Kůže je odrazem našeho nitra – ekzémy aj.kožní problémy

20200815_093000
Říká se:“ Neobviňuj zrcadlo, když v něm vidíš ošklivou tvář„.
Kůže, náš největší orgán na těle, který přijímá až 70% všeho, s čím příjde do kontaktu, je odrazem našeho nitra.
VŠECHNY netradiční problémy na kůži jsou podle TČM (tradiční čínské medicíny) špičkou ledovce vnitřních orgánů. NIKDY nejde o nemoc kůže jako takové, ale VŽDY jde o nemoc vnitřních orgánů.
Vše, co se projevuje na kůži, je vlastně odrazem toho, co se děje uvnitř našeho organismu.
Rozlišujeme kožní problémy vrozené a získané, jedná se hlavně o atopické ekzémy u malých dětí, které jsou vrozené. O těch se zde v článku bavit nebudu.
Přichází ke mně víc a víc klientů s těmito získanými problémy. Objevil se jim ekzém a oni vlastně neví proč a z čeho.
Co říkají dermatologové a kožní lékaři? Nechci nikoho a ani to není v mé moci, obviňovat a v žádném případě urážet a pochybovat o jejich lékařské způsobilosti. Jde pouze o to, že můj pohled na tělo a obzvlášť kůži jako takovou je jiný. Celkový, holistický přístup, hledám problém a řídím se přírodnou, mikrokosmem a makrokosmem, bylinami, energiemi, tím a co cítím, vnímám a to, co mám vyzkoušené, ověřené, potvrzené a nabyla jsem za několik let studiem a znalostmi nejen z TČM.
Lékař Rudolf Steniner, kterého uznávám a klaním se před jeho znalostmi, jeho citem a naukou, objevu antroposofie, homeopatie a tím paoté za několik let, vzniku biokosmetických přípravků Dr.Hauschka a Argital.
Já se s kožními lékaři a dermatology „nekamarádím“, já s jejich léčbou a přístupem k problému nesouhlasím! Sama jsem si tím prošla už od dětství a před rokem a půl díky Rosacea našla cestu přírodní a světe div se, jsem zdravá! Ikdyž mi oni (mastičkáři, jak já říkám kožním lékařům a dermatologům) tvrdili, že Rosacea nejde vyléčit, jakmile ji jednou dostanu, zůstane v těle jako chronická. Ale o tom se dočtete ve starších článcích.
Já se vracím k tématu – ekzémy získané v dospělosti.
Příčinou vzniku těchto onemocnění jsou emoce.
Jediná léčba je odstranit psychický blok, trvalejší psychický tlak, v případě alergického ekzému odstranit a přijít na to, které potraviny nám onemocnění způsobují.
Celkově zvolnit, upravit svůj režim a rytmus dne, spánku, pravidelnosti nejen v jídle.
Dopřát si klid, aspoň krátkou dovolenou, na chvíli vypnout, zapomenout na starosti, změnit klima a dopřát si pocit pohody a spokojenosti.
Na nějaký čas omezit potraviny, které mohou být příčinou vzniku ekzému, jako jsou alkohol, větší množství kávy, sladkostí, lepku, cukru, exotického ovoce, mléčné a smažené výrobky, ostrá a kořeněná jídla…
Podle TČM jde o kombinaci více faktorů a to: vnesení do organismu vlhka a horka, které vzniká z nevhodné stravy (např. ostrá jídla, alkohol, některé potraviny jako mléčné výroky z kravského mléka, pečivo…), dále pak tzv.větru, který způsobuje svědění kůže atd., stresu.
Pokud vyloučíte všechny tyto faktory, posílíte tělo celkovou regenerací, klidem a vhodnou a kvalitní stravou, která vyživuje krev, vždy se vše upraví a ekzémy zmizí.
Z kosmetického pohledu jsou vhodné na zmírnění obtíží spíše hydratační krémy, balzámy, tělová mléka s obsahem měsíčku, violky trojbarevné (např. přípravky od Argital) anebo mám velmi dobré zkušenosti sama u sebe i s řadou MED od Dr.Hauschka. Konkrétně na odstranění akutní formy, zmírnění svědění krém Akut MED . Okamžitě odstraní svědění a pnutí pokožky. Tyto přípravky jsou vhodné i pro nejmenší.
Na okraj: ke kožním problémům patří i bradavice a výrůstky na kůži, které se vyskytují na konečcích prstů a ploskách nohou či rukou. Příčinou je slabá imunita, obranyschopnost organismu, nedostatečná cirkulace krve a energie čchi v celém těle.
Je vhodné podpořit imunitu, rozproudit cirkulaci krve a lymfy a celkově očistit a zregenerovat tělo.
Vhodné jsou jarní nebo podzimní očisty – detoxy těla spolu s lymfatickými masážemi, které aktivují cirkulaci krve a lymfy v těle a odstraní z těla toxiny. Zařadit pravidelný pohyb nejméně hodinu denně !!! a upravit svůj jídelníček.
Celkově na detoxikaci těla a celkovou očistu je skvělý přípravek od Diochi Detoxin. Čistí hlavně játra a žlučník, má vliv na krev a aktivuje regenerační procesy v těle, může odstranit z těla ekzémy a záněty.
Přímo přípravkem proti virům, které mají také vliv na vznik bradavic, tzv. papiloma viry (HPV) je přípravek od Diochi – DiNavir kapky nebo Deviral kapsle.
Dr.T.Lebenhart (homeopat a lékař celostní medicíny) říká:
„Hříchem je spočívat v nevědomí, nemoci, bezmoci, lítosti, strachu, bídě a pohrdat dary Života a upřednostňovat pottřeby druhých!“
Být neustále k dispozici a být využíván a tedy i zneužíván, překračovat bezohledně své energetické hranice, vede tělo k nemoci. Vzniku autoimunitních onemocnění, selhávání imunity, vzniku rakoviny.
Proto, moji milí, myslete v první řadě na sebe! ❤

1 komentář: „Kůže je odrazem našeho nitra – ekzémy aj.kožní problémy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s