Používané přípravky při onemocnění Rosacea (růžovka) – pokračování

received_1129664597381341
ŽIVOT OČIMA LA EVA – díl 13.
Jak jsem slíbila, článek na pokračování ohledně autoimunního onemocnění – Rosacea, které trápí čím dál tím víc procent žen, ale i mužů po 35. věku.
Ještě pro upřesnění, toto onemocnění je autoimunní, čili vzniká poruchou Vašeho imunitního systému, kdy se Váš imunitní systém nedokáže ubránit, když je ve stavu oslabení, vyčerpání, před malou infekcí, či virem (např.opar, ječné zrno, zánět žaludku, viróza, ale i deprese).
Toto onemocnění není přenosné a nakažlivé na druhou osobu !!
Jak jsem uvedla v minulém článku, u každého vzniká z jiného důvodu, tj. onemocnění nějakého orgánu či krve. Je třeba najít oslabený orgán, zjistit příčinu (i několik let zpět, jako přechozená onemocnění – spála, mononukleóza, borelióza, ale i u žen vážnější formy anémie, záněty žaludku, žlučníkové neurózy a záchvaty aj.).
Prvním krokem je začít léčbu vnitřně (bylinky, ne antibiotika !!! ), ale o Vaši pleť je třeba se správně starat, aby byla méně podrážděná, bez pupínků, stroupků, suché kůže, pnutí, pocitu horka, suchosti, podráždění a výrazných červených flíčků a zrohovatělé kůže.
Viz obrázky uvádím mírný pokrok při užívání 2x denně odvarů z bylin (složení určí Váš terapeut).
Foto č. 1užívání odvarů z bylin dle TČM (tradiční čínské medicíny) po 3 týdnech. Nemoc se mírně zlepšila, na levé straně a na nose ustoupila místy úplně a není tolik červený obličej, pocit pnutí, pálení a horka ustoupil a na omak je jemná bez šupin.
Foto č. 2 – užívání odvarů po 1 týdnu (nemoc se mírně zhoršila, což je vždy prvotní příznak při užívání bylinných přípravků a je třeba vydržet a překonat tento stav! ) a na těle jsem cítila svědění a suchost kůže (po 2 týdnech toto zmizelo).
Foto č. 3 – stav asi 6 týdnů před zahájení užívání odvarů z bylin TČM a akupunkturou, kdy mi bylo nejhůř a moje odvodní lékařka mi řekla, že se nemoc nedá úspěšně léčit (více viz předchozí článek).
Foto č. 4.– stav pleti asi půl roku před užíváním bylin( cca září – říjen 2015), kdy jsem tušila, ale neměla potvrzenou diagnozu Rosacea.
Tipy na přípravky na zmírnění a odstranění nepříjemných pocitů při onemocnění Rosacea, které používám a doporučuji i svým klientům při kožních problémech:
  • na mytí obličeje a odstranění make-upu doporučuji mycí gel z řady Dermatherm (jsou 3 druhy, upřednostňuji z dětské řady, ten používám i v salonu BABYCLEAR, je nejjemnější)
  • na odlíčení očního make-upu či dočištění pleti, kde není použit make-up doporučuji z dětské řady od Dermatherm BABYLOTION nebo od Dr.Hauschka Čistící pleťové mléko, oba jsou vhodné pro velmi citlivou pleť nebo Micelární tonikum PURLOTION s obsahem termální vody
  • pro hydrataci pleti po odlíčení a před použitím denního krému a jako noční péči jsou mými favority Růžová voda– tonikum od Martiny Gebhardt (na obrázku nahoře vpravo dole) a skvělá je Intenzivní kůra od Dr.Hauschka 03, popř. Pleťová kůra Sensitiv v ampulích. Zklidňují pocit pnutí, podráždění, červené pokožky a hojí.
  • jako doplňkovou péči doporučuji jednou až dvakrát týdně Čistící pleťovou masku v prášku Dr.H.(pár minut a smýt) a Krémovou nebo Zklidňující masku Dr.H. (můžete ponechat na pleti celý den, když trávíte např.víkend doma) , v salonu nyní používám také masku od Dermatherm s heřmánkem,medem a červenými řasami – zklidňuje a dodává pleti hydrataci
  • jako denní krém doporučuji Růžový krém light nebo klasický Růžový krém-vhodný při sušší pleti a v chladnějším období. Nyní používám doma a také v salonu z řady Dermatherm dětský krém s vysokým obsahem termální vody se Sírou, Heřmánkem a Růží, je vysoce hydratační (BABYCREAM)
  • a jako denní pomocník pro překrytí červené pleti, flíčků a pupínků je moje srdeční záležitost make-up od Dr.Hauschka s obsahem kokosového, jojobového, makadamového a avokádového oleje, výtažky z granátového jablka a bylin. Pleť sjednocuje, lehce kryje, hydratuje a pečuje o ní během dne. Je 100% přírodní, vhodný i pro vegany.
  • (viz foto, vlevo dole bez make-upu, vpravo dole s make-upem, používám odstín č.01)
FB_IMG_1609425288054
  • třešničkou v péči o pleť je masáž, ikdyž si ji nemůžete samozřejmě dopřád denně od profesionála  Vy sami si pleť masírujte (nejlépe čistým kokosovým olejem) ráno a večer (po umytí a odlíčení, nanesení tonika či růžové vody) alespoň 2-3 minuty, nejlépe lehkými krouživými pohyby (netlačit)
VEŠKERÉ INFORMACE SEM DÁVÁM PRO TY, KTEŘÍ MAJÍ STEJNÝ PROBLÉM A TRÁPENÍ, HLEDAJÍ A NEVÍ KUDY KAM…
Přípravků je na trhu spousty, řekla bych, až nadbytek, jen Vy sami si musíte zvolit ty, které Vám vyhovují. Jako kosmetička a kosmetolog si vybírám jen ty, které jsou vysoce funkční a mají velký podíl účinných látek, ne jen glycerínu a vody, jako většina jiných přírodních kosmetických přípravků za „pár korun“. Nemůžete ale od nich očekávat stejný účinek.
MĚJTE SE RÁDI !

1 komentář: „Používané přípravky při onemocnění Rosacea (růžovka) – pokračování

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s