Lymfatická masáž „La Eva“ – doporučení PŘED a PO

Lymfatická masáž těla a později i samostatně nohou, pokud máte problém v polovině těla od pasu dolů.
Co je vhodné jíst, pít, jaká aktivita je vhodná atd., to vše se dozvíte níž.
 
 
Kdy je vhodná doba pro kůru?
Na jaře a na podzim jsou vhodné intenzivní kůry k očistě a posílení imunity a organismu. Po zimě je vhodné aktivovat „spící“ játra jarním úklidem těla spolu s vhodnými potravinami. Na podzim je zase vhodnější posílit imunitu na příchod zimního období. Týká se to sleziny a ledvin.
Jídelníčky pro podporu funkce jater a pro posílení sleziny a ledvin najdete zde na blogu v mých článcích.
Jarní kůra se začíná většinou s příchodem biologického jara, tzn. od poloviny února do konce května. Ta podzimní podporující kůra, začíná s nástupem září a doporučuji ji ukončit nejpozději v polovině listopadu.
 
Co jíst před a po lymfatické masáži?
Není vhodné přijít na masáž nalačno, ale ani ihned po jídle. Vhodné je se nasnídat (pokud máte masáž v dopoledních hodinách), nejlépe vařené jídlo, jako jsou obilninové kaše, vývary, míchaná vajíčka se zeleninou, šunkou. Pokud nezvládáte sníst nic vařené, dejte si alespoň kousek domácího koláče anebo kvalitní chléb s máslem, sýrem a šunkou. Pokud jdete odpoledne, není vhodné ihned před masáží vydatný oběd. Raději si dejte lehčí svačinku a oběd snězte potom. Přijde vhod, většinou bývá po masáži hlad 😉
Nejvhodnější je přijít na masáž 45 – 60 minut po jídle.
NEJEZTE nic syrové, studené, mléčné výrobky, freshe (čerstvé šťávy nalačno), omezte, nejlépe úplně vyřaďte rafinovaný cukr a výrobky, které ho obsahují (sušenky, dorty,zákusky, čokoládu, zmrzlinu…) !!!
Také by jídlo nemělo být pouze o syrovém zeleninovém salátu anebo tučná a smažená strava!
Vhodné jsou polévky, kaše, rýže, brambory, vařená zelenina, popř.ryba, bílé maso (králík, krůta, kuřecí z domácích chovů).
 
 
Co pít?
Bylinkové čaje podporující lymfu, čistící čaje, které působí močopudně (s obsahem měsíčku, břízy, lehce s kopřivou, černým bezem, heřmánkem, šalvějí, řebříčkem, fenyklem, lékořicí, šípky a s brusinkami a borůvčím). Dále pak můžete pít dopoledne i zelený čaj.
Denní pitný režim by se měl skládat ze 2/3 čisté pramenité vody nebo i minerálky, pokud možno neperlivou nebo jemně perlivou (Vincentka, Magnesia) a zbytek čaje.
Kávu nedoporučuji, max. kvalitní čerstvou kávu dopoledne, PO JÍDLE (1 šálek)!
NEPIJTE alkohol, instantní rozpustné kávy s obsahem kofeinu, kávu s mlékem, žádné instantní nápoje, slazené limonády, energetické nápoje, sycené nápoje!
 
 
Jaké aktivity během masáže?
Pokud jste zvyklí na pravidelný pohyb (fitness, aerobik, spinning, box, kruhový vytrvalostní trénink, běh apod.) je pohyb vhodnější před masáží.
Jinak je vhodná jóga, qigong (čikung), taichi, osm kusů brokátu…, delší procházka, plavání, sauna před i po masáži.
 
 
Jak je to s menstruací?
Je potřeba to vyzkoušet, každá to máme jinak a individuálně. Některé z nás se uleví, povolí napětí a bolest v podbříšku a ve spodní části zad, tlak v prsou, povolí migréna nebo bolest hlavy.
Naopak některé z Vás se menstruace může víc spustit, může být silnější, může Vám vadit dotek rukou a můžete být víc citlivější na dotyk.
Z 90% mým klientkám menstruace nevadí, naopak, uleví se jim.
Lymfatická masáž působí na tělo očistně, rozproudí v těle oběhový systém, lymfatický, zrychlí metabolismus, víc se čistí a regeneruje tělo, pleť, pokožka, buňky.
Je jiná, než klasická či sportovní masáž!
 
 
Co dělat den před a v den masáže a po masáži?
Doporučuji peeling celého těla anebo masáž těla lufou či kartáčem (do sprchy).
Odumřelé buňky se uvolní, odloučí, póry otevřou, kůže může lépe dýchat, čistit, ale i přijímat, regenerovat. Kůže je naším největším orgánem těla, nezapomínejte na to. Přes kůži vstřebáváte a naopak vylučujete spusty látek.
Po masáži si můžete dopřát saunu a poté vetřít do pokožky výživný bio olej nebo tělový bylinný balzám.
Pokud chcete podpořit víc vylučování nebo trpíte na opakované záněty močového měchýře nebo ledvin, po masáži si udělejte koupel v teplé vodě s mořskou solí anebo aspoň ponořit nohy do této lázně. Můžete použít pouze čistou mořskou sůl, kterou vysypete na pekáček, rozehřejete v troubě a obě nohy do ní ponoříte (pozor na teplotu, ať se nespálíte !!). Vhodné je, aby sůl dosahovala ke kotníkům. Sůl vydatně prohřeje tělo, vtáhne do sebe minerály a suché teplo, které milují ledviny, ale i z těla vytáhne škodliviny. Teplotu si určíte sami, nejvhodnější je takové teplo, jaké co nejvíc snesete. Můžete opakovat několikrát, než bude sůl „špinavá“ či bez energie.
 
 
Po masáži hodně pijte, je vhodné vypít do hodiny alespoň 0,5 – 0,75 l vody, čaje, abyste podpořili vylučování.
V zimním období doporučuji pít vodu teplou!
 
 
Po masáži můžete být mírně unavené, malátné, ospalé anebo naopak Vás masáž tzv.nakopne.
Poslouchejte tělo, oč si řekne. Pokud budete bez energie, doporučuji si odpočinou, zdřímnout si, aspoň chvíli zrelaxovat. Pokud Vás masáž tzv.nakopne, využijte energii k ativitě.
 
Ty z Vás, které máte doma kompresní punčochy nebo podkolenky, přineste si je s sebou a po masáži si je natáhněte a ponechte alespoň ještě 3 – 5 hodin. Ty z Vás, které jdou ke mně v dopoledních či ranních hodinách, ponechte celý den.
 
 
Veškeré informace o vhodných potravinách, o významu lymfatických masážích, co je lymfatický systém atd. se dočtete zde na mém blogu v předchozích článcích.
Aktuální ceník je na www.kosmetikalaeva.cz

5 komentářů: „Lymfatická masáž „La Eva“ – doporučení PŘED a PO

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s