Rosacea do třetice ( a naposled ?)

FB_IMG_1609425335386
ŽIVOT OČIMA LA EVA – DÍL 17.
Uběhlo přesně půl roku od začátku léčby mojí Rosacei u paní doktorky pro TČM, kdy jsme hledaly a našly příčinu onemocnění a poté následně léčily bylinnými odvary sestavenými na míru, akupunkturou a hlavně bylo a dále je důležité dodržovat vyváženou a výživnou stravu, psychickou pohodu a v neposlední míře jsem našla pár přípravků, které pleť udržovaly v klidovém režimu, nedráždily a lehce „léčily“.
O všech přípravcích jsem psala v článku ze dne 13.3.2016 – Používané přípravky při onemocnění Rosacea a uveřejnila i fotky mojí pleti.
I podle fotek je vidět, jak se pleť pěkně hojí, je zklidněná a není podrážděná. Ale hlavně se mi ulevilo i vnitřně, zmizely určité příznaky, únava, slabost, vyčerpání, suchá kůže po celém těle, návaly horkosti, nevadí mi slunce, teplo (vyhledávala jsem chlad a před sluncem jsem se schovávala), zpevnily se mi vlasy a nehty a mám zase chuť do cvičení (od 15-ti let jsem pravidelně fyzicky hodně cvičila s přestávkami v těhotenství a mateřství, než jsem onemocněla, přestala jsem cvičit, prostě to „nešlo“).
Beru tyto „moje“ články jako pomoc a motivaci a hlavně naději těm, kteří trpí stejným či podobným onemocněním, jako já.
Skoro rok jsem stále přemýšlela, proč se „toto“ přihodilo právě mně, až nakonec jsem pochopila jak vděčná jsem za to všechno, protože jsem si uvědomila podstatu celého zdraví, spolupráce s vlastním tělem, jak vysílá neustále signály, které upozorňují na to, že není něco v pořádku. Jenže je skoro všichni, včetně mě, neustále přehlížíme.
Pochopila jsem, jak MOC DŮLEŽITÉ je jídlo a vyvážená strava pro celý organizmus, vnitřní pohoda a klid, pozitivní přístup k životu, nastavení priorit a věcí, které jsou důležité a které nikoliv, jak důležité je být šťastný a cítit se dobře a „věci“, lidi, okolnosti a okamžiky, které působí negativně a nám s nimi či vedle nich není dobře, vyřadit je ze svého života a to pokud možno ihned!
Snad pokaždé v článku píšu, abyste hledali příčinu vždy uvnitř, dnes to opakuji taktéž.
Jakákoliv nemoc, kožní projevy, akné, dermatitídy, ekzémy, kuperoza, rosacea, pigmentace, kožní plísně, rýhy na nehtech, lámavot nehtů, vlasů či dokonce jejich vypadávání, VŽDY je příčina uvnitř. Zapomeňte na antibiotika, kortikoidní masti apod. „mastičky“, ty naopak kožní projevy zatlačí dovnitř, do hlubších vrstev kůže a na krátkou chvíli utlumí bolest, zánět či zarudnutí, ale neléčí.
Kosmetické přípravky a přírodní kosmetika jsou skvělé v tom, že dokáží kožní nemoci zmírnit, lehce „léčit“ a stále udržují správnou funkci naší pokožky a metabolismu buněk. Proto dbejte na jejich kvalitu při výběru.
Největší spotřebu jsem měla květové Růžové vody, která mi pleť zklidňuje, hydratuje a revitalizuje. Nejdříve jsem používala od Nobilisu, nyní jsem objevila prvotřídní kvalitu (je první jakosti, čistý hydrolát, tzn.pouze čistá růžová voda získaná destilací okvětních lístků) dovezenou z Francie – viz obrázek. Je „hustější“, překrásně voní, je jemná a pleť je po ní krásně hydratovaná a nepůsobí stahujícím efektem a je vhodná pro všechny typy pleti od suché, „nemocné“, mastné, stárnoucí, mastné i pro dětskou pokožku.
(Pro info: nevím, zda se tu dá někde sehnat, jsem dohodnutá s dovozcem francouzské bio kosmetiky Dermatherm, aby mi ji dodával do salonu, kde ji bude možné od září zakoupit, cenově ještě nevím, pravděpodobně 200ml/350,- Kč).
Jako kosmetička, kosmetolog a masér pro lymfatické a uklidňující masáže beru při své profesi klienta vždy jako celek a snažím se o to, aby se moji klienti cítili stále dobře, v pohodě a užili si svoji „chvilku“ u mě v salonu naplno.

1 komentář: „Rosacea do třetice ( a naposled ?)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s