Autoimunní onemocnění – Rosacea

(rok 2015)
FB_IMG_1609425444545
Znáte to, občas pupínek sem, druhý tam, jeden se ztratí, druhý objeví, pigmentové skvrny, akné, dermatitida, ekzémy, sluneční alergie, alergie na kosmetické přípravky atd. Tohle jsou všechno projevy, které lze s úspěchem a nenávratností vyléčit.
Ale co s autoimunním onemocněním, jakým je např. Rosacea (česky růžovka) ? I lékaři si neví rady, neznají přesnou příčinu, ani léky, pouze podpůrnou léčbu a udržení v lehčím stadiu.
Ano, dostala jsem se mezi ty, které toto onemocnění postihlo. O to hůř, ta, která se snaží přes 20 let pomáhat klientům, najít správnou bio kosmetiku, odstranit běžné poruchy pleti, udržet ji zdravou a regenerovanou. Ano, jsem kosmetička s růžovkou… 😦 (píše se rok 2015).
Příčina?
Dle mých poznatků a souvislostí, mým zájmem o TČM, alternativní medicínu, péči v souladu s přírodními rytmy, bio kosmetikou a podpoření rytmů a funkčnosti metabolismu pleti; jednou z příčin oslabení imunity, stres, starosti, „setkání“ s infekcí v podobě letních měsíců díky vysokým teplotám a množícím se bakteriím a růžovka je na světě. Někdo chytne opar, někdo rýmu, někdo projde čímkoliv s čímkoliv a někdo „chytne“ růžovku… Určitě ti z vás, které postihla, zkuste „zapátrat“ v paměti a dohledat několik let zpět, v jakém jste tenkrát byla období (nemoc, stres, vypětí, nedostatek spánku, přemíra práce, starostí, velký šok aj.).
Moje tipy a doporučení:
  • vyhýbat se emocím, stresu, zátěžovým stavům. Důležité je klidové prostředí, pohoda, cítit se dobré náladě a spokojenosti.
  • najít si vyhovující stravu, převážně lehkou, nepříliš kořeněnou (vyhýbat se paprice, chilli, pepři), nemastnou. Mezi „dráždiče“ patří chilli, kakao, čokoláda, silná káva, alkohol, u někoho i luštěniny, lepek, cukr, ořechy.
  • u některých tipů může mít onemocnění spojitost (tak jako u mě) s žaludkem, játry a žlučníkem. Během dne popíjím bylinné čaje na žaludek a játra, aby podpořily přirozenou funkci těchto párových orgánů (játra + žaludek)
  • v jarním období detox (biologické jaro začíná od poloviny února)
  • výběr vhodné kosmetiky. Skvělá je s obsahem síry, jako např. přípravky od firmy Dermatherm a také některé přípravky Dr.Hauschka s obsahem výtažků z růží, vilínu a minerálů. Na mytí pleti používám mycí gel od Dermatherm, k odlíčení očí a rannímu čištění pleti používám Čistící mléko Dr. Hauschka, na noc používám Kůru č. 03 ve spreji s obsahem Růže, Solanky, Vilínu, Úročníku, Kosmatce, Kopřivy, Ibišku a Černého turmalínu. Opravdu zklidňuje a obnovuje vrchní vrstvu pokožky, udržuje ji jemnou, vláčnou, hydratovanou, zklidněnou, zamezuje tvorbě vřídků a popraskání pokožky. Doporučuji kombinovat ( ráno – večer) s kůrou Sensitiv Dr.Hauschka v ampulkách. Na denní péči doporučuji hydratační a zklidňující krémy a lehké, lehce krycí a pečující make-upy od Dr. Hauschka. Pleť se po nich zklidní a nemáte pocit pnutí.
  • důležitou roli hraje používání kosmetického laseru. Podotýkám kosmetického !!! Proniká „pouze“ do dermis (škáry), tj. druhé vrstvy pokožky, nepoškozuje podkožní tkaniva, tukové a mazové žlázy, vlasové váčky, nervová vlákna a zakončení, které se nachází ve třetí vrstvě pokožky = subcutis (podkoží). Lékaři doporučují laser klinický, který hojí a napravuje pokročilé stadium růžovky, které vzniká špatnou péčí, životosprávou a stravou. Ti, kteří se rozhodli pro používání lékařského laseru zapomínají na rizika a vedlejší účinky, které při aplikaci vznikají ((pozn.je tomu i tak při odstraňování pigmentových skvrn). Někteří se mě ptáte, proč ho tedy tak hojně doporučují lékaři a dermatologové, když „škodí“? Vysvětlení je asi takové: když onemocníte rakovinou a aplikují vám chemoterapii, o ty vedlejší účinky se také příliš nezajímáte (někteří), ty jsou až na druhém místě. Ano chápu, ale i tak jsem stále zastáncem přirozené funkce pleti a kůže, omezení zásahů do kůže, ikdyž na první pohled vám pomůžou. Jaké mohou být důsledky? V 35 letech můžete mít pleť jako stařena (při nejlepším), ve vlasové části vám mohou přestat růst vlasy, poškození nervových vláken a mimiky, narušení přirozené tvorby tuku, které má za následek vysychání pokožky, poškození rohové vrstvy kůže, pigmentové skvrny, praskání kůže a v nemalé míře vznik a prohloubení vrásek.
Měli bychom hledat příčinu a předcházet a ne likvidovat následky nesprávnou péčí a nesprávnou starostlivostí, ikdyž jsme občas zoufalí…

1 komentář: „Autoimunní onemocnění – Rosacea

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s