Já a Rosacea

FB_IMG_1609428193446
Už se zase občas fotím , protože obličej je mojí vizitkou a důkazem, že to jde.
 
 
ŽIVOT OČIMA LA EVA – DÍL 21.
 
Říkala jsem si, že jsem o Rosacee napsala už dost, ale jak kolem sebe stále častěji vidím a chodí mi dotazy typu: „Jak jste to dokázala se JÍ zbavit? „ apod. rozhodla jsem se o NÍ a sobě psát dál a pokud to bude třeba zase a zase.
Ten, kdo si tím neprošel nebo podobným „kožním“ onemocněním neví, jaké to je, jak člověk tápá, hledá a je ochoten zkusit cokoliv.
Jen znovu Vám všem, kteří chcete rady a tipy, jak tuto nemoc zvládnout říkám“ JSEM PROTI CHEMICKÉ A KLASICKÉ MEDICÍNSKÉ LÉČBĚ, ODMÍTÁM KOŽNÍ LÉKAŘE A DERMATOLOGY, protože mi NIKDY NIKDO Z NICH NEPOMOHL !!!
Bohužel mastičkami a krémy tuto nemoc neodstraníte a už vůbec ne antibiotiky či kortikoidy!!!
Ba naopak, to vše jen zhoršíte, povrchově odstraníte, ale příčina zůstane uložená uvnitř a opět se zase vrátí, když už Vaše tělo opět řekne STOP!
 
Znovu opakuji a opakovat stále budu, JAKÉKOLI KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ je ukryto uvnitř Vašeho těla, hledejte příčinu uvnitř! To jen kůží už volá o pomoc, protože jste předchozím příznakům nedávali pozornost, či už „jen“ únavě, vyčerpání, velkému stresu, pracovnímu vytížení, nesprávné stravě, nedostatku spánku, přechozené nemoci, akné v mládí, problémy s menstruací, hormonální antikoncepcí, rozchod s bývalým partnerem, časté virózy a snížená imunita, opary, žaludeční nevolností, pálení žáhy, problémy s trávením a velký a skoro každodenní stres atd.
 
Co je důsledkem „kožních“ problémů?
V těle nastává tzv. přehřátí. V nás se vaří ať už problémy, nesprávná strava, stres… a pomocí ventilu je třeba upustit páru a kudy jinudy, než kůží. Ve staré řečtině slovo ekzém = vařit a v čínské medicíně slovo ekzém = vlhká výpusť. Jak trefné, že?
Pokud často a hlavně ve stresu konzumujete smažená, tučná, grilovaná, ostrá, kořeněná jídla, nebo jídla z rychlého občerstvení, dále cukr v jakékoli podobě, pečivo, mléčné výrobky, větší množství čerstvých šťáv či džusů, kávu, alkohol, červené maso, uzeniny, zmrzliny. K tomu přidáte každodenní stres a elektrický smog (z mobilů, počítačů, televize) máte na ekzém, dermatitídu a Rosaceu zaděláno.
 
Samotná léčba trvá měsíce, protože i Vaše nemoc nepřišla jen tak přes noc.
Je třeba změnit od základu životosprávu, přehodnotit celý svůj životní styl, upravit si jídelníček a soustředit se na drobné, ale pro život tolik důležité maličkosti.
  1. měli byste VŽDY snídat !!! O snídani a proč snídat jsem psala v článku: „Proč je tolik důležité snídat“ – srpen 2016.
  2. vyhýbat se cukru v jakékoli podobě, pečivu, těstovinám z pšenice, ovocným džusům. Proč? Cukr se ukládá v játrech v podobě tuků a naše tělo pěkně bobtná. U pečiva dochází při trávení ke kvašení a bobtnání a do těla tak vstupuje vlhkost a horko.
  3. vyhýbejte se mléčným výrobkům, které přináší do těla vlhkost. Pokud se nedokážete chuti na sýr či mléko a jogurt zbavit, kupte si raděj kozí, popř. v omezeném množství z domácích zdrojů bez pasterizace. A mimochodem žádný dospělý jedinec nepotřebuje mléčné výrobky, obzvláště ne mléko! Vápník získáte ze zelené zeleniny, luštěnin, kapusty, salátu a máku!!
  4. nepijte alkohol, kávu, pálivá koření (zázvor, hřebíček, pepř, chili), občas si můžete dát pivo (nejlépe nepasterizované, z tanku), oblilninovou kávu, zelený čaj, který tělo ochlazuje a vytahuje horkost ze žaludku a střev a ochlazuje krev.
  5. a v neposlední řadě: NEJEZTE při žaludečních potížích NIC syrového, žádné čerstvé šťávy, zeleninu, džusy, maximálně půl banánu za den. Důvodem je vnesení vlhka do organismu a oslabený žaludek to ještě více podráždí. Proč jíst raději vařené a ne raw… dozvíte se v článku z dubna 2016. Jídlo by mělo být lehce teplé, ne horké ani studené!
 
Když se Vám podaří zmírnit obtíže, jak jsem se zmínila, trvá to několik týdnů až měsíců (já jsem si vyléčila Rosaceu skoro po roce) je důležité používat kvalitní přípravky, které zmírňují kožní problémy, jako např. pálení, svědění, stahování, štípání, suchost …
Velmi dobré zkušenosti mám s kvalitní květovou vodou z Růže, která zklidňuje a léčí pleť, té jsem spotřebovala litry, když jsem měla „růžovku“, pak kokosový olej, se kterým jsem se ráno a večer pravidelně masírovala po dobu minimálně 3 minut a našla jsem krém, který mi nedráždil pleť od francouzské značky Dermatherm – dětský hydratační krém. Z přípravků Dr. Hauschka jsem používala pravidelně k čištění pleti Čistící pleťové mléko, Zklidňující a Krémovou masku a na noc kůru č.03 nebo v ampulích kůru Sensitiv. Na den jsem používala jejich skvělý make-up, na který nedám opravdu dopustit, nejen že nedráždí, ale i léčí a pleť zklidňuje.
 
Ze všeho nejdůležitější bylo ale dostat můj organismus do rovnováhy, za což vděčím bylinkám a mé terapeutce čínské medicíny, se kterou jsme to vše zvládly.
 
 
 
 
Veškeré informace v článku jsou sestaveny na základě několikaletých vlastních zkušeností a byly použity některé informace z knihy TAO čínského stravování.

1 komentář: „Já a Rosacea

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s