je lymfa pro naše zdraví… 💛

POSTUP LYMFATICKÉ DRENÁŽE A MASÁŽE TĚLA S INLIGHT :

  • uvolnění a prodýchání středu těla (dutina břišní, hrudník) . Klient se musí cítit dobře a být v klidu a teple a ležet uvolněně.
  • uvolnění a stimulace oblasti hlavy, krku a uzlin v horní části těla
  • nanesení S.O.S. Trauma balzámu s Arnikou od Inlight do mých dlaní, se kterými provádím jemné dotyky, krouživé hmaty a tahy na obličeji a hrudníku. Následné použití štětečků pro stimulaci lymfy v oblasti hlavy a obličeje.
  • přechod na oblast ramen, hrudníku, podpaží a rukou, na kterých používám také S.O.S. Trauma balzám nebo olej s Arnikou a Měsíčkem (působí proti otokům a zánětům, regeneruje poškozenou tkáň, pročišťuje krev, působí proti hemoroidům a varixům. Uvolňuje napětí a svaly).
  • než přejdu na dolní končetiny podávám klientkám na pití bio čistící čaj nebo vodu (podle přání klienta)
  • následuje uvolnění uzlin v oblasti pánve, třísel a podkolenní jamce. Pak se provádí drenáž a zpevňující masáž nohou s jedním z olejů od Inlight. U žen, které mají problém s celulitidou, křečovými žilami a pocitem těžkých nohou doporučuji Zpevňující olej (kvůli vhodnějšímu obsahu účinných bylin). Pro ty, které potřebují naopak rozproudit „pouze“ lymfu, mají lehčí otok nohou, ale i se nachází ve stresovém a „traumatickém“ období, je vhodnější olej s Arnikou. Pro ty z Vás, které neví, nechávám výběr podle vůně popř. ony nechávají výběr na mně. 🙂 Účinky a výsledky kůry Zpevňujícího oleje Firm & Tone se dočtete v článku zde.
  • novinkou od roku 2020 (dopisuji info v tomto bodě 4/2020) je regenerační a aktivující olej MEN Toning se svěží vůní citrusů a s pocitem lehkosti po použití.
  • nejdříve se provádí drenáž a masáž přední strany dolních končetin a pak se klientka otočí na břicho
  • jemné promačkání a zahřátí bodů kolem páteře, kudy vede i dráha močového měchýře a poté se přechází na masáž zadní strany dolních končetin s olejem od Inlight.

Doporučení, co je vhodné před a po lymfatické masáži, co je vhodné pít, jíst, peeling těla, tělesná aktivita atd., najdete v článku zde.

Aktuální ceník služeb na www.kosmetikalaeva.cz .

3 komentáře: „Lymfatická masáž těla s produkty INLIGHT

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s