CELULITIDA a my ŽENY

20201227_182747
Očistné kůry doporučuji provádět maximálně nejdéle do konce května,kdy začíná biologické léto a s ním stoupá energie jang ze Země nahoru přes všechny orgány, střed těla, až na samotný vrchol. V této době by se pak měly využít aktivity a plnost energie, větší síly, rychlosti, aktivity, světla atd.
Z důvodu, kdy skoro celý svět zasáhl Koronavirus, kdy se opravdu „zastavila Země“ jarní očistné kůry, které provádím většinou od poloviny února, letos provádět pravděpodobně nebudu. A to už z toho důvodu, že nás VŠECHNY tato „událost“,tato nemoc zasáhla VŠECHNY a VŠICHNI jsme se na určitý čas museli zastavit. Píši to v době (když to budete číst, třeba za pár měsíců…let), kdy cítím, že náš organismus naopak potřebuje posílit, vyhnat „špatné“ a ulevit celému tělu i duši. To Země prochází očistou a my jí tomu konečně dali příležitost a prostor. Někteří z Vás to pochopí, někteří ne… to už nechávám na Vás, jak se tomu postavíte.
 
 
Lymfatický systém má na náš organismus velký vliv, nejen pro naše zdraví, imunitu, ale i na naši krásu, pro náš dobrý pocit, dobrou náladu a odstranění všeho nahromaděného v těle a duši, v neposlední řadě na celulitidu. Je čas pomalu chystat tělo do plavek a tak se v tomto článku budu věnovat tématu CELULITIDA a celkově rozproudění energie JIN = rozproudění energie nás ŽEN.
 
Určitě bysme se měli také v první řadě zaměřit na potraviny, které prospívají naší slezině a ledvinám.
Proč?
 
ŽENA = energie JIN
 
Představuje:
 • tmu
 • večer
 • noc
 • sever
 • pasivitu
 • smutek
 • zamračenou tvář
 • vodu
 • zem
 • nádech
 • období podzimu a zimy
 • chlad
 • vlhkost
 • pomalost
 • směr vlevo
 • křehkost
 • klid
 • tělo od pupíku dolů
Všechny tyto faktory, přirovnání… souvisí s tím, zda budeme mít CELULITIDU nebo ne. Když je žena příliš „jinová“ , má tzv. dle celostní a čínské medicíny nedostatečnou energii čchi v orgánech ledviny a slezina a ještě nesprávně a nevhodně konzumujete potraviny, které udržují vlhkost a pasivitu (když voda stojí ) v této dráze, je postižena CELULITIDOU.
 
Na ni má také vliv hormonální antikoncepce, či hormonální nerovnováha, když má žena problémy s ovulací, početím, pravidelným cyklem, ale i štítnou žlázou.
 
Někde jsem zase četla, že CELULITIDA je o usazeném tuku v mezibuněčných prostorách. No rvala bych si zas vlasyUsmívající se a ještě, když to čtu od „kvalifikovaných odbornic“ , které nabízí tzv.anticelulitidní masáže, které Vám zaručeně odstraní CELULITIDU a tuk z podkoží. Zaručují Vám, jak odstraníte CELULITIDU během zázračné kůry. Taky by mě zajímalo, jestli se Vás ptají na tyto věci, o kterých zde píšu, tj. co jíte, jak jste na tom s hormony a celkově s cyklem, v jakém prostředí pracujete atd.??? Neříkám, že obézní ženy nemají celulitidu, to ano, ale na CELULITIDU jako takovou nemá vliv pouze tuk!
 
CELULITIDU mají i velmi hubené dívky a ženy. Např. modelky, je to hlavně o stravě (když pominu to, že mají v pořádku hormony) a o životním stylu.
Velký vliv na CELULITIDU má také neustálá únava, vyčerpání, nevyspání (dlouhodobé), kalorický deficit či naopak nárazový kalorický příjem (kalorická a tučná jídla) . Pokud je žena pod psychickým tlakem, je neustále vyčerpaná, unavená … to vše má vliv na oslabování energie čchi ve slezině a ledvinách a pak se začíná tvořit vlhko od pasu dolů, tzv. pomerančová kůže.
Některé dívky či ženy jsou štíhlé, ale mají na bocích, já tomu říkám bochánky, takové boule. To jsou nashromažďované toxiny ze stravy a špatného životního stylu.
 
 
ČEMU SE VYHÝBAT ?
 
Hormonální antikoncepci a celkově dbát na pravidelný cyklus (každá žena v reprodukčním věku ,tj. cca do 49 let, by měla mít také ovulaci, nejen menstruaci!).
Bílé mouce, bílému cukru, sušenkám, bílému pečivu, mléčným výrobkům,tj. tvaroh, mléko, jogurty (pokud jsou z bio chovů a z nepasterizovaného mléka, obzvlášť z kozího a ovčího, ty vhodné jsou, ale ne ve větším množství a NEkonzumovat je nalačno nebo ráno). Dále se vyhýbejte smaženým a mastným jídlům, většímu množství kávy, alkoholu, syrovému ovoci a zelenině, džusům. Vyhýbat se ledovým nápojům, zmrzlině, studeným pokrmům z lednice nebo jíst mražené. Upravované jídlo s chemickými konzervanty, polotovary, fast foody.
Dlouhodobému sezení či ležení, lenost, obavy, starosti a neustálé vracení se k věcem, které nemůžeme vyřešit. Omezit sledování TV, počítače a mobilního „záření“.
 
 
CO NAOPAK PROSPÍVÁ A „NIČÍ“ CELULITIDU ?
 
Pravidelné snídaně, proč je důležité snídat se dočtete v článku zde .
Jezte obilniny (jáhly, pohanku, kukuřici, ovesné vločky, rýži…), z koření Skořici, Badyán, Hřebíček, sušený Zázvor, Fenykl, Kmín, Oregáno, Bazalku, Kardamon, česnek, cibuli, Kari, Medvědí česnek, mladé výhonky kopřivy či pampelišky a salátu – ty přidejte jako přílohu k vařenému jídlu.
 
Z ovoce: maliny, třešně, datle, fíky, sušené křížaly, meruňky, rozinky, kokosový ořech, dále pistáciové a vlašské ořechy, sezam, mák, občas citron, mandarinku, grep, občas nastrouhat třeba do kaše jablko nebo hrušku.
 
Zelenina“: dýně, mrkev, špenát, ředkvičky, žampiony, houby, kopr, pórek, pak luštěniny, nejlépe čočku a fazole, celer, řepa (ne syrová), kysané zelí (ve velkém).
 
Hovězí a kuřecí maso (z bio chovů), mořské plody i sardinky, divočinu.
 
Říká se, že ženy s dlouhými vlasy by měly chodit s rozpuštěnými vlasy, nosit sukni či šaty, které jsou volné a procházet se v klidu a delším krokem v přírodě.
Pro všechny je vhodné denně nejméně 1 hodina pohybu a pobytu v přírodě.
 
 
 
Při lymfatických masážích Vám s CELULITIDOU dokážu pomoci jedině v tom případě, že upravíte stravu a zmírníte vyčerpání a přetížení organismu atd. Díky lymfatickým masážím se rozproudí v těle lymfatický a oběhový systém, „nakopne“ se metabolismus a z těla se odstraní škodliviny a otoky a pocit plnosti a těžkých nohou.
 
Více info celkově o lymfatických masážích, co je vhodné dodržet před a po, jak taková lymfatická masáž u mě probíhá a mnoho dalšího se dočtete v mých článcích (viz níž obsah rovnou s klikem na článek).
 
 1. Jaký význam má lymfatický systém pro náš organismus : zde
 2. Lymfatická masáž „La Eva“ aneb nač se můžete u mě těšit : zde
 3. Doporučení co je vhodné před a po… : zde
 4. Pokud se chcete dozvědět i něco navíc o lymfě : zde
 
 
 
S láskou VAŠE La Eva ❤
(Moje nohy léto 2020 😀)

1 komentář: „CELULITIDA a my ŽENY

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s