Rosacea a JÁ – jak si žiju po 3 letech

IMG_20190512_133857
Ti, kdo mě znají, sledují či začali sledovat vědí, že jsem prodělala onemocnění zvané akné Rosacea, česky Růžovka. Prosím pozor, nepleťte si ji s Kuperózou (rozšířené žilky), což se občas stává.
Uplynuly přesně 3 roky od doby, kdy jsem byla v léčbě s bylinkami, akupunkturou, úpravou stravy, zamyšlením se sama nad sebou a kompletní „přeměnou a změnou“ mého života.
Bylo to vše postupně a stále se tak děje. Vše je pomalé, plynulé a čím jsem starší, tím si víc a víc uvědomuji svůj život.
Konkrétní články věnované Rosacee jsem sepsala během let 2016 – 2017, tak jak to se mnou šlo.
Něco bych nyní napsala jinak, ale v té době to bylo tak, jak je napsáno a dáno.
Život je cesta a nyní už vím, děkuji za to, že jsem si onemocněním Rosacea prošla, protože bych nebyla nyní tam, kde jsem teď. Neříkám, že bychom měli onemocnět, abychom si pak uvědomili život a určité chyby. Ale když ono nám to tělo dává jasně najevo, co se mu nelíbí, co je špatně atd., jen MY ho prostě neposloucháme! A proto přijde pak nějaká nemoc.
Nyní jsem blíž antroposofii, blíž celostní a čínské medicíně, vědění víc o kůži, o bio kosmetice, kterou používám v salonu a doma ( Dr.Hauschka, Argital a Dermatherm), blíž Vám klientům a blíž věcem, které nejdou uchopit, ale pochopit ano…
Jak jsem psala v předchozích článcích věnované Rosacee, veškeré kožní nemoci je třeba řešit nejen zevně, ale zevnitř !
Proč? Sníte potravinu, na kterou máte alergii. A …? Projeví se na kůži ve formě pupínků, kopřivky, začervenáním.
Rosacea mívá více podob a podle celostní a čínské medicíny bývá její příčina v dráze a orgánu žaludku anebo plic. Je ve spojení také s krví a játry. Co to znamená? Někteří mají problémy se žaludkem, trávením, trpí na intolerance či alergie na určité druhy potravin, lepek, mléčnou bílkovinu, laktózu apod. Psychicky bývá propojena s nevolností, bolestí žaludku, nervozitou, starostmi, stresem a emocemi, které „řešíme“ přes žaludek. Tzv.nedokážeme strávit problémy a starosti a neseme je v sobě.
V dráze plic to znamená, že můžete mít častý nebo stálý kašel, alergie, rozvinuté astma, nebo jste kuřáci. Říká se, že kašel jsou nevyřčené věci, které máme na jazyku, ale „nedokážeme“ je říct, bojíme se, máme strach, proto se jimi pak „dusíme“.
ABY TO BYLO FÉR, PŘIDALA JSEM FOTKU, KDYŽ JSEM NENALÍČENÁ. 
Já jsem měla Rosaceu od žaludku, chvíli nám trvalo, než jsme vše s mojí lékařkou čínské medicíny vše správně vyladily a nasadily léčbu, která mi vyhovovala. Měla jsem ze začátku problémy s užíváním bylinek, protože byly na mě moc silné, brala jsem jen poloviční dávky. Můj žaludek to nedokážal strávit. Řešily jsme ale také stravu a hlavně její nevyváženost, neměla jsem dostatek živin, které by vyživovali dostatečně moji krev, orgány a v poslední řadě nehty, vlasy, kůži. Byla jsem hrozně unavená, pořád bych spala, neměla jsem energii na nic, byla jsem ráda, že jsem vydržela s klienty v práci, ale nic ostatní jsem nedokázala už dělat, jak jsem byla unavená.
Trvalo mi skoro rok, než jsem si našla potraviny, které mi vyhovují a moje tělo začalo pak velmi rychle dobře reagovat.
Byla jsem necelých 5 let vegan, striktní vegan, ale bohužel díky veganství jsem neměla dostatek živin pro výživu krve, orgánů atd. Chybělo mi železo ( tělo nedokázalo vstřebat v doplňcích NIC!!), kyselina listová, kasein, arginin aj. látky, které vám veganská strava nedá a bohužel se nedá ani ničím nahradit. Do svého jídelníčku jsem zařadila silné vývary z červeného masa z bio chovů, vejce jsem jedla denně (hlavně žloutek), vepřovou farmářskou šunku (ta skvěle doplňuje a vyživuje krev). Nemohla jsem jíst ani ořechy, žaludek mi je nedokázal zpracovat.
Moc, moc, moc mi prospělo a prospívá doteď kysané zelí. Kdykoliv cítím, že se žaludek hlásí (stačí jen při nervozitě či stresu), mám doma šťávu z kysaného zelí (nově je v prodeji v DM) a stačí se napít. Srovná Vám kyselost žaludku a „pohladí ho“.
A jestli si hlídám stravu stále?
Žaludek budu mít navždy jako můj slabý orgán, proto se ho snažím nezatěžovat. Jím potraviny, které mi vyhovují, vím už, co mi dělá dobře, co mi chutná, z čeho mám radost i energii po jídle. Lepek nemohu, jen velmi malé množství, proto se mu vyhýbám. S lakózou je to stejné, ale v kozích či ovčích výrobcích ho mohu jíst, takže si občas kupuji kozí či ovčí sýry, kefír, jogurty.
Přehodnotila jsem celý svůj dosavadní život, ne, že bych se změnila nebo že jsem někdo jiný, to ne! Jen jsem spoustu věcí vyřešila anebo našla jiné řešení, kompromisy, některé věci naopak řešit přestala a hlavně jsem se začala věnovat i dostatečně sama sobě! Při mé práci je to důležité. Pokud nemám energii sama pro sebe, nemohu ji předávat ostatním a při mém povolání to bez energie nejde.
Ohledně kosmetických přípravků, které mi dělaly dobře při onemocnění Rosacea jsem psala v předchozích článcích, proto se jim zde už nebudu věnovat. Ty jsou také velmi důležité, protože mi obličej vyloženě pálil, bolel a to doslova, nesnesla jsem někdy ani dotek svých rukou.
BIO přípravky Dermatherm, Dr.Hauschka a Argital mi přinesly úlevu a pomohly v překonání nemoci a uzdravování se.
Věnuji se cvičení Qigong, Osm kusů brokátu, miluji dlouhé procházky v přírodě, po Staré Praze, na Moravě… Doplňují mi energii, čistí mě, ozdravují a hlavně: je mi pak dobře!
Najděte si i Vy, co Vám vyhovuje, dělá radost, energetické cvičení třeba jógu (každému vyhovuje něco jiné), plavání, meditaci, zpěv, tanec aj. Každý jsme jiný a je třeba vše přizpůsobit sám sobě.
Klasická medicína bohužel zatím žádné řešení ani příčinu Rosacea nenašla, ta východní ano, již velmi, velmi dávno.
Je na Vás, kterou cestou se vydáte, jen je třeba VYTRVAT A VYDRŽET! 💙
Jedno přísloví praví:
„Příroda nikam nespěchá a přesto všeho dosáhne“.
PŘEJI VŠEM HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ !
Vaše La Eva

1 komentář: „Rosacea a JÁ – jak si žiju po 3 letech

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s