Mám Rosaceu…

ŽIVOT OČIMA La Eva – díl 12
(rok 2016)
20190510_084534
Dalo mi to dost „práce“, abych se všem zveřejnila s nenalíčenou tváří a diagnozou:
Acné Rosace, aktuálně druhé stádium. (píše se rok 2016).
Dle západní medicíny a stanovené diagnózy mé obvodní lékařky je tato nemoc chronická a jen tak se nedá vyléčit. Jde o autoimunní onemocnění, kdy se Vaše tělo nedokáže vyrovnat s náhodnou infekcí, oslabenou imunitou a v době největšího vypětí a oslabení „propukne“ nemoc zvaná Acné Rosacea.
Na její doporučení, abych šla na kožní jsem se slovy: “ Tam nejdu, tam mi nikdo nepomůže“, odpověděla, že jediné, co můžeme zkusit je nasadit antibiotika. Odmítla jsem!
Nešťastná, naštvaná, zklamaná, bezradná, v koncích, na dně, plnou hlavou myšlenek typu: proč zrovna já, ta, která se před dvaceti pěti lety vydala na dráhu kosmetičky a kosmetolga, abych dělala bytosti ještě krásnější, pomohla jim najít řešení s akné, pupínky, vyrážkou, vráskami a nastolila jim pohodu a pocit harmonie, proč zrovna já mám tuto nemoc.
Po několika týdnech jsem to vzala jako výzvu, protože dokud sám člověk neokusí na vlastní kůži, neví, jaké to je.
Jeden z prvních a největších problémů je problém psychický, tvář Vám vidí každý, tu jen tak neskryjete. Ostříhala jsem si zpět vlasy do čela a jakmile to šlo, nosila je rozpuštěné, spadené až do očí a na tváře, nedívala se lidem do očí, tlačila se do zadních částí tramvaje a dívala se ven z okna. Ti, kteří mají podobný problém, pochopí…oni ví…
Začala jsem hledat řešení a řekla si, že dokud na to nepřijdu, nevzdám se!
Abych utišila psychiku, používám kvalitní make-up. Jeden z nejkvalitnějších BIO připravků na trhu, jak jinak, moji srdeční záležitost: Dr.Hauschka. Nový odstín č.1, světlý, lehký, skvělé konzistence, roztíratelnosti a v neposlední řadě vůně a složení (obsahuje mimo minerální pigmeny, výtažky z rostlin, kokosový a makadamový olej, výtažek z granátového jablka ,jojobový vosk a výtažky z damašské Růže). Zakrývat a překrávat není řešením, ale Vaše psychika to ocení.
Důležitá je kvalitní kosmetika, kterou používáte, aby tišila podrážděnou pleť, vhodné jsou přípravky s obsahem Růže (květové vody, séra, tonika, krémy, masky). Pleť masíruji po důkladném odlíčení kokosovým olejem, poté setřu a na noc používám pouze kvalitní růžovou květovou vodu.
A co používám přes den? O tom  příště.
Jedním z nejdůležitějších kroků je najít a odstranit příčinu, co nemoc způsobilo.
VŽDY jde o vnitřní problém!
Pamatujte, cokoliv se projeví na kůži (ekzémy, pupínky, akné) hledejte nemoc uvnitř!
Významnou roli hrají játra, jsou zásobárnou krve, tvoří se v nich hormony, jsou naší čističkou v těle, mají vliv na náš imunitní systém, jsou párovým orgánem se žlučníkem a tvoří se v nich žluč.
Naše tělo je jedna velká továrna, pokud se něco porouchá, nastartuje svůj obraný mechanismus a začne s opravou. Pokud ale „opraváři“ nefungují, tělo vysílá signály, když si jich stále nevšímáte a nereagujete, „odmění“ Vás něčím, co Vás donutí zpomalit, např. viróza, chřipka nebo kožními nemocemi.
Další významnou roli hraje žaludek, krev, srdce, ledviny a slezina.
Ti, kteří mají tuto nemoc by se měli zaměřit na posílení těchto všech orgánů a postarat se o jejich správnou funkci. Důležitá je správná strava a sestavení jídelníčku na míru.
Jsem zastáncem celostní léčby i při mé práci kosmetičky a kosmetologa, vím, že pokud se nesprávně stravujete a negativně myslíte je vidět problémy i na Vaší pleti.
Ti, kteří mě znají ví, že upřednostňuji alternativní léčbu a nedám dopustit na tradiční čínskou medicínu, o kterou se zajímám čtvrtým rokem. A proto jsem se rozhodla pro léčbu touto cestou.
Jsem na začátku léčby (k dnešnímu dni je to přesně 18 dní) a výsledky na sebe nedaly dlouho čekat. Jak nemoc pomalu nastupovala, tak pomalinku, lehkými krůčky odchází a já věřím, že za několik měsíců nad touto nemocí zvítězím. Docházím na pravidelné konzultace k mojí terapeutce TČM, doma piji odvary z bylin a rostlin podle čínské receptury, lehce poupravila stravu a poprvé jsem okusila akupunkturu.
U každého z Vás je příčina rozdílná a je třeba ji najít a poté následně zdárně vyléčit.
Kožní lékaři, dermatologové a „mastičkáři“ Vám nepomohou, léčba kortikoidy a antibiotiky je tou nejhorší volbou, co můžete pro své tělo udělat. Moc dobře vím, o čem mluvím.
Ale rozhodnutí a volba je na každém z nás, kterou cestou se vydáte…

1 komentář: „Mám Rosaceu…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s