Početí, těhotenství, pohlaví dítěte trochu jinak

20190106_111450
 
Slíbila jsem svým klientkám, že se podrobněji vyjádřím k této tabulce, která určuje pohlaví dítěte při početí. Psala jsem v krátkosti o ní na svém facebooku Kosmetika La Eva.
Bylo by fajn, říct si: “ Tak, dnes „děláme“ kluka nebo holku“.
Jenže ono to tak nefunguje, ikdyž…
Pokud žena zná své plodné dny, je zdravá, plná síly a energie, může to „zkusit“, třeba se Vám to podaří.
Existuje spousta metod a programů, kde Vám podle algoritmů, podle data narození, času a podobným hvězdným konstalacím a fázím či postavením Měsíce, Slunce, Země či jiných planet a hvězd určí dobu početí dítěte. Prostě astrologie a podle mě někdy alchymie.
 
Tato tabulka je jednou z tradičních metod, které používají už přes staletí k výpočtům optimální doby plodnosti ženy a pohlaví dítěte v TČM (tradiční čínské medicíně).
Je to na mě „trochu“ složité celý ten výpočet a postup, kde se vychází z optimálního plodného období ve fázi Měsíce, jaká byla v době narození ženy. Tato fáze činí přesně 29 dnů 12 hodin 44 minut a 2,8 vteřin. Dále se pak počítá další oběžná doba atd., v konečné fázi výpočtu je, že když je tato fáze vzestupná – rodí se syn, když je sestupná, narodí se dcera.
Rozumíte tomu? Já ne 😀 a v konečné fázi asi ani nechci.
Stačí mi fakt, že TČM neustále, již přes tisíce let vychází z biologických rytmů, fází Luny a pěti ročních období, z rytmu dne a noci, životu v souladu s přírodou. I ti, kteří si to stále nechtějí připustit, jsme neustále součástí přírody, mají na nás vliv tyto veškeré přírodní „jevy“ a fáze, cykly, rytmy.
 
TČM pohlíží i v době těhotenství na lidské (ženské) tělo tak, aby v něm neustále proudila energie (čchi) a veškeré tekutiny ( krev, lymfa ). TČM podporuje v těhotenství hlavně ledviny a játra a jejich dráhy. Játra úzce souvisí se žaludkem a trávicím ústrojím a proto v době nevolností se snaží TČM doporučit potraviny, které podporují játra (k léčebným opatřením patří i doporučení konzumace kyselých potravin. Kyselá chuť svírá a pomáhá udržet věci na svém místě a zabraňuje ztrátám – zvracení a hlavně kyselá chuť podporuje játra a energii čchi).
 
Organismus si během požehnaného stavu postupně zvykne na změny toku energie v drahách (hlavně ledvin a jater), ustane počáteční zvracení, náladovost, závratě. Většinou po 13. týdnu těhotenství.
Celkově těhotenství záleží na rezervách a na tom, jak žena před otěhotněním „žila“, celková životospráva, stres, vytížení ať už pracovní či osobní. Pokud byla oslabená, pak těhotenství budou doprovázet zádrhely a vyčerpání.
Organismus, pokud je hodně vyčerpán, nemá energii, nerovnováhu ať už hormonální, poruchy imunity aj. zdravotní problémy včetně únavy.V případě spontánního potratu dojde ve většině případů z těchto důvodů, protože organismus neumí rozlišit, že je v něm ještě někdo jiný a tím pádem vypudí plod, aby ochránil ženu.
 
Žena by měla na prvním místě dbát o sebe, své pohodlí, rovnováhu, rytmus těla, jídlo, na které má „chuť“, pravidelný pohyb (nejvhodnější jsou dlouhé procházky) a žádný stres, cítit se šťastně a v pohodě. Nezapomínejte, že veškeré své „stavy“ přenášíte na plod.
Platí to a nejen v těhotenství, hlavně po porodu a v prvních 3 letech života dítěte: „Spokojená matka, spokojené dítě“. A vlastně i spokojená celá rodina, včetně muže.
 
Dopřávejte si také masáže vhodné v těhotenství (jemné masáže těla: záda, ruce, nohy), vhodné jsou i lymfatické, při kterých se vynechává oblast kotníků a paty, kosmetické ošetření apod.
Masáže jsou vhodné od ukončeného 13.-tého týdne těhotenství až do porodu.
 
TABULKA POHLAVÍ PLODU:
Podle TČM můžeme ovlivnit i pohlaví dítěte, které se narodí. Z tabulky lze vyčíst, že věk ženy a měsíc početí je pro pohlaví dítěte rozhodující. Tabulka má cca 93 – 97% platnost a neplatí pro dvojčata a vícečetné porody.
 
20191217_210057
 
P.S. jak jsem uvedla na svých facebookových stránkách, mně i mým blízkým a klientkám to opravdu vyšlo.
 
Milé maminky, ženy …. dbejme o sebe, vždyť na nás je, abychom přivedly na svět nový život.

1 komentář: „Početí, těhotenství, pohlaví dítěte trochu jinak

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s