Kosmetická masáž a lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu

received_549887479093882
 
Není masáž, jako masáž, obzvlášť ta kosmetická. Právě proto se přestávám považovat za „masérku“, ale spíše za kosmetičku a kosmetologa, jejímž smyslem je pečovat o tělesnou a duševní krásu každého z nás. Holistický (celostní) přístup ke klientovi považuji za velice důležitý, protože i naše tělo je jeden celek a proto bychom neměli zapomínat na naši duši, aby byla nastolena rovnováha.
 
„Neměli bychom se pokoušet o léčení žádné části, aniž bychom se pokusili vyléčit celek. Neměli bychom se snažit o léčení těla opomíjejíce duši. Pokud mají tělo a mysl být zdravými, musíš začít léčením duše….protože velkou chybou dneška v léčení lidského těla je, že lékaři jako prvou oddělují od těla duši.“
Platón, 382 př. n. l.
A tak je to i s péčí o tělo. Ikdyž se „zaměřuji“ na určitou část těla výsledkem je nejen dobrý pocit, ale i odpočaté, uvolněné a zrelaxované tělo, duše i mysl.
 
 
Stále častěji patří mezi Vaši oblíbenou – vedle kosmetického ošetření „La Eva“ :
 
Kosmetická masáž s lymfatickou stimulací hlavy, obličeje, krku a dekoltu
– odvodňuje, vypíná a působí harmonicky na celkový stav klienta. Pravidelná masáž má podpůrný účinek a sílu pro tkáň a působí proti ochablosti, vráskám, otokům víček, váčkům pod očima, při pravidelnosti odstraňuje napětí, bolesti hlavy, migrény, tmavé kruhy pod očima a vyhlazuje jemné linie a povislé kontury v tváři. Mimo jiné podporuje přirozený metabolismus, aktivuje buňky, elastinová a kolagenová vlákna a kosmetika, kterou používáte doma prostupuje do hloubky a má větší účinek. Masáž je vhodná také před slavnostním líčením.
 
Při lymfatické masáži obličeje provádím masáž nasucho s kosmetickými štětci Dr.Hauschka, určenými právě k lymfatické stimulaci. Postupuji podle metody Dr.Emila a Estrid Vodderových z Kodani, od kterých převzala metodu Elisabeth Sigmund (kosmetoložka a zakladatelka přírodní kosmetiky Dr.Hauschka). Tato metoda má ozdravný impuls pro celý organismus, masáž spočívá v rytmických pohybech a klade důraz na správný směr provedení masáže.
Dále pokračuji, jako u „klasické“ francouzské masáže krku a obličeje s Arganovým olejem a kapkou kokosového oleje pro delší „kluznost“. Jemnými, lehkými tahy od krku, přes bradu, tváře, okolí úst, nos a čelo provádím několik způsobů kosmetických tahů, přes hlazení, krouživé pohyby, poklepy, prokrvení, vibraci a zpětné uvolnění. Poté následuje mikromasáž očního okolí a čela, kde je kladen důraz na oční partie (oblast pod a nad očima), včetně oblasti obočí a následně čela. Uvolňuje napětí a tlak v oblasti hlavy.
Masáž dekoltu provádím následně s Trnkovým olejem od Dr.Hauschka.
Všechny tahy mají svůj smysl, význam, směr, počet provedení a opakování, který je důležitý!
Při špatně provedené masáži se může naopak ublížit či „zablokovat“ tok lymfy, což má za následek další zdravotní problémy.
 
Jak často provádět masáž?
Je to individuální a dle stavu a potřeb klienta. Jsou vhodné „ozdravné“ kůry po dobu cca 3 lunárních měsíců (jeden lunární měsíc je 28 dnů), při akutních stavech (migrény, otoky z důvodu špatného toku lymfy a „přepracovanosti“) je doporučená masáž jednou za 7 – 10 dní, pro zlepšení „vzhledu“ a stavu pokožky je doporučena masáž jednou za 2 týdny (vždy jde konkrétně o jednotlivce a jeho stav) a pro kosmetický efekt je doporučena masáž jednou za 3-4 týdny.
 
Po masáži pleť omyji teplou vodou s citronovou lázní Dr.Hauschka, která probudí současně Vaši pleť a mysl a navodí pocit svěžesti a čistoty. Poté dočistím pleť pleťovou Růžovou vodou a nanesu květovou Růžovou vodu nebo Tonic Dr.Hauschka a závěrem hydratační pleťový krém na obličej a krk a Hydratační oční krém na oční okolí.
 
Aktuální ceník na www.kosmetikalaeva.cz
 
Mnozí se mě ptají, kdo provádí masáže mně. Vzhledem k mým současným problémům s pletí z důvodu Rosacea, které jsem začala řešit s mojí paní doktorkou čínské medicíny (o průběhu léčby a pokrocích Vás budu informovat) si momentálně masáž provádím sama a to dvakrát denně, ale „jen“ po dobu cca 5 minut. Pokožka je pak rovnoměrně prokrvená a připravena lépe přijmout přípravky, které používám. Ale dříve jsem samozřejmě pravidelně cca pravidelně po 3, max. 4 týdnech chodila k mojí kolegyni a kamarádce, kam se po úspěšné léčbě opět zase chystám.
Už se těším!
 
Masáž pleti se doporučuje provádět od 15. roku jedince, neprovádí se při akutních zánětlivých onemocnění nejen na kůži, ale i v těle, při oparech, virózách, infekčních a bakteriálních onemocnění kůže, spálené pokožky po slunění a při čerstvých poranění pleti.
 
Nezapomínejte, že jakékoliv projevy na pokožce a pleti souvisí s vnitřními orgány a stavem naší duše! Když není v pořádku jeden z nich a není nastolena rovnováha, nemůžete očekávat bezchybnou pleť, pevné nehty a krásné vlasy…

2 komentáře: „Kosmetická masáž a lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s