Jídelníček pro očistu (detox) těla a lymfatická kůra

FB_IMG_1609436329285
(článek je ze srpna 2016 – nyní bych určité věci omezila nebo úplně vyřadila pro určité typy osob – dopsáno 1/2021)
Vhodný čas k začátkům detoxikační a „ozdravné“ kůry= lymfatickým masážím, je v období od 15. února do konce května a podzimní detox od 15. srpna do konce listopadu. Podrobné info o masážích je na mých stránkách na facebooku a zde na mém blogu. Nejvhodnější doba, kdy začít je s Úplňkem, popř.s Novoluním.
Detoxikační kůra by měla trvat minimálně 3 týdny, nejlépe 5-6 týdnů, kdy 4.týden je pauza. Více pak svým klientům vysvětlím osobně.
Minimálně 2-krát týdně doporučuji lymfatickou masáž, nejlépe v dopoledních hodinách po dobu 3 týdnů, pak stačí 1 týdně a po detoxu vhodné přijít na „udržovací“ masáž jednou za 4-6 týdnů. První masáž vždy začínat celým tělem, pak dle stavu klienta stačí nohy nebo střídat, dle stavu klienta (viz kombinace masáží na permanentky „Variant“).
Na detox doporučuji přímo ČAJE: detoxikační = čistící, které se skládají z více druhů bylinek (u mě v salonu nebo mají v lékárně nebo v obchůdkách se zdravou výživou, drogerii DM,skvělé má Sonnentor), aby obsahovaly: břízu, MALÉ MNOŽSTVÍ kopřivy, zlatobýl, mátu kadeřavou, měsíček, fenykl, lékořici…také doporučuji ledvinový a jaterní čaj nebo jen kopřivu (dobrou chuť a kvalita je z DM od Alnatury Kopřiva s citronovou trávou- v balení je 20 sáčků, s tímto čajem je vhodné udělat si kůru POUZE na 10 dnů, tj. ráno a večer do 0,5 litru sáček a pít. Nepřesahovat delší dobu, jak 10-14 dnů, protože kopřiva z těla odplavuje železo a minerály a způsobuje únavu). Čistící čaje 3 druhy je možno zakoupit i přímo u mě v salonu (od 48 – 70Kč).
Tinkturu od Diochi – DETOXIN, ta super i čistí játra a ledviny ,tlusté střevo (užívání je napsáno na balení, 3 týdny se pravidelně užívá 15-20 kapek 3-krát denně, pak 4.týden pauza a pak poslední 5.týden se kůra dobere).
Pro podporu funkce jater a regeneraci je skvělá tinktura Ostropestřce mariánského nebo přímo olej (ne čaj!).
K tomu ještě můžete zařadit mladý Ječmen a Chlorellu (vhodné spíše na jaře), ale vyzkoušet nejdříve minimum dávkování (Chlorella př. 2-krát denně 6 tbl. a uvidíte po 2-3 dnech, popř, navýšit dávkování, mladý Ječmen nalačno 1 lžíce, po týdnu můžete navýšit na 2-krát denně lžíci vrchovatou nalačno). Také je vhodná šťáva z Aloe vera, ale opravdu kvalitní a ne z koncentrátu ! To doporučuji pít ráno a večer jednu odměrku (já mám nejlepší zkušenosti od Santa Verde, je finančně dražší, ale funguje, stačí jen 1 balení- 1 lahvička 0,33l na celou kůru, užívat před spaním večer ). Nebo Březovou šťávu (ta je vhodná na jaře). Nepoužívejte vše, při osobní konzultaci doporučím, který přípravek a doplněk je nejvhodnější, popř.jak zkombinovat.

A teď nejdůležitější, aby vše fungovalo je DŮLEŽITÁ strava a pitný režim!

VYŘADIT ÚPLNĚ ( tyto potraviny brzdí v očistě a toku lymfy), JSOU ZAKÁZANÉ:
– alkohol
– kávu (s mlékem,cukrem…o kávě více viz dole), černý, zelený, bílý čaj (náhražka Melta, Caro, Vitakáva, zelené kávy-přírodní)
– VŠECHNY mléčné výrobky – náhražka pomazánky zeleninové, dýňové, luštěninové, humus (k zakoupení v obchodech se zdravou výživou či potravinách), ovocné přesnídávky, povařená jablka, hrušky, dle sezonního ovoce…, rostlinné nápoje (sójový,rýžový,makový, mandlový)…
– maso ( max.jednou týdně ryby, krůtí, králík, ale pokud možno, tak maso na 3 týdny vyřadit úplně, zanáší střeva a brzdí očistě)
– veškerý cukr, bílé pečivo, nedoporučuji žádné kvůli obsahu lepku, který se usazuje ve střevech a brzdí tím čištění, vhodné jsou: rýžové a kukuřičné chlebíčky, „mokrý“ chléb občas – je z žitné mouky nebo v prodejnách se zdravou výživou mají bezlepkové chleby z pohankové mouky
– brambory, knedlíky, těstoviny ( max. 1x v týdnu) , vhodná je rýže jakákoli, jáhly, pohanka, občas kuskus, rýžové nudle
– uzeniny, vejce
– sladkosti ( náhražka: sušené ovoce neslazené, přesnídávky bez přídavku cukru, ovoce, zeleninu můžete v jakémkoli množství i v noci)
– sušenky apod. dorty ( při hormonální nerovnováže a chuti na sladké, když nejde opravdu vydržet doporučuji max.40-50g hořké „bio“ čokolády nebo rýžové chlebíčky s čokoládovou polevou-dobré a kvalitní mají buď v Lídlu nebo DM drogerii a od Alnatury – tyto jsou z celozrnné rýže).

Příklad jídelníčku: ( jíst každé 2-3 hodiny) !!!

ráno nalačno detoxikační (čistící čaj) a kapky Detoxin, popř.Ječmen, Chlorellu…
po půl hodině obilninová, rýžová kaše + (skořice, vanilka, ořechy,koriandr, hřebíček) vařit ve vodě nebo v rýžovém, kokosovém,mandlovém mléce. Přidejte dle libosti oříšky,rozinky, brusinky,semínka a plátek másla (nebudete mít větry). Z pohledu TČM (čínské medicíny) „nařizuji“ Usmívající se po ránu teplé kaše či polévky-vývary zeleninové, aby se nastartoval metabolismus těla (v prodejnách Country Life mají skvělé instantní bio kaše, miluji rýžovo-pohankovou, kukuřično-jáhlovou, vřele doporučuji ). Více info o snídaních v článku ze srpna 2016: „Proč je tolik důležité snídat“.
svačinka: ovoce nebo zelenina nebo přesnídávka, pomazánka z cizrny (humus) nebo Tempeh s červenou řepou či jinou zeleninou , polévka, Miso anebo 0,25l džusu naředěný s vodou (fajn je v zimním období třeba i zmrazené ovoce-jahody, maliny,protože je sbíráno ve sklizni a je hezky zralé, k zakoupení v Lídlu- nejkvalitnější), pomeranče, citrony, grepy, kousek jablka, sezonní ovoce.

Půl hodiny před obědem opět Detoxin kapky a čistící čaj.
oběd: rýže se zeleninou, špenát s rýžovými nudlemi, zelenina, sojové maso, Tofu se zeleninou a jasmínovou rýží, květák, zeleninové placky, aj., luštěniny, polévka….
svačinka: sojový jogurt, sojové smootie s ovocem, zeleninová pomazánka s rýžovým chlebíčkem apod., zelenina , polévka, avokádo…
Půl hodiny před jídlem opět Detoxin kp., čaj ve večerních hodinách vynechte z důvodu nočního buzení kvůli močení. Dejte si čistící čaj odpoledne, nejpozději do 17hodiny!
večeře I.: ryba se zeleninou nebo Tempeh se zeleninou, nebo polévka-dýnová, mrkvová, zeleninová, houbová, fazole se zeleninou apod.,

večeře II: zeleninová polévka a kousek čerstvé ovoce ( jablko, pomelo, grep, kiwi, ananas…)

Aloe Vera šťáva, kdo užívá, dávku před spaním.
Ječmen a Chlorellu ve večerních hodinách nedoporučuji, je to „životabudič“ a mohli byste mít problémy s usínáním.
Doporučuji minimálně 2 -3-krát denně krátce vařenou – restovanou zeleninu s rýží (teplé jídlo), poř.polévku, vývar. Kombinovat a obměňovat jídla i ovoce. S ovocem a šťávami nepřehánět (max.3 kusy ovoce denně, nepřehánět s banány!). Syrové ovoce pak ve střevech s vyšším podílem cukru kvasí. Ti, kteří mají problémy s trávením, pálením žáhy, žaludkem nedoporučuji konzumaci syrového ovoce ani šťáv. Vše krátce vařené!

Každou půl hodinu vypít 0,2 dcl ( v době kůry za den 3 litry) nejlépe vody neperlivé, bylinný čaj, dobré jsou (co mám vyzkoušené od Sonnentor, NUMI, z DM od Alnatury) , dobrý je i heřmánek smíchat s ovocným čajem, mátový, Roiboos, fenyklový, občas zázvor, ale ten až navečer, nejlépe na noc, ředěné čerstvé zeleninovoovocné šťávy. Z japonských čajů doporučuji Bancha – obsahuje velmi malé množství teinu a kofeinu. Dobré šťávy jsou i z mrazeného ovoce,je sbírané ve sklizni a je zralé, než „uměle“ dozrálé začátkem jara v obchodech. Kdo zná, skvělý je i vodní kefír (denně vypít až litr)-odstraňuje nepříjemné nadýmání . Více info o vodním kefíru v článku z června 2015.

Něco málo o kávě. Za poslední rok (dopisuji v roce 2017) jsem se sama přesvědčila a ověřila i na seminářích TČM, že káva, podotýkám čerstvě mletá, pražená, pouze černá, bez přídání cukru, mléka apod.!!!
Podle posledních studiích ze současné doby je doloženo, že káva prodlužuje život tím, že trénuje srdečně-cévní soustavu, čímž posiluje srdce. Z pohledu TČM se přidávají účinky čistící a odvádějící (močopudné, stolice), tlusté střevo je vždy dobře a pravidelně vyprazdňováno po požití čerstvé kávy. Jedovaté látky (toxiny), které jsou ve střevě v něm pobývají kratší dobu a nestačí napáchat tolik škod…
Kávu je nutné pít pouze po jídle, nejlépe snídani a obědě a to malý šálek, cca max.1-1,5 dcl.

Můžete být unavení první 3-5 dnů, častější močení a na velkou potřebu, popř.gynekologický výtok, bolesti hlavy, skleslost, deprese, nadýmání… více info pak upřesním osobně při další lymfatické masáži či kosmetickém ošetření.
Vhodná je i sauna a peeling celého těla nebo s lufou obden. Lépe se čistí i pokožka a pleť. Kůže je jeden z největších čistících orgánů v těle.
Ohledně „odstranění celulitidy“doporučuji nejlépe ráno i večer s masážní lufou a rozmarýnový nebo citron-lemongrass masážní gel nebo emulzi ( používám jen od Dr.Hauschka – mají speciálně udělané gely a „koupele“), můžete koupit sprchový gel nebo koupelový olej v drogerii a masírovat, až pokožka zrůžoví, aby se prokrvila tkáň a poté vetřít jakýkoliv krém nebo tělové mléko.

Jakékoli dotazy, popř. další informace zodpovím osobně nebo mailem: KosmetikaLaEva@seznam.cz
S láskou VAŠE Líbající KOSMETIKA LA EVA

2 komentáře: „Jídelníček pro očistu (detox) těla a lymfatická kůra

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s