Rosacea po dvou letech

22.6.17
 
O Rosacea (Růžovce) jsem napsala už mnoho, ale i tak mi chodí dotazy na mail, smsky, telefonáty a já Vám všem za to děkuji. Za to, že se ptáte a hledáte pomoc.
 
Fotka nahoře je přesně s ročním rozdílem, vlevo je focena 13.6.2016 a vpravo letos 22.6.2017.
Ptáte se mě, co a jak jsem dělala, co jsem užívala za bylinky, čaje, co jsem jedla, jakou kosmetiku jsem používala. Na hodně otázek najdete odpověď v mých předchozích článcích a nejvíc jsem snad i vysvětlila v článku z května 2017: Jak „bojovat“ s Rosaceou.
 
Je tam i mapa obličeje podle zón, kde jsou naše orgány a podle nich poznáte i která část je oslabena. Funguje to i při jiných kožních problémech, jako „akné“ v dospělosti, gynekologické problémy, infekce. Nejčastěji reagují i plíce a žaludek.
 
S léčbou čínskými odvary jsem začala v březnu 2016, od konce dubna až do asi září 2016 jsem chodila na akupunkturu, když to šlo, tak po dvou týdnech. Kdybych mohla častěji, chodila bych každý týden. Akupunktura urychluje léčbu a působení odvarů na organismus.
Odvary jsou nejdůležitější. Dávají do rovnováhy to, co je ve Vašem těle špatně.
Terapeut a Vy – společně, byste měli najít příčinu nemoci, tím vše postupně odstraníte.
 
Viz níže foto je z 12.3.2016, kdy jsem začala první dny léčbu odvary.
 
 
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 12.3.16-1.jpg.
 
 
Léčba trvá několik měsíců, až skoro rok. Já jsem přestala pít odvary přesně po roce.
Podotýkám, že odvary nemají NIC SPOLEČNÉ s běžnými bylinnými čaji atd. Berete je jako LÉK !
Já jsem měla od začátku problém se žaludkem, proto jsem nemohla pít ráno nalačno celou dávku, ale jen poloviční. Od podzimu 2016 jsem pak začala brát už jen poloviční dávky celkově, protože byly na mě „moc silné“ a nemoc pomalu ustupovala. Většinou se odvary berou ráno nalačno a pak večer, než jdete spát. Celkový postup léčby určí vždy Vás terapeut – lékař čínské medicíny.
 
Viz níže je foto po 3 měsíčním užívání odvarů, nemoc se zhoršila a celkově pleť byla v nejhorším stadiu, trvalo to asi do srpna 2016. Fotka je z 13.6.2016.
To, že se nemoc zhorší je vždy „dobré znamení“, odvary začaly fungovat a mé tělo se tímto začalo udravovat. Byla jsem na to upozorněná od své terapeutky.
I já sama vím ze zkušeností s přírodní a bio kosmetikou, že při přechodu na jiný druh kosmetiky pleť vždy reaguje. S tímto to je podobné.
 
13.6.16
 
 
Měla jsem hrozné boláky, pleť mi bolela, mohla jsem používat jen něco málo z biokosmetiky (o tom jsem se též zmínila v některém z článků, pomáhal mi kosmetický laser při těch nejhorších stadiích).
Bez make-upu jsem nevycházela pomalu ani doma. Používala jsem make-up od Dr.Hauschka, ten mi pleť zjemňoval, nedráždil, zklidňoval, ale i léčil a mírnil svědění, bodání a nepříjemné pocity na pleti  během dne.
 
A jak vypadám nyní? Zeptejte se mých klientů, podívejte se na můj Instagram bioamalka, na můj pracovní facebook. Kde přidávám aktuální fotky, podotýkám, že nepoužívám žádné filtry a retuše.
Celkově je mi už dobře, nejsem tolik unavená, snažím se jíst vyváženou stravu, jak jen to jde.
Byla jsem 6 let vegan, nyní už vegan plně nejsem z toho důvodu, protože občas jím kvůli podpoře krve, mé anémii a slezině vývary z kuřete či hovězího (jím jen z bio chovů), maso nejím, jím jen vývar. A také na doporučení mé terapeutky jím občas domácí vajíčka, hlavně žloutek. Nejím lepek a mléčné výrobky (občas maximálně jen kozí či ovčí sýr v letních měsících).
To s Vámi ale probere Vás terapeut, každý jsme jiný a máme jiné potřeby a zdravotní problémy.
 
Pokud se rozhodnete jít cestou přírodní medicíny, celostní, čínské nepřirovnávejte léčbu k systému západní medicíny, ta si s Rosaceou neví rady. Nemá na ni lék a hlavně k ní přistupuje jako k onemocnění kožnímu, což Rosacea NENÍ !!!
Další věc je vytrvalost a délka léčby. Neočekávejte zlepšení či úplné uzdravení za měsíc, dva…
Když zasadíte semínko do země ani do měsíce nemáte strom.
Vše chce čas a víru. Víru v to, co děláte. To platí ve všem.
 
Používáním vhodné kosmetiky, úpravě stravy, omezení stresových situací, celkovému pohledu na svůj dosavadní život…. to vše je o Vás a na Vás. Pokud nezměníte nic ze starých „špatných“ návyků neočekávejte ani 100% úspěšnost vyléčení.
 
VŠEM VÁM PŘEJI PEVNOU VŮLI, VÍRU V TO, CO DĚLÁTE, ŠTĚSTÍ A ÚSPĚŠNÉ ZDOLÁNÍ NEMOCI.
 
S láskou Vaše La Eva 🙂

1 komentář: „Rosacea po dvou letech

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s