Lymfatická a rytmická masáž těla „La Eva“

FB_IMG_1609425412217
O lymfatických masážích, drenážích a lymfatickém systému se dočtete na internetu spousty informací, ale i „bludů“ a záleží, v jakém směru jsou definovány a zaměřeny.
Někde jsem si přečetla, že jsou dokonce zdraví škodlivé. No, co bych k tomu dodala… Asi jen to, že abyste byli obezřetní v tom, ke komu na lymfatickou drenáž jdete. Pokud není správně provedená, může dojít k stagnaci a blokádě toku lymfy.
O lymfatických masážích jsem napsala na svém blogu základní článek v dubnu 2015 (viz níže odkaz na obsah článků o lymfě).
Najdete v něm základní informace, co je lymfa, jak v našem těle funguje atd.
Čím hlouběji a podrobněji se věnuji celostní a tradiční čínské medicíně, tím víc vnímám určité pochody nejen v našem těle, ale i v tom energetickém, které má každý z nás.
Tak nějak z jiného pohledu jsem napsala článek o lymfatických masážích pak v září 2017. Už i dr. Rudolf Steiner (zakladatel antroposofie a spoluzakladatel biokosmetiky Dr.Hauschka) v roce 1920 na svých přednáškách říkal, jak je důležitá lymfa pro naše fyzické a éterické – astrální tělo (spojuje mosty mezi nimi). Jak důležitá je lymfa pro naše zdraví a psychickou pohodu.
Další článek věnovaný lymfatickému systému je z června 2019. Najdete v něm, co vlastně lymfa je, kde se tvoří, co dělá atd. OBSAH TĚCH NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ČLÁNKŮ NAJDETE TAKÉ  V ČLÁNKU O LYMFOLOGII (dopisuji sem na blog v r.2021). Najdete obsah s odkazy na konci článku, odkaz na článek o lymfologii ZDE.
Viz úvodní fotka: obličej z pohledu tradiční čínské medicíny – jak se promítají naše orgány na obličeji v reflexních zónách. Má to význam i pro kožní onemocnění, pupínky, otoky aj.nerovnosti v oblasti obličeje. (pozn. reflexní zóny jsou něco jiné, než meridiány – akupunkturní dráhy. Jde o mikro a makrosystém.)
Jak provádím samotnou lymfatickou masáž těla Vám přiblížím v řádcích níže.
20190831_160211
LYMFATICKÁ MASÁŽ TĚLA „LA EVA“ aneb NAČ SE MŮŽETE TĚŠIT A CO OČEKÁVAT 
  • před samotnou masáží doporučuji den před provést peeling anebo kartáčování celého těla pro odstranění odumřelých buněk (kůže se lépe čistí, dýchá, reaguje, vnímá). Navýšit příjem tekutin (doporučuji čistou pramenitou vodu). VÍC INFO NA DOPORUČENÍ: ZDE 
  • v den masáže je vhodné lehce stravitelná strava (ryba, vařená zelenina, rýže, polévka),nedoporučuji konzumovat tučné maso, sladkosti a mléčné výrobky (brzdí tok lymfy) a nepít kávu 2 hodiny před a po masáži, alkohol je zakázaný!
  • při příchodu si určitě odskočte na toaletu a napijte se, odložte veškeré náramky, hodinky, šperky, větší náušnice, brýle… a doporučuji ženám odložit i podprsenku a ponechat si pouze kalhotky z důvodu, aby nikde nic netlačilo, neškrtilo, netáhlo… Vlasy je vhodné ponechat rozpuštěné bez sponek, gumiček atd.
  • při samotné masáži by Vám mělo být příjemně teplo, pohodlně ležte a můžete lehce podřimovat a odpočívat. Určitě na nic nemyslete, neřešte nic a vnímejte doteky a tahy mých dlaní a prstů a pohyb štětců určených k lymfatické stimulaci
  • začíná se na hlavě a ve vlasové části. Uvolní se krk a aktivují se krční uzliny.
  • nově si můžete vybrat z vysoce kvalitních bio esenciálních olejů GOLD od Argital ( Levandule, Citron, Pomeranč, Cypřiš aj.), kapku z Vámi vybraného EO si kapnu do dlaně a teplem dlaní rozvolním vůni. Dlaněmi a jemnými tlaky a tahy pak budu pokračovat přes vlasovou část, čelo, tváře až na krk a zpět několikrát. Na hlavě jsou akupunkturní a akupresurní body jangových meridiánových drah: močový měchýř, žaludek, žlučník, trojitý zářič, tenkého a tlustého střeva, dráhy řídící a dráhy početí. Všechny tyto „body“ aktivuji při „masáži“ obličeje.
  • při lymfatické masáži hlavy a obličeje také využívám a zařazuji metodu štětečkové lymfatické masáže dle Elisabeth Sigmund. Tato masáž štětci z třešňového dřeva se praktikuje při kosmetickém ošetření metody Dr.Hauschka. Masáž štětci je velmi jemná, ale přitom účinná.
  • po masáži hlavy a obličeje se přechází na jemnou tlakovou masáž (dlaněmi a prsty) dekoltu a ramen a horní a boční části prsou
  • poté se přechází na lymfatickou masáž horních končetin, při které používám bio Rozmarýnové tonikum od Dr.Hauschka nebo Citron-Lemongrass pěstící olej. Začíná se uvolněním ramenou a aktivováním podpažních uzlin a pak se pokračuje od prstů až po ramena a podpažní jamku. Tímto jsme po ukončení masáže rukou v polovině masáže. Většinou si pak klientky chtějí odskočit na wc a napít se, což je přirozené a v pořádku.
  • na závěr se provádí lymfatická masáž dolních končetin. Na výběr máte z olejů Rozmarýn nebo Cypřiš a  Citron+Pomeranč+Grep  (míchám si oleje sama, používám bio dezodorizovaný kokosový olej a esenciální oleje GOLD od Argital). Masáž dolních končetin se provádí nejdříve zepředu. Aktivují se uzliny v tříslech, podkolenní jamce a okolo kotníků, začíná se pak masáží od prstů na nohou, přes nárty, kotníky, holeně, přes koleno a stehno. Vždy je třeba „tahat“ lymfu směrem nahoru k srdci. Poté se mi pak otočíte na břicho a masírováním a tlaky aktivuji dráhu močového měchýře podél páteře. Dráha močového měchýře je nejdelší dráhou s největší rychlostí, tzn., že přes ní se dostávají z těla ven toxiny, škodliviny, přebytečná voda, otoky a vše, co tělo potřebuje přes moč vyloučit. Tělo přes ní dokáže z těla vyloučit i virózu, různé bakterie a viry. Vede přes čelo, hlavu-vlasovou část, podél páteře a přes zadní část dolních končetin až po malíkovou hranu na nohou. Je i těsně pod povrchem kůže, tzn, že i při jemné lymfatické masáži se tato dráha vždy aktivuje. Nakonec se namasírují nohy zezadu, promačká se pata, achilovka, kotníky, lýtko, přes podkolenní jamku až na zadní stranu stehna a hýždí.
Po masáži doporučuji procházku, víc tekutin (v chladných měsících pouze teplých) a pokud jste unaveni doporučuji jít si lehnout, prospat se a tím regenerovat tělo a celý organismus.
Pomeranč povzbuzuje ducha a zlepšuje náladu, probouzí pocity štěstí a radosti. Je vhodný i na výkyvy nálad a při úzkostech a nespavosti.
Citron pročišťuje mysl, vyrovnává výkyvy nálad způsobené u žen cyklem nebo těhotenstvím, zmírňuje únavu a je vhodný při některých bolestech hlavy a nevolnosti. 
Levandule lékařská zklidňuje, utišuje, posiluje ducha, navozuje pocit hlubokého uvolnění a podporuje vlídnost k ostatním. 😊
Rozmarýn je silně energizující a povzbuzuje a posiluje ducha. Probouzí tvořivost v srdci a podporuje inspiraci a dodává odvahu kráčet po své cestě. Zahřívá a stimuluje svaly a kůži.
Aktuální ceník a variant lymfatických drenáží  na www.kosmetikalaeva.cz
TĚŠÍM SE NA VÁS!
S LÁSKOU VAŠE La Eva 💛
Advertisement

5 komentářů: „Lymfatická a rytmická masáž těla „La Eva“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s