Jak „bojovat“ s Rosaceou

FB_IMG_1609425335386
Nevím pořádně, kde začít, za který konec vzít dřív.
Děkuji těm, kteří se mi ozvali na můj pracovní e-mail a podělili se se mnou a svojí Rosaceou.
Pořád a stále dokola budu omílat, že Rosacea NENÍ kožní onemocnění a jít ke kožnímu lékaři, který se na Vás podívá a předepíše kortikoidní mast či nasadí antibiotika není žádné, ale opravdu ŽÁDNÉ řešení!
Absolvovala jsem mraky vyšetření, včetně sono břicha, žaludku, žlučníku a jater, podstoupila gastroendoskopii, odběry krve a NIC ! Verdikt lékařů: „Asi máte Rosaceu, nedá se to léčit, bude se Vám to zhoršovat, je to doživotní a chronické“. Na otázku:“ A z čeho to mám, proč to vzniklo?“ NIKDO mi nedokázal odpovědět. To mi nestačilo a začala jsem bádat a pátrat sama.
V červenci tomu budou už dva roky, co jsem „boj“ s Růžovkou začala a rok od doby, co jsem se vyléčila!
Nedalo mi to a pátrám po tom dál a dál, hledám příčiny a snažím se poradit a vyjít vstříc těm, kteří hledají pomoc. Já si musela pomoct sama a děkuji za to, otevřelo mi to oči a srdce.
Psala jsem, že mi pomohly bylinky TČM (tradiční čínské medicíny), píšete, ať Vám napíšu, co je to za bylinky, že si je koupíte, ale zklamu Vás, jen tak se totiž koupit nedají.
Jde o sestavu a předpis určený na míru každého z nás, který určí terapeut TČM.
Nejde jen tak si nasypat na sítko směs a zalít horkou vodou, tyto odvary mají své přes čtyřitísíce let staré osvědčené postupy a výsledky. Využívají se k tomu byliny rostoucí pouze v Číně a v určité oblasti, jejich kořeny, listy, stonky, květy, kůru atd. a minerálie a občas i živočišné produkty, nevyužívají se naše léčivky.
Jde o opravdu silný odvar=lék, který není příliš valné chuti, ale na chuť si můžete poté dát sklenici džusu či Vašeho oblíbeného čaje s medem.
Tyto směsi jsou nejúčinnější a užívají se několik týdnů až měsíců, dle rozsahu a délky nemoci.
Dále jsou pak i pilulky (slisované odvary a vysušené), které jsou méně účinné pro malý obsah složek, dávají se pouze při akutních stavech či na doléčení, popř. fungují dobře některé směsi při respiračních onemocněních, zánětlivých stavech, podporu hojení po operaci apod. (stačí opravdu 3-4 dny).
Ale to tu rozepisovat nechci, jde o to Vám vše přiblížit, abyste se dostali k té hlavní části – dostali svůj organismus do rovnováhy, jaký byl před onemocněním. To právě dělají tyto byliny.
Nejdůležitější ze všech je ale, abyste si uvědomili svůj život, co se stalo, svoji životosprávu, zvolnění životního tempa a aktivity a naučit se řešit nejdůležitější věci, které můžete ovlivnit právě teď, žití v přítomnosti, mít se rád, být pozitivní a těšit se z toho, co máme!
Po mém pátrání v knížkách, zkušeností, čtení odborných článků patentní medicíny jsem došla k závěru, že za vším stojí náš jeden z nejdůležitějších orgánů – JÁTRA, které úzce souvisí s ledvinami a slezinou. V lidském organismu vše souvisí se vším a pokud se jeden orgán oslabí či onemocní, začnou ostatní „nahrazovat“ jeho funkci, pokud ale nezvolníte a přetěžujete svůj organismus neustále, nastane pak vážnější onemocnění, někdy i k selhání orgánů.
Proč játra?
Všechny hormony jsou produkovány v dráze ledvin a jater a odtud jsou krví rozmísťovány po celém těle a k orgánům. Pokud je „špatná“ slabá krev (např.anémie) a nedokáže roznést hormony tam, kam patří, začnou se městnat v některých částech organismu a dochází k otokům, zadržování vody (celulitida), onemocnění štítné žlázy apod. Pokud jsou tyto chybějící hormony dodávány tělu uměle, jako např. při hormonální léčbě a v neposlední řadě užívání antikoncepce, stejně odumřou a i tak neplní svoji funkci, pokud je krev slabá.
Proto bychom se měli v hlavní řadě zaměřit o správnou funkci ledvin a jater spolu s vyživenou krví. Nelepším pomocníkem je úprava životosprávy, jídelníčku, spánku, celého režimu.
Onemocnění Rosacea je podle celostní (čínské) medicíny způsobena tzv. stísněním jater s horkostí žaludku. Co to v krátkosti znamená pro laiky : tento stav je způsoben mentálním a emočním stresem, vztekem, frustrací a pocitem uvíznutí, pocitem, že je člověk v pasti a uvízněn dlouhodobě v nějaké situaci !!! Podle čínské medicíny játra rozptylují a udržují energii qi po celém těle, pokud dojde k její stagnaci, projeví se to např. tímto onemocněním.
Co s tím dělat?
Upravit si jídelníček, nepřejídat se a nejíst těžká, obtížně stravitelná jídla, spousty masa, ořechů, másla, chleba a pečiva, kávy, alkoholu, sladkostí, cukru a syrových potravin, ovoce a zeleniny.
Jíst pravidelně, nejlépe každé 2-3 hodiny.
Jíst spousty vařené zeleniny, vařené rýže (ta odvádí z těla vodu a toxiny), tzv.suché maso: krocan, kuře, bílé ryby, malé množství ovoce, pokud možno, tak vařeného,např. ve formě přesnídávek či kompotů bez cukru a sladidel. K tomu přidat koření, které má za úkol vysušit vlhost a posílit slezinu, jako je kardamon, černý pepř, zázvor (čerstvý i sušený), skořice a muškátový oříšek.
Dále jsou vhodné polévky – zeleninové, luštěninové, silné vývary.
Vyhýbejte se mléčným výrobkům, zmrzlině, studeným-ledovým nápojům!
K tomu všemu patří: UŽÍVEJTE SI ŽIVOTA A RELAXUJTE !
MĚJTE SE RÁDI (RÁDY) ! 
NENÍ NUTNÉ BÝT OBREM, JENŽ V PÁR KROCÍCH PŘEJDE CELÝ SVĚT,
ALE MOŽNÁ STAČÍ SE SÁM UMENŠIT A COBY TRPASLÍK VNÍMAT SVŮJ VLASTNÍ SVĚT.
Vaše La Eva Usmívající se
Použitá literatura od: Dr. Bob Flaws a Dr. Petr Hoffmann

1 komentář: „Jak „bojovat“ s Rosaceou

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s