Lymfatická a rytmická masáž těla „La Eva“

FB_IMG_1609425412217
O lymfatických masážích, drenážích a lymfatickém systému se dočtete na internetu spousty informací, ale i „bludů“ a záleží, v jakém směru jsou definovány a zaměřeny.
Někde jsem si přečetla, že jsou dokonce zdraví škodlivé. No, co bych k tomu dodala… Asi jen to, že větší blud jsem nečetla!
O lymfatických masážích jsem napsala na svém blogu základní článek v dubnu 2015.
Najdete v něm základní informace, co je lymfa, jak v našem těle funguje atd.
Čím hlouběji a podrobněji se věnuji celostní a tradiční čínské medicíně, tím víc vnímám určité pochody nejen v našem těle, ale i v tom energetickém, které má každý z nás.
Tak nějak z jiného pohledu jsem napsala článek o lymfatických masážích pak v září 2017.
Už i dr. Rudolf Steiner (zakladatel antroposofie a spoluzakladatel biokosmetiky Dr.Hauschka) v roce 1920 na svých přednáškách říkal, jak je důležitá lymfa pro naše fyzické a éterické tělo (spojuje mosty mezi nimi). Jak důležitá je lymfa pro naše zdraví…
Další článek věnovaný lymfatickému systému je z června 2019. Najdete v něm, co vlastně lymfa je, kde se tvoří, co dělá… ♥OBSAH TĚCH NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ČLÁNKŮ NAJDETE TAKÉ  V ČLÁNKU O LYMFOLOGII (dopisuji sem v r.2021). Najdete je na konci článku, odkaz ZDE.
Viz úvodní fotka: obličej z pohledu tradiční čínské medicíny – jak se promítají naše orgány na obličeji. Má to význam i pro kožní onemocnění, pupínky, otoky aj.nerovnosti v oblasti obličeje.
Jak provádím samotnou lymfatickou masáž těla Vám přiblížím v řádcích níže.
20190831_160211
LYMFATICKÁ MASÁŽ TĚLA „LA EVA“ aneb NAČ SE MŮŽETE TĚŠIT A CO OČEKÁVAT 
  • před samotnou masáží doporučuji den před provést peeling anebo kartáčování celého těla pro odstranění odumřelých buněk (kůže se lépe čistí, dýchá, reaguje, vnímá). Navýšit příjem tekutin (doporučuji čistou pramenitou vodu)
  • v den masáže je vhodné lehce stravitelná strava (ryba, vařená zelenina, rýže, polévka),nedoporučuji konzumovat maso, sladkosti a mléčné výrobky (brzdí tok lymfy) a nepít kávu 2 hodiny před a po masáži a alkohol je zakázaný!
  • při příchodu si určitě odskočte na wc 🙂 a napijte se, odložte veškeré náramky, hodinky, šperky, větší náušnice, brýle… a doporučuji ženám odložit i podprsenku a ponechat si pouze kalhotky z důvodu, aby nikde nic netlačilo, neškrtilo, netáhlo… Vlasy je vhodné ponechat rozpuštěné bez sponek, gumiček atd.
  • při samotné masáži by Vám mělo být příjemně teplo, pohodlně ležte a můžete lehce podřimovat a odpočívat. Určitě na nic nemyslete, neřešte nic a vnímejte doteky a tahy
  • začíná se na hlavě a ve vlasové části. Uvolní se krk a aktivují se krční uzliny.
  • nově si můžete vybrat z vysoce kvalitních bio esenciálních olejů GOLD od Argital ( Levandule, Citron, Pomeranč), kapku z Vámi vybraného EO si kapnu do dlaně a teplem dlaní rozvolním vůni. Dlaněmi a jemnými tlaky a tahy pak budu pokračovat přes vlasovou část, čelo, tváře až na krk a zpět několikrát. Na hlavě jsou akupunkturní a akupresurní body meridiánových drah: močový měchýř, žaludek, žlučník, osrdečníku, tenkého a tlustého střeva, dráhy řídící a dráhy početí. Všechny tyto „body“ aktivuji při „masáži“ obličeje.
  • při lymfatické masáži hlavy a obličeje také využívám a zařazuji metodu štětečkové lymfatické masáže dle Elisabeth Sigmund. Tato masáž štětci z třešňového dřeva se praktikuje při kosmetickém ošetření metody Dr.Hauschka. Masáž štětci je velmi jemná, ale přitom účinná.
  • po masáži hlavy a obličeje se přechází na tlakovou masáž dekoltu a ramen a části prsou
  • poté se přechází na lymfatickou masáž horních končetin, při které používám bio Rozmarýnové tonikum od Dr.Hauschka. Začíná se uvolněním ramenou a aktivováním podpažních uzlin a pak se pokračuje od prstů až po ramena a podpažní jamku. Tímto jsme po ukončení masáže rukou v polovině. Většinou si pak klientky chtějí odskočit na wc a napít se, což je přirozené a v pořádku.
  • na závěr se provádí lymfatická masáž dolních končetin. Na výběr máte z olejů Rozmarýn nebo Citron+Pomeranč+Grep a v zimních měsících Skořice (míchám si oleje sama, používám bio dezodorizovaný kokosový olej a esenciální oleje GOLD od Argital). Masáž dolních končetin se provádí nejdříve zepředu. Aktivují se uzliny v tříslech, podkolenní jamce a okolo kotníků, začíná se pak masáží od prstů na nohou, přes nárty, kotníky, holeně, přes koleno a stehno. Vždy je třeba „tahat“ lymfu směrem nahoru k srdci. Poté se mi pak otočíte na břicho a masírováním a tlaky aktivuji dráhu močového měchýře podél páteře. Dráha močového měchýře je nejdelší dráhou s největší rychlostí, tzn., že přes ní se dostávají z těla ven toxiny, škodliviny, přebytečná voda, otoky a vše, co tělo potřebuje přes moč vyloučit. Tělo přes ní dokáže z těla vyloučit i virózu, různé bakterie a viry. Vede přes čelo, hlavu-vlasovou část, podél páteře a přes zadní část dolních končetin až po malíkovou hranu na nohou. Je i těsně pod povrchem kůže, tzn, že i při jemné lymfatické masáži se tato dráha vždy aktivuje. Nakonec se namasírují nohy zezadu, promačká se pata, achilovka, kotníky, lýtko, přes podkolenní jamku až na zadní stranu stehna a hýždí.
Po masáži doporučuji procházku, víc tekutin a pokud jste unaveni doporučuji jít si lehnout, prospat se a tím regenerovat tělo a celý organismus.
Pomeranč povzbuzuje ducha a zlepšuje náladu, probouzí pocity štěstí a radosti. Je vhodný i na výkyvy nálad a při úzkostech a nespavosti.
Citron pročišťuje mysl, vyrovnává výkyvy nálad způsobené u žen cyklem nebo těhotenstvím, zmírňuje únavu a je vhodný při některých bolestech hlavy a nevolnosti. 
Levandule lékařská zklidňuje, utišuje, posiluje ducha, navozuje pocit hlubokého uvolnění a podporuje vlídnost k ostatním. 😊
Rozmarýn je silně energizující a povzbuzuje a posiluje ducha. Probouzí tvořivost v srdci a podporuje inspiraci a dodává odvahu kráčet po své cestě. Zahřívá a stimuluje svaly a kůži.
Aktuální ceník a variant lymfatických drenáží  na www.kosmetikalaeva.cz
TĚŠÍM SE NA VÁS!
S LÁSKOU VAŠE La Eva 💛

4 komentáře: „Lymfatická a rytmická masáž těla „La Eva“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s